ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

ناصر گیتی‌جاه درگذشت

۷ سال پیش
ناصر گیتی‌جاه بازیگر سینما‌، تئاتر و تلویزیون درگذشت. این بازیگر که از جشنواره سی‌ام فیلم فجر برای فیلم «خوابم میاد» رضا عطاران (بازیگر نقش پدر رضا عطاران) موفق به دریافت دیپلم افتخار شد، روز گذشته در سن 79 سالگی درگذشت.

به گزارش سلام سینما به نقل از ایسنا ناصر گیتی‌جاه بازیگر سینما‌، تئاتر و تلویزیون درگذشت. این بازیگر که از جشنواره سی‌ام فیلم فجر برای فیلم «خوابم میاد» رضا عطاران (بازیگر نقش پدر رضا عطاران) موفق به دریافت دیپلم افتخار شد، روز گذشته در سن 79 سالگی درگذشت.

 

همسر ناصر گیتی‌جاه به ایسنا گفت: ساعت 9:30 دقیقه شب 18 فروردین ماه ایشان را به دلیل درد شدیدی که در سینه‌شان داشتند به بیمارستان دی منتقل کردیم که در ساعت 12 به دلیل سکته قبلی از دنیا رفتند.

 

گیتی‌جاه دارای مدرک آموزش بازیگری‌ زیر نظر رفیع حالتی‌، مهدی نامدار‌ و اسماعیل مرتاش بود و سال 1337 با فعالیت در «جامعه باربد» و تلویزیون خصوصی و اجرای نمایش زنده، کار هنری‌اش را آغاز کرد.

 

او با فیلم «پست‌چی» به کارگردانی رفیع حالتی در سال 1340 وارد سینما شد و از جمله فیلم‌های این بازیگر می‌توان به «پنجمین سوار سرنوشت»،«راه دوم»،«خط پایان»،«تنوره دیو»،«یوزپلنگ»،«مدرک‌ جرم»،«مکافات»،«خواستگاری»،«پنجاه و سه نفر»،«قافله» و«خوابم میاد» اشاره کرد.

 

«سه یار دبستانی»،«گدایان خوشبخت»،«خسرو و شیرین»،«ملوانان»،«حاکم یک روزه»،«بیژن و منیژه» و«رستم و سهراب» از جمله نمایش‌های گیتی جاه هستند.

 

از سریال‌هایی که این بازیگر در آنها به ایفای نقش پرداخته است، می‌توان به «خانه به دوش»،«خاله سارا»،«مش خیرالله و صندوقچه اسرار»،«نیمه پنهان ماه»،«همسایه‌ها»، «خداحافظ بچه» و «پهلوانان نمی‌میرند» اشاره کرد که سریال آخر هم اکنون از شبکه «آی فیلم» در حال پخش است.

 

پیکر این هنرمند فقید، روز پنجشنبه 21 فروردین ساعت 10 صبح در محل قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) تشییع و به خاک سپرده خواهد شد.

مراسم ختم این هنرمند نیز روز شنبه 23 فروردین، از ساعت 16 الی 17:30 در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.

 

نظرهای منتشرشده

پگاه
۷ سال پیش
خیلی شخصیت استوار و دلنشینی داشت در سینما همه باهاش راحت بودن روانش شاد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ز
۷ سال پیش
خدارحمتش کند بازیگرخوبی بود جلوی دوربین زندگی میکرد مثل زنده یاد گرجی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ