همه چیز درباره فاز 5 و 6 مارول | از 2023 تا 2025

در مراسم کامیک کان سن دیگو استودیو مارول فاز 5 و 6 خود را مشخص کرد و از فیلم‌ها و سریال‌های خود تا سال 2026 پرده برداشت.

همه چیز درباره فاز 5 و 6 مارول | از 2023 تا 2025

ترجمه اختصاصی سلام سینما – سه سال بعد از پرده برداشتن از فاز چهارم جهان سینمایی مارول در کامیک کان سن دیگو، کوین فایگی رئیس این کمپانی بار دیگر به این مراسم بازگشته تا همین کار را با فاز 5 و 6 تکرار کند.

 

در این گردهمایی سریال جدید «دردویل» (Daredevil) محصول دیزنی پلاس و فیلم جدید خود «صاعقه» (Thunderbolt) معرفی شدند. کوین فایگی همچنین نگاهی کوتاه به فاز ششم مارول انداخت. این فاز در ماه نوامبر 2025 با پخش «انتقام‌جویان: جنگ‌های پنهان» (Avengers: Secret Wars) به پایان می‌رسد.

فاز چهارم مارولدر ادامه به فاز 4، 5 و آن چه قرار است در فاز 6 اتفاق بیفتد می‌پردازیم.

 

فاز 4

(She-Hulk: Attorney at Law)

تاریخ انتشار: 17 اوت

هالک دختریک کمدی در مورد قانون با ته‌مزه‌ای شبیه به سریال «شپش‌دونی» (Fleabag) محصول شبکه دیزنی پلاس و با بازیگری تاتیانا ماسلانی به‌عنوان جنیفر والترز یا همان دختردایی بروس بنر است.

جنیفر والترز وکالت گروهی از ابرقهرمانان را برعهده می‌گیرد که در مخمصه افتاده‌اند. در ضمن او همانند هالک سبز و غول‌آسا است.

در حین معرفی این سریال تریلری نیز از آن به‌صورت عمومی منتشر شد که برخلاف قوانین سالیانه کامیک کان است.

 

(Black Panther: Wakanda Forever)

تاریخ اکران: 11 نوامبر

پلنگ سیاه واکاندا برای همیشهبعدازاین که پادشاه واکاندا تچالا از دنیا می‌رود، این کشور با مشکل روبه‌رو می‌شود. نمور در این جا وارد داستان شده و به بازیگران دیگری چون دومینیک ثورن، مایکلا کول، میبل کدنا و آلکس لیوانالی ملحق می‌شود. قرار است این فیلم خاتمه‌ای برای فاز چهارم مارول باشد. اگرچه چگونگی آن هنوز مشخص نیست.

 

فاز 5

(Ant-Man and the Wasp: Quantumania)

تاریخ اکران: 17 فوریه 2023

انت من 3

فاز پنجم مارول با معرفی کنگ فاتح آغاز می‌شود. کنگ با اسکات لنگ در قلمرو کوانتومی ملاقات می‌کند زیرا اسکات همراه با دخترش کیسی، هوپ ون داین، هنک پیم و جنت ون داین به‌گونه‌ای عجیب به داخل این قلمرو کشیده شده‌اند.

 

در تصاویر منتشر شده در کامیک کان بیل موری به‌عنوان آشنای قدیمی جنت از قلمرو کوانتومی حضور دارد. باتوجه‌به نقش مهم کنگ در یکی از «انتقام‌جویان» (Avengers) که روز شنبه در همین گردهمایی درباره آن صحبت شد، تمام نگاه‌ها به شخصیت‌های مهم داستان و شکل‌گیری دنیای مارول به دست آن‌ها خواهد بود. 

 

پیتون رید به طرف‌داران اعلام کرد که یک شخصیت شرور دیگر، (Modok) قرار است در این فیلم حضور داشته باشد.

 

(Secret Invasion)

تاریخ انتشار: بهار 2023

حمله پنهان کوبی اسمالدرز همراه با ساموئل ال جکسون قرار است محوریت این سریال تاریک، سیاسی و هیجانی باشند. از دیگر بازیگرانی که در این سریال حضور دارند می‌توان به مارتین فریمن، کینگزلی بن – ادیر، الیویا کلمن و امیلیا کلارک اشاره کرد.

 

فضای کلی سریال پر از پارانویا و شوم است. قرار بر این است که در طول فاز پنجم مارول شاهد فضای ضد قهرمانانه بیشتری باشیم.

 

(Gardians of the Galaxy Vol. 3)

تاریخ اکران: 5 می 2023

نگهبانان کهکشان 3جیمز گان احساساتی همراه با بازیگران احساساتی‌تر از خودش، کریس پرت، ماریا باکالوا، کارن گیلان، شان گان و ویل پاولتر نخستین تصاویر از آخرین فیلم «نگهبانان کهکشان» (Gardians of the Galaxy) را منتشر کردند. در این تصاویر شاهد راکت راکون احساساتی هستیم. شخصیت جدید داستان که در کامیک کان معرفی شد، چاکوودی ایووجی در نقش یک انقلابی مهم حضور دارد و به نظر می‌آید در دگرگونی راکت نقش اساسی داشته باشد.

 

(Echo)

تاریخ انتشار: تابستان 2023

سریال پزواکبه تنها چیزی که در مورد این سریال پرداخته شد تاریخ انتشار آن بود. سریال «پژواک» (Echo) اسپین آفی از شخصیت هاکی و در مورد مایا لوپز ضدقهرمان او می‌باشد. سیدنی فریلند، کاتریونا مکنزی کارگردانان این سریال هستند.

 

(Loki) Season 2

تاریخ انتشار: تابستان 2023

لوکی فصل دومسریال «لوکی» (Loki) محصول دیزنی پلاس که برای نخستین‌بار مولتی ورس را به مارول معرفی کرد، در مراحل فیلم‌برداری به سر می‌برد و تابستان سال دیگر منتشر خواهد شد.

در مورد این سریال پرطرف‌دار تقریباً هیچ صحبتی نشد به جز عکس‌هایی از صحنه فیلم‌برداری که در اینترنت دست‌به‌دست می‌شود.

 

(Blade)

تاریخ اکران: 3 نوامبر 2023

تیغکوین فایگی در مورد تیم بازیگران اطلاعاتی ارائه نداد، اما اعلام کرد که این بازسازی از فیلم اکشن خون‌آشامی با بازی ماهرشالا علی آخرین فیلم مارول در سال 2023 می‌باشد و در ماه اکتبر 2022 فیلم‌برداری آن آغاز می‌شود. بسام طارق کارگردانی فیلم «تیغ» (Blade) را برعهده دارد.  

 

(Ironheart)

تاریخ انتشار: پاییز 2023

سریال قلب آهنیبعد از معرفی ریری ویلیامز در فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» (Black Panther: Wakanda Forever)، او قرار است در سریال خودش تحت ساخت دیزنی پلاس حضور داشته باشد. چیناکا هادج سرپرست نویسندگان، سم بیلی و آنجلا بارنز کارگردانان سریال (Ironheart) هستند.

 

(Agatha: Coven of Chaos)

تاریخ انتشار: زمستان 2023/2024

آگاتا در ابتدا عنوان اصلی این سریال «آگاتا: خاندان هارکینز» (Agatha: House of Harkness) بود. این سریال اسپین آفی از سریال «وانداویژن» (WandaVision) و بر اساس شخصیت آگاتا هارکنز است. قرار است این سریال آخرین سریال مارول محصول دیزنی پلاس در سال 2023 باشد.

 

جک شفر سرپرست نویسندگان «وانداویژن» قرار است نویسنده و تهیه‌کننده اجرایی این سریال باشد.

 

(Daredevil: Born Again)

تاریخ انتشار: بهار 2024

دردویل تولد دوبارهدر ابتدا قرار این سریال توسط نتفلیکس منتشر شود اما بعد این پروژه به طور کامل به دیزنی پلاس سپرده شد و قرار است 18 اپیزود برای فصل اول آن ساخته شود. چارلی کاکس برای نخستین‌بار در فیلم «مرد عنکبوتی: راهی برای خانه نیست» (Spider-Man: No Way Home) و دشمن او کینگپین در سریال «هاکی» به‌عنوان نقش منفی داستان در سال 2021 حضور پیدا کردند.

 

هر دو شخصیت قرار است در سریال «پژواک» (Echo) حضور پیدا کنند. خود دردویل نیز قبل از آغاز سریال (Daredevil: Born Again) در سریال (She-Hulk) نقش مختصری خواهد داشت.

 

سریال (Daredevil) محصول نتفلیکس بسیار خشن‌تر از تمام محصولات کمپانی مارول بود؛ بنابراین قرار است فاز 5 مارول بیشتر به از همیشه به اخلاقیات بپردازد تا به خشونت.

 

(Captain America: The New World Order)

تاریخ اکران: 3 می 2024

کاپیتان امریکااز نتیجه‌گیری سریال «شاهین و سرباز زمستانی» (The Falcon and the Winter Soldier) محصول دیزنی پلاس متوجه شدیم که سم ویلسون قرار است به‌عنوان کاپیتان امریکا در فیلم خودش بازگردد.

 

کوین فایگی در کامیک کان عنوان تعجب‌برانگیز «کاپیتان امریکا» را منتشر کرد و به مخاطبان وعده اضطراب و وحشت بیشتری داد.

 

(Thunderbolts)

تاریخ اکران: 25 جولای 2024

صاعقهفاز پنجم مارول با پاسخ مارول به «جوخه انتحاری» (Suicide Squad) کمپانی دی‌سی به پایان می‌رسد. فیلم «صاعقه» (Thunderbolts) درباره عده‌ای ضدقهرمان مارولی است.

 

کوین فایگی گفت که درباره بازیگران روز دیگری صحبت خواهد کرد اما در حال حاضر نیز کاندیدهای فراوانی برای تیم بازیگران وجود دارند. بازیگرانی چون جولیا لویز دریفوس، دنیل بروهل، فلورنس پیو، هانا جان کارمن، تیم روث، جان واکر و اولگا کوریلنکو.

 

فاز 6

(Fantastic 4)

تاریخ اکران: 8 نوامبر 2024

چهارشگفت‌انگیزجان واتس کارگردان «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» (Spider-man: No Way Home) به‌تازگی از پروژه «چهار شگفت‌انگیز» (Fantastic 4) کنار کشید. بااین‌حال استودیو مارول در تلاش است که داستان اصلی کتاب‌های مصور استن لی/ جک کربی وارد دنیای سینمایی خود بکند.

 

«چهار شگفت‌انگیز» نقش مهمی در حماسه مولتی ورس مارول دارد بنابراین آغاز فاز ششم مارول با این فیلم بسیار منطقی به نظر می‌رسد.

 

کل فاز ششم در کمتر از یک سال به پایان خواهد رسید و این بسیار جالب است.

 

(Avengers: The Kang Dynasty)

تاریخ اکران: 2 می 2025

انتقام‌جویان خاندان کنگهمان گونه که فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» (Avengers: Infinity War) راه را برای قسمت دوم آن یعنی «انتقام‌جویان: آخر بازی» (Avengers: Endgame) هموار کرد، کوین فایگی گفت فاز ششم مارول قرار است با دو فیلم «انتقام‌جویان» به پایان برسد.

 

از عنوان فیلم می‌شود برداشت کرد که کنگ فاتح در حماسه مولتی ورس شخصیتی تانوس‌وار دارد.

 

(Avengers: Secret Wars)

تاریخ اکران: 7 نوامبر 2025

انتقام جویان جنگ های پنهانبعد از گمانه‌زنی‌های بسیار توسط طرف‌داران و مدیا درمورد برنامه مارول، کوین فایگی بالاخره در کامیک کان مسیر خود را به آن‌ها نشان داد.

 

«جنگ‌های پنهان» به کتاب‌های مصور سریالی سال 2015 مارول اشاره دارد که در آن برخوردی بین دنیای اصلی (زمین 616) و جهان موازی مارول (زمین 1610) اتفاق می‌افتد و باعث نابودی هردو جهان می‌شود.

 

در آغاز این نابودی شخصیت‌های داستان خود را در دنیای دیگری تحت عنوان «بتلورلد» (Battleworld) می‌یابند.

 

هنوز مشخص نیست که استودیو مارول چه‌قدر از کتاب‌های مصور محصول 2015 خود الهام گرفته است، اما احتمالاً مهم‌ترین جزئیات اتفاقاتی است که بعد از «جنگ‌های پنهان» افتاده است.

 

استودیو مارول با موفقیت توانسته گونه‌های مختلف و جدیدی از محبوب‌ترین شخصیت‌های خود را درون یک تایم‌لاین کاملاً متفاوت گرد هم بیاورد.

 

آیا دنیای سینمایی مارول موفق عمل خواهد کرد؟ فقط زمان مشخص می‌کند.

 

منبع: Variety

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز