بخش دوم فصل چهارم سریال چیزهای عجیب: پایان، آغاز راه است

بعد از پخش دوم فصل چهارم سریال «چیزهای عجیب» وب‌سایت Collider نگاهی کلی به آخرین فصل پرسروصدای این سریال می‌اندازد.

بخش دوم فصل چهارم سریال چیزهای عجیب: پایان، آغاز راه است

**متن حاوی اسپویل است**

ترجمه اختصاصی سلام سینما - دو اپیزود پایانی فصل چهارم سریال «چیزهای عجیب» روز جمعه 10 تیرماه از نتفلیکس پخش شد و به دلیل تقاضای فراوان برای مشاهده آن، سرور این شبکه را دچار اختلال کرد.


بخش دوم فصل چهارم چیزهای عجیب سمفونی از دیوانگی و هرج‌ومرج


هنگامی که فصل چهارم سریال «چیزهای عجیب» (Stranger Things) هفت اپیزود از نه  اپیزود خود را در تاریخ 27 ماه مه  منتشر کرد، برای همه سؤال بود که برادران دافر، خالقان این سریال قرار است چگونه به بزرگ‌ترین سؤال این سریال پاسخ بدهند.

سریال چیزهای عجیب فصل چهارم بخش دوماپیزود هفتم یعنی «کشتار در آزمایشگاه هاوکینز» (Massacre at Hawkins Lab) بالاخره توضیحات بیشتری در مورد گذشته شخصیت الون ارائه داد. در این اپیزود همچنین شاهد حقایق پشت موجود شریر داستان یعنی وکنا هستیم. البته شاید بهتر است بگوییم حقایق پشت پرده شماره یک/ هنری کریل؟

وکنا در سریال چیزهای عجیبهنگام مرتبط کردن وکنا به تقریباً تک‌تک بخش‌های داستان، مخصوصاً به شخصیت‌های اصلی آن که در این فصل در سه لوکیشن مختلف پراکنده شده‌اند، در نهایت متوجه می‌شویم داستان الون به گونه عجیبی دوباره به آزمایشگاه هاوکینز وصل می‌شود.

 

همراه با جمع‌بندی فصل چهارم توسط اپیزود هشتم «پاپا» (Papa) و اپیزود نهم «کول کردن» (The Piggyback) سؤال دیگری به وجود می‌آید: آیا الون ناجی این شهر کوچک ایندیانا خواهد بود و یا در نابودی آن دست خواهد داشت؟

سریال چیزهای عجیببا وجود این که از طریق خود شخصیت‌های داستان به گذشته وکنا پی می‌‌بریم، خود این موجود و تهدیدی که برای هاوکینز و کل دنیا به‌حساب می‌آید و نقشه‌هایی که می‌خواهد عملی کند همچنان وحشتناک به نظر می‌آیند. 

 

حقایق بیشتری در مورد وکنا وجود دارد که در دو اپیزود نهایی فصل چهارم به آن می‌رسیم. در این دو اپیزود از اتفاقات سه فصل گذشته به شکل دیگری پرده‌برداری می‌شود.

سریال چیزهای عجیب

تمامی این اتفاقات به زیبایی با یکدیگر مرتبط‌‌‌‌ هستند و نشان از برنامه‌ریزی بسیار دقیق برادران دافر برای ادامه داستان آن دارد.


پرده برداشتن از معما‌های چیزهای عجیب در فصل چهارم


درست است که هیچ‌کدام از این اتفاقات نمی‌افتد مگر آن که مهره‌ها را روی صفحه حرکت بدهیم و از آن جایی که تنها دو اپیزود باقی‌مانده که به شخصیت‌های داستانی بپردازد که در چهار جهت مختلف پخش شده‌اند، ناگهان متوجه می‌شویم چرا برادران دافر مدت‌زمان اپیزودهای «چیزهای عجیب» را این‌قدر طولانی کرده‌اند.

چیزهای عجیبالبته اپیزود 9 خود می‌توانست دو اپیزود جدا باشد زیرا مدت‌زمان آن تقریباً دو ساعت و نیم است و متأسفانه وقتی برای استراحت و نفس کشیدن هم به مخاطب نمی‌دهد.

 

قبل از این‌که شخصیت‌های داستان به هم بپیوندند باید با تهدیدات وکنا مقابله شود. الون به همراه دوستان خود با وکنا وارد جنگ می‌شود. در این صحنه شاهد یکی از بهترین جلوه‌های بصری هستیم. الون با وکنا می‌جنگد و دوستان هاوکینزی او در حال اجرا کردن نقشه‌ای برای حملهٔ کشنده به وکنا هستند.

سریال چیزهای عجیبدر دو قسمت پایانی متوجه می‌شویم که حتی نقشه‌های این بچه‌های دبیرستانی شرور هم ممکن است با مشکل مواجه شود، آن هم وقتی که با دنیای ماورا طبیعی و وارونه طرف باشی.

 

اگر بادقت فصل چهارم سریال «چیزهای عجیب» را دیده باشید متوجه شده‌اید که هیچ‌ یک از مرگ‌هایی که در این فصل اتفاق می‌افتد غیرقابل‌پیش‌بینی نبود.

سریال چیزهای عجیبفصل بعدی سریال «چیزهای عجیب» باید راه‌هایی بسیاری برای ارتقای خود پیدا کند زیرا به‌احتمال زیاد پایان داستان باشد.


امتیاز هفت قسمت نخست بخش اول سریال چیزهای عجیب / از خوب به عالی


بازیگری در دو قسمت پایانی فصل چهارم به اوج خود رسیده است. نوا شاناپ در دو صحنه به‌خوبی خود را ثابت می‌کند و نشان می‌دهد که در این چند سال به‌عنوان یک بازیگر چه‌قدر پیشرفت کرده است.

سریال چیزهای عجیبهنگامی که سریال «چیزهای عجیب» برای اولین‌بار سال 2016 پخش شد هیچ‌کس فکر نمی‌کرد آن به یک پدیده جهانی تبدیل شود، آن‌هم نه‌تنها در تلویزیون بلکه در فرهنگ عام.

 

اکنون، شش سال بعد پایان تقریباً نزدیک است و این بسیار تلخ‌وشیرین است. باتوجه‌به پایان فصل چهارم، فصل پنجم به‌احتمال زیاد بسیار بزرگ‌تر و شگفت‌انگیزتر از چهار فصل قبل از خود باشد و این برای نتفلیکس بسیار خوب است.

سریال چیزهای عجیب

انتظارها برای پایان سریال «چیزهای عجیب» طولانی و خسته‌کننده شده است، اما در این مدت طرف‌داران می‌توانند بار دیگر کل سریال را از ابتدا تماشا کنند و به جزئیات آن بپردازند و متوجه بشوند که چه‌قدر همه چیز از همان ابتدا به یکدیگر وابسته و مرتبط است.

منبع: Collider

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز