امتیاز هفت قسمت نخست بخش اول سریال چیزهای عجیب / از خوب به عالی

با نزدیک شدن به زمان پخش دو اپیزود نهایی فصل چهارم سریال «چیز‌های عجیب» به هفت اپیزود بخش اول و امتیازهای آن نگاهی می‌اندازیم.

امتیاز هفت قسمت نخست بخش اول سریال چیزهای عجیب / از خوب به عالی

**متن زیر حاوی اسپویل می‌باشد**

ترجمه اختصاصی سلام سینما – تک‌تک اپیزودهای بخش نخست فصل چهارم سریال «چیزهای عجیب» (Stranger Things) بینندگان خود را شوکه کرده است. تازه‌ترین اثر برادران دافر، سریالی پر از رمز و راز که در دهه هشتاد میلادی اتفاق می‌افتد، روز 27ام ماه می برای نخستین‌بار از نتفلیکس پخش شد و ما را با اپیزودهای سرتاسر هیجان و موجود شریر جدید مواجه کرد. 


پرده برداشتن از معما‌های چیزهای عجیب در فصل چهارم


ازآنجایی‌که قرار است بخش دوم فصل چهارم سریال «چیزهای عجیب» در تاریخ 1 جولای از نتفلیکس پخش شود، نگاهی به بهترین اپیزودهای بخش نخست فصل چهارم آن می‌اندازیم.

نفرین وسنا

7. اپیزود دوم: نفرین وکنا

امتیازآی‌ام‌دی‌بی: 8.1

پس از آن که اپیزود نخست فصل چهارم سریال «چیزهای عجیب» به‌اندازه کافی ما را ترساند، و بعدازاین که فهمیدیم داستان قرار است از این هم عجیب‌تر بشود، داستان اپیزود «نفرین وکنا» بعد از مرگ ناراحت‌کننده کریسی آغاز می‌شود. قهرمانان واماندهٔ ما وقت خود را تلف نکرده و یک‌راست مشغول حل پرونده آن می‌شوند. زیرا به‌احتمال زیاد این مرگ مشکوک و عجیب به دنیای وارونه شوم مرتبط باشد.

هیولا و ابرقهرمان

6.اپیزود سوم: هیولا و ابرقهرمان

امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.4

اپیزود سوم مقدمه‌ای بر درک کامل ما از کل فصل چهارم سریال «چیزهای عجیب» است. تقریباً تمام خط‌های داستانی را به‌صورت یک‌پارچه جلو می‌برد. ال به دکتر سم اونز ملحق می‌شود برای اینکه بتواند قدرت خود را بازیابد، جویس و موری برای یافتن هاپر به آلاسکا سفر می‌کنند، جیسون، دوست‌پسر کریسی برای یافتن ادی خود را به آب‌وآتش می‌زند، وکنا قصر عجیب‌وغریب و تسخیر شده خود را به ما نشان می‌دهد و مکس رؤیاهای اضطراب‌آوری را تجربه می‌کند.

شیرجه5. اپیزود ششم: شیرجه

امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.6

به عنوان اپیزود یکی مانده به آخر بخش اول سریال، داستان آن ما را کاملا برای اپیزود نهایی «چیزهای عجیب» آماده می‌کند. این سریال به هیچ عنوان وقت را تلف نمی‌کند و مستقیم به سراغ اصل مطلب می‌رود و تک تک صحنه‌های آن به شدت هدفمند ساخته شده است. هدف اپیزود «شیرجه» مقدمه چینی برای اپیزود حیرت‌انگیز « کشتار آزمایشگاه هاوکینز» است.

انجمن جهنمی4.اپیزود اول: انجمن جهنمی

امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.1

آیا به‌خاطر دارید بزرگ‌ترین مشکل هاوکینز یک دموگورگون بود؟ این روزها مشکلات بزرگ‌تری وجود دارد. بچه‌ها وارد دبیرستان شده‌اند و یک قاتل ابر شوم ماورا طبیعی آزادانه در حال گشت‌وگذار است. ما فصل چهارم سریال «چیزهای عجیب» را بعد از اتفاقات حیرت‌آور مرکز خرید در فصل قبل آغاز می‌کنیم. همه شخصیت‌ها در آرامش کامل به سر می‌برند و به زندگی خود مشغول‌اند.

پروژه نینجا

3. اپیزود پنجم: پروژه نینا

امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.2

بعد از پیشرفت الون در فصل چهارم، به‌تدریج شاهد ارتباط اتفاق‌های گذشته با آینده می‌شویم. اونز و ال قصد دارند تمرین‌های فوق‌سری خود را برای بازگرداندن قدرت ال آغاز کنند، اما به زودی متوجه می‌شویم که دکتر برنر یا «پاپا» هم در قضایا دست دارد. ال دیگر نمی‌خواهد جزئی از این مأموریت باشد، زیرا خاطره خوبی از سال‌ها آزمایش شدن در یک آزمایشگاه علمی بی‌روح ندارد.

کشتار در آزمایشگاه هاوکینز2. اپیزود هفتم: کشتار در آزمایشگاه هاوکینز

امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 9.6

بالاخره ما وارد دنیای وارونه می‌شویم و قاعدتاً مکان وحشتناکی است. رابین حق داشت از این مکان بترسد، زیرا استیو ممکن است هاری داشته باشد و نوجوان‌ها در یک بعد موازی پر از موجودات بیگانه‌ای چون خفاش‌ها و تاک‌های لزج و رونده گیر افتاده‌اند. همان گونه که نانسی به ما یادآوری کرده بود، این مکان همانند یک کندوی ذهنی است. هنگامی که بچه‌ها خطر واردشدن به نسخه‌ وارونه خانه ویلر را به جان می‌خرند، با داستین، لوکاس، مکس و اریکا که در بعد دیگر و درست قرار دارند مواجه می‌شوند. جالب است، نه؟

بیلی عزیز1.اپیزود چهارم: بیلی عزیز

امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 9.5

این اپیزود حتی بعد از پایان سریال «چیزهای عجیب» به‌خوبی در یادها و خاطره‌ها خواهد ماند. پس از مرگ کریسی و فرد، مکس متوجه می‌شود که عمر او نیز رو به پایان است. او یک رؤیای شوم از تیک تاک ساعت را تجربه می‌کند و تمامی نشانه‌های قربانی‌های وکنا قبل از مرگ را دارد. اپیزود «بیلی عزیز» از لحاظ داستانی بسیار غنی است و به دلیل پایان به‌یادماندنی خود بسیار پرطرف‌دار است.

 

منبع: Buzzfeed

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز