اگر بازیگران ایرانی قرار بود نقش ابرقهرمانان را بازی کنند...

مرور انتخاب های مخاطبان سلام سینما از میان بازیگران ایرانی برای ایفای نقش ابرقهرمانان. از جمله برگزیدگان مخاطبان می‌توان به امیر جدیدی در جایگاه بتمن اشاره کرد.

اگر بازیگران ایرانی قرار بود نقش ابرقهرمانان را بازی کنند...

اختصاصی سلام سینما - اگر اینستاگرام سلام سینما را دنبال کرده باشید، در جریان نظرسنجی بزرگ سلام سینما از مخاطبان اینستاگرام درباره ابرقهرمانان ایرانی هستید. ایدهٔ انحصاری که از مدت‌ها پیش در ذهنمان بود و بالاخره توانستیم آن را اجرایی کنیم.

از شما خوانندگان عزیز پرسیده بودیم که اگر قرار بود فیلم‌های ابرقهرمانی ایرانی ساخته شوند یا بازیگران ایرانی در نقش ابر قهرمانان به ایفای نقش بپردازند، کدام بازیگر برای بازی در نقش کدام ابرقهرمان مناسب است. لازم به ذکر است که تصاویر بازیگران ایرانی در جایگاه ابرقهرمانان را حسام آزادی طراحی کرده است.


درباره بهترین و بدترین‌ تولیدات فاز ۴ مارول بیشتر بخوانید


پاسخ‌ها و آرای شما درباره هر ابرقهرمان بسیار جالب بود. این رأی‌گیری‌ها همچنان هم ادامه خواهد داشت تا معادل ایرانی همه ابرقهرمانان را بشناسیم.

از رأی‌های شما و برگزیدگان شما استفاده کردیم تا در یک طراحی اختصاصی هرکدام از این بازیگران را در لوای ابرقهرمانان تصور کنیم.

در این یادداشت انتخاب‌های شما از میان بازیگران ایرانی برای ایفای نقش ابرقهرمانان را مرور کرده‌ایم.

 

جوکر/ بابک حمیدیان

اگر بازیگران ایرانی قرار بود نقش ابرقهرمانان را بازی کنند-بابک حمیدیان-جوکر

در اولین سری از مجموعه بازیگران ایرانی در جایگاه ابرقهرمانان درباره جوکر از شما پرسیدیم. یکی از معروف‌ترین ابرقهرمانان با سویه‌ای منفی در شخصیتش که او را نسبت به باقی ابرقهرمانان متفاوت می‌کنند و جنبه‌های ویژه‌ای به او می‌بخشد.

بابک حمیدیان در حالی به‌عنوان جوکر ایرانی انتخاب شد که در آرای نهایی با نوید محمدزاده و حامد بهداد رقابت تنگاتنگی داشت. اکثر مخاطبان از میان این سه نفر دست به انتخاب می‌زدند. البته حمیدیان در چهره و فیزیک به جوکر بیشتر می‌خورد اما حدس می‌زنیم دلیل انتخاب نوید محمدزاده و حامد بهداد نه ازنظر فرمی که خصوصیات رفتاری خاص و چالش‌برانگیز این دو بازیگر است.

جوکر که با آن لبخند زخم گونه روی صورتش به یاد آورده می‌شود در ابتدا به‌عنوان یک بدمن فرعی در آثاری مانند بتمن به نمایش درآمد اما آن‌قدر موردتوجه تماشاگران و دوستداران سینما قرار گرفت که بعدها در فیلم‌های دیگر هم ظهور پیدا کرد و در سال گذشته هم فیلم مخصوص خودش ساخته شد. فیلمی به نام «جوکر» به کارگردانی تاد فیلیپس که با استقبال بسیار عجیب‌وغریب و باورنکردنی تماشاگران روبه‌رو شد و در شمار ۱۰ فیلم برتر آی‌ام دی‌بی قرار گرفت.

 

بتمن/ امیر جدیدی

اگر بازیگران ایرانی قرار بود نقش ابرقهرمانان را بازی کنند-امیر جدیدی در نقش بتمنوقتی برای دومین نظرسنجی، بتمن را انتخاب کردیم، میان خودمان هم بحث پرشوری به راه افتاد. البته اغلب امیر جدیدی را به‌عنوان بتمن ایرانی انتخاب می‌کردند اما از پیمان معادی هم صحبت به میان آمد. بعضی هم معتقد بودند باید امیر جدیدی را برای مأمور ۰۰۷ کنار بگذاریم و بتمن را به کس دیگری واگذار کنیم. جالب بود که نظرات مخاطبان هم تا حد زیادی به جو درون سلام سینما نزدیک بود.

امیر جدیدی در نهایت به‌عنوان بتمن ایرانی انتخاب شد. بعد از جدیدی، پیمان معادی و شهاب حسینی پرتکرارترین نام‌ها برای دریافت نقش بتمن بودند. از امین حیایی، پارسا پیروزفر و پوریا پورسرخ هم البته صحبت به میان آمد اما امیر جیدی قاطعانه نقش بتمن را از آن خود کرد.

بتمن یکی از مهم‌ترین ابرقهرمانانی است که حتی پیش از آنکه به جهان سینما راه بیابد، در دنیای کمیک بوک‌ها هم بسیار مطرح شد و انیمیشن‌های کارتونی زیادی بر اساس آن برای کودکان و نوجوانان ساخته شد. اما مهم‌ترین بتمنی که تماشاگران سینما به یاد می‌آوردند، در سه‌گانه کریستوفر نولان تصویر شده است.

بازیگران زیادی تا کنون نقش بتمن را ایفا کرده‌اند که از جمله مهم‌ترین و محبوب‌ترین‌های آنان می‌توان به مایکل کیتون، کریستین بیل، جرج کلونی و بن افلک اشاره کرد.

 

اسپایدرمن یا مرد عنکبوتی / علی شادمان

اگر بازیگران ایرانی قرار بود نقش ابرقهرمانان را بازی کنند- علی شادمان در نقش سوپر منعلی شادمان با اختلاف رأی نسبتاً قابل‌توجهی به‌عنوان بازیگر ایرانی که می‌تواند نقش مردعنکبوتی را ایفا کند، انتخاب شد. دلیل اصلی این انتخاب احتمالاً تشابه جثه و فیزیک شادمان به بازیگرانی است که تا کنونی نقش پیتر پارکر را در جهان مارول‌ها ایفا کرده‌اند. ضمن اینکه حضور علی شادمان در چند سال اخیر در فیلم‌ها و سریال‌هایی مانند «می‌خواهم زنده بمانم»، «شنای پروانه» ‌و همین «یاغی» باعث می‌شود تا تماشاگران از نظر شخصیتی هم نسبتی میان این کاراکترها و ویژگی‌هایشان با مرد عنکبوتی پیدا کنند.

استن لی و استیو دیکتو خالقان اصلی اسپایدرمن مارول کمیکس هستند. مرد عنکبوتی را می‌توان یکی از محبوب و پرطرف‌دارترین ابرقهرمانان دانست. سوپر هیرویی که در میان تماشاگران ایرانی هم طرف‌داران زیادی دارد.

پیتر پارکر یک نوجوان منزوی است که یک عنکبوت نیشش می‌زند و پس از آن متوجه اتفاقات عجیبی در بدن خود می‌شود و به‌مرور می‌فهمد ویژگی‌های یک عنکبوت در بدنش لانه خوش کرده است. توبی مگوایر، اسکار آیزاک، تام هالند، اندرو گارفیلد از جمله بازیگرانی هستند که نقش اسپایدرمن را در هالیوود ایفا کرده‌اند.

 

ولورین / بانیپال شومون

اگر بازیگران ایرانی قرار بود نقش ابرقهرمانان را بازی کنند-بانیپال شومون در نقش ولورینولورین شخصیت دیگری از جهان ابرقهرمانان است که کاربران سلام سینما، بازیگر ایرانی مناسب برای این نقش را انتخاب کرده‌اند. هرچند امین حیایی، کورش تهامی و هوتن شکیبا توانستند رای‌های زیادی به‌عنوان ولورین ایرانی کسب کنند اما در نهایت این سوپر هیرو به بانیپال شومون رسید و او بود که بیشترین رأی را آورد.

ولورین یا لوگان ابرقهرمانی از مجموعه فیلم‌های «مردان ایکس» است. روی توماس، لن وین و هنری مارول جان رومیتا، طراحان و خالقان اصلی این قهرمان مارول هستند. این ابرقهرمان در ابتدا با فیلم «هالک شگفت‌انگیز» معرفی شد و در پی محبوبیتی که پیدا کرد، خیلی زود کمیک مختص خودش طراحی شد. ویژگی مهم این سوپر هیرو این است که زخم‌ها و جراحت‌هایی که برمی‌دارد به‌سرعت درمان می‌شوند. همچنین سلاحی که به دستانش دارد و خنجرهایی شبیه انگشتان دستش است، مهم‌ترین عنصر بصری متمایزکننده اوست.

ولورین قدرتش را در نتیجه آزمایش‌های هسته‌ای و ژنتیکی که بر روی بشر انجام شده به دست آورده و خصلت زود درمانی‌اش به او عمری طولانی داده. وی همچنین به زبان‌های زیادی مسلط است که از همین تجربه زیست طولانی به‌دست‌آمده. شباهت چهره بانیپال شومون هم به شخصت ولورین در طراحی کمیک‌ها و هم به بازیگر اصلی که این نقش را بازی کرده، یعنی هیو جکمن، دلیل اصلی انتخاب اوست.

 

ددپول/ امین حیایی

اگر بازیگران ایرانی قرار بود نقش ابرقهرمانان را بازی کنند- امین حیایی در نقش ددپولددپول هم یکی از ابرقهرمانان مجموعه «مردان ایکس» ‌است که به‌مرور سری فیلم‌های انحصاری خودش را صاحب شد. اصلی‌ترین دلیل جذابیت دد پول سویهٔ کمیک کاراکتر و بامزگی‌‌هایش است، خصوصاً در لحظات بحرانی و موقعیت‌های بغرنج. کمتر کسی فکر می‌کرد که دد پول با چنین استقبالی از طرف تماشاگران مواجه شود. در همین راستا دد پول از معدود شخصیت‌های مارول است که به فیلم‌هایش درجه سنی r می‌خورد. یعنی به‌واسطه حرف‌های رکیک و شوخی‌های کلامی، تماشایش برای کودکان توصیه نمی‌شود. این هم یکی از تمایزهای ویژه مجموعه «دد پول» با دیگر فیلم‌های ابرقهرمانی است که عموماً طوری ساخته می‌شوند که درجه سنی نداشته باشند تا فروششان در گیشه و باکس آفیس تضمین شده باشد.

ددپول هم به‌واسطه آزمایش‌ها ژنتیکی دارای قدرت‌های ابرقهرمانی شده. رایان رینولدز بازیگری است که نقش دد پول را بازی کرده و البته انتخاب کاربران ایرانی برای دد پول امین حیایی بوده است که به همین سویهٔ کمیک و بامزگی کاراکتر دد پول ارتباط پیدا می‌کند. ضمن اینکه فیزیک امین حیایی هم برای دد پول بودن کاملاً مناسب است. یک‌لحظه لحن امین حیایی در فیلم‌های کمدی را روی دد پول تصور کنید ... بامزه است نه؟

 

تصویرسازی و طراح گرافیک: حسام آزادی


 

نظرهای منتشر شده

یک ماه پیش

September 1, 2022

لطفا مقاله هایی مثل این رو بیشتر کنید و همین مقاله رو با همین موضوع ادامه بدین و همه ابر قهرمان ها رو با بازیگران ایرانی بگید خیلی جالب بود واقعا آفرین به نویسنده این مقاله
پاسخ
گزارش تخلف

یک ماه پیش

August 21, 2022

اگه بخوایم از نظر میمیک و چهره مقایسه کنیم بهنام تشکر هم برای نقش جوکر میتونه خوب باشه
پاسخ
گزارش تخلف

پربازدیدترین مطالب