نخستین واکنش‌ها به سریال خانه اژدها، اسپین آف بازی تاج‌وتخت

نخستین واکنش‌ها به سریال «خانه اژدها» (House of the Dragon) منتشر شد و منتقدان آن را سرزنده، حماسی و جانشین لایقی برای سریال «بازی تاج‌وتخت» (Game of Thrones) دانستند.

نخستین واکنش‌ها به سریال خانه اژدها، اسپین آف بازی تاج‌وتخت

ترجمه اختصاصی سلام سینما – هر موقع اسپین آفی از سریال «بازی تاج‌وتخت» (Game of Thrones) متولد می‌شود، خدایان شیر یا خط می‌اندازند ...

 

بیش از سه سال از اتمام سریال «بازی تاج‌وتخت» گذشته است. بعدازاین که پایان‌بندی سریال HBO خنجری در دل طرف‌داران خود فرو کرد، وقت آن رسیده که بار دیگر به دنیای وستروس بازگردیم.

 

سریال «خانه اژدها» (House of the Dragon) پیش‌درآمدی است بر سریال «بازی تاج‌وتخت» و داستان آن حدود 200 سال قبل از دنریس تارگرین اتفاق می‌افتد و به مشکلات سیاسی بین خاندان باستانی تارگرین می‌پردازد.

سریال خانه اژدهاطرف‌داران بسیار مشتاق‌اند که بار دیگر به کینگزلندیگ بروند و شاهد جنگ داخلی بین خاندان تارگرین و تلاش آن‌ها برای به‌دست‌آوردن تخت آهنین باشند. 

 

رایان جی کوندال همراه با جورج آر آر مارتین نویسندگی سریال «خانه اژدها» را برعهده دارند و می‌خواهند بار دیگر طرف‌داران را به این دنیای غنی فانتزی بازگردانند.

سریال خانه اژدهاسریال «بازی تاج‌وتخت» بعد از هشت فصل به پایانی شوکه کننده رسید و طرف‌داران را به حال خود رها کرد، زیرا به نظر می‌آمد  پایان آن سرسری ساخته شده و با شخصیت‌پردازی سریال جور درنمی‌آمد.

 

رایان جی کوندال به همراه بهترین کارگردانان سریال «بازی تاج‌وتخت» مانند میگل ساپوچنیک، کارگردان اپیزود جنجالی «نبرد حرام‌زاده‌ها» (Battle of the Bastards)، و کلر کیلنر تمام تلاش خود را کرده‌اند تا خواسته طرف‌داران را برآورده کنند.

سریال خانه ازدها

در ادامه به نظرهای منتشر شده منتقدان درباره سریال «خانه اژدها» می‌پردازیم.

 

استیو وینتروپ: "من اصلاً آخرین فصل سریال «بازی تاج‌وتخت» را دوست نداشتم، اما اعتراف می‌کنم پیش‌نمایش سریال «خانه اژدها» بسیار خوش‌ساخت است و من قطعاً به دیدن آن ادامه خواهم داد.

 

برای افرادی که درباره این سریال کنجکاو هستند می‌توانم بگویم من عاشق عمق و میدان آن در حین روایت داستان شخصی درباره یک خانواده و نشان‌دادن عشق و بهم ریختگی روابط آن‌ها به‌صورت هم‌زمان شدم."

سریال خانه اژدهامنتقد دیگری چون برندن کتز پیلوت سریال «خانه اژدها» را جانشین لایق و سرزنده برای سریال «بازی تاج‌وتخت» خواند.

 

" پیلوت سریال «خانه اژدها» رابطه خود با سریال «بازی تاج‌وتخت» را به‌خوبی توضیح می‌دهد، شخصیت‌ها و گره اصلی داستان را معرفی می‌کند. شاهد پیلوتی با رنگ‌های سرزنده و جزئیات زیاد هستیم. تاکنون این سریال جانشین بسیار لایقی برای سریال «بازی تاج‌وتخت» بوده است."

 

کت کامبز هم به همین اندازه درباره سریال «خانه اژدها» مشتاق است و آن را فوق‌العاده خواند. سایر منتقدان نیز از لحن جدی‌تر آن نسبت به «بازی تاج‌وتخت» تعریف کرده‌اند.

سریال خانه اژدهامنتقد دیگری درباره سریال «خانه اژدها» می‌گوید: " فکر می‌کنم نخستین اپیزود سریال به‌راحتی طرف‌داران کنجکاو را به دام بیندازد، آن هم بعد از پایان ضعیف سریال «بازی تاج‌وتخت». فکر می‌کنم نویسندگان قادر باشند بار دیگر مردم و وفاداری آن‌ها را به خود جذب کنند. اگر بتوانند کل فصل همانند اپیزود نخست آن عمل کنند، مطمئن هستم که همه به سمت آن سرازیر می‌شوند."

 

این به عهده شماست که تصمیم بگیرید آیا سریال «خانه اژدها» لایق تاج‌گذاری است یا خیر. این سریال در تاریخ 21 اوت 2022 از HBO Max منتشر می‌شود و هر یکشنبه اپیزودهای آن به نمایش در می‌آید.

 

منبع: Collider

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز