ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

پاسخ حامد بهداد به ادعای دستمزد ۱۸۰ میلیونی / واکنش کاظم راست گفتار:ایشان فقط می‌خواهد ترور شخصیت کند

۵۱ سال پیش

به گزارش سلام سینما، حامد بهداد در پاسخ به ادعای كاظم راست گفتار در مورد درخواست 180 میلیون او برای 3 روز بازی در فیلم سفر کیمیا یادداشتی را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داد. همچنین ساعتی بعد، کاظم راستگفتار در گفت‌و‌گویی با ایسنا نسبت به این نوشته واکنش نشان داد که متن نوشته حامد بهداد و پاسخ کاظم راستگفتار را در ادامه میخوانیم.

نوشته حامد بهداد:
«همکار ارجمند، فیلمساز متوسطی است و از نظر بنده کارنامه ضعیفی دارد. نکته آنکه حتی یک بار هم ایشان را زیارت نکرده ام. طبق روال حرفه ای پیشنهاد همکاری با ایشان را رد کردم. اما گویا نتیجه نامطلوب در پی سماجت، منجر به عصبیت خودشان گشته. قبلاً اسامی فیلم های ایشان را جستجو کردم. سئوال این است: اسامی این فیلم ها دقیقاً به کجای انسان کامل مربوط می شود که ایشان از آن دم می زند؟ داماد خوش قدم- زنان ونوسی، مردان مریخی- پسر تهرونی- عروس خوش قدم و نون خامه ای!

نام آثار مرا یاد «مهدی مشکی و شلوارک داغ» می اندازد. این (بازی من در این آثار) یعنی خودکشی. می بایست دیه و تاوان صدبار مردن را برای شرکت دراین فیلم ها دریافت می‌کردم.

اصولاً بازیگران کارهای خوب را اصطلاحاً سفید امضا می کنند و کارهای ضعیف را به بهانه هایی رد می کنند. در  کارنامه کاری بنده نقاط ضعیفی دیده می شود که میل ندارم به تعداد آنها اضافه کنم. این درست که شیوه های مودبانه تری برای رد درخواست به فیلمسازانی چنین وجود دارد که نظر واقعی مرا درباره کار خویش بداند. پس از منظر مادی نظرم را عنوان می کنم تا به روحیه کاسبکارانه دوستان که جنبنده تر از بخش فرهنگی شان است برنخورد. نیز از همکاران بازیگر خواهشمندم در پس پرده مراعات، نسبت سینماکارانی مشابه، پنهان نمانند.

اینکه سایت های زرد سینمایی (نه خبرگزاری‌ها) چنین خبر پیش پا افتاده ای را منتشر می کنند جای تعجب ندارد. این شغل ماست. اما جای تاسف است که رسانه ملی (تلویزیون) به خبری تا این حد نازل، دامن می زند و موضوع و مبلغ را جدی جلوه می دهد. جامعه لبریز از خشم و قضاوت است. شما کارشناس باشید. شایعه را شبیه گزارش، نمایش ندهید.

این نوشته اگر باعث رنجش آقای راست گفتار می شود، صمیمانه پوزش می طلبم».

 

پاسخ کاظم راستگفتار:
 من اصلا نیتم شخص آقای بهداد نبوده است؛ چرا که مشکل شخصی با کسی ندارم اما به نظر می‌رسد ایشان فقط می‌خواهد ترور شخصیت کند.

آقای بهداد به جای اینکه عیبش را اصلاح کند با بیان عیب بنده عیب خودش را می‌پوشاند؛ بر این اساس لازم است توضیح بدهم که حامد بهداد را به عنوان نمونه مثال زده‌ام و اصلا مشکل شخصی با کسی ندارم. ایشان می‌توانند دو میلیارد دستمزد بگیرند.

صنعت سینما در ایران به خاطر رفتارهای امثال آقای بهداد در حال نابودی است و به نظرم این حرف‌ها آسمان ریسمان بافتن است؛ چرا که اساسا مشکل ما آقای بهداد نیست. لازم است بگویم حضور یا عدم حضور یک بازیگر مثل حامد بهداد در یک پروژه سینمایی کوچکتر از آن است که بتواند پروژه‌ای را متوقف کند.

مشخصا آقای حامد بهداد زمانی که وارد فیلم‌های دولتی می‌شود و پول‌های آنچنانی می‌گیرد، طبیعتا وقتی وارد بخش خصوصی سینما می‌شود، انتظارش بالاتر می‌رود. ما به عنوان فیلمسازان بخش خصوصی لای منگنه سینمای دولتی و خصوصی و همچنین «سینمای خصوصی‌نما» در حال نابود شدن هستیم. از یک طرف اسیر رقابت با سینمای دولتی هستیم که به راحتی برای بازی یک بازیگر در یک فیلم سینمایی بالغ بر 900 میلیون تومان دستمزد پرداخت کرده است و از سویی دیگر با تهیه‌کنندگانی که من آنها را خصوصی‌نما نام می‌گذارم، طرف هستیم که دغدغه‌شان اساسا تولید فیلم نیست و صرفا برای اینکه یک عکس یادگاری مثلا با ناصر ملک‌مطیعی بگیرند حاضرند دو میلیارد تومان هم در یک فیلم سرمایه‌گذاری کنند.

حال تکلیف ما با بازیگری که 900 میلیون تومان دستمزد فیلم قبلی‌اش بوده و بضاعت پرداخت ما بیش از 30 میلیون تومان نیست، چیست؟

هرچند که مدیر برنامه آقای بهداد قیمت پیشنهادی خود را قبل از مطالعه فیلمنامه «سفر کیمیا» پیشنهاد داد، پس چگونه می‌شود که حامد بهداد برای تله‌فیلمی که اخیرا بازی کرد 100 میلیون تومان دستمزد گرفت که اتفاقا از فیلمنامه آن هم خوشش آمده بود و یا برای بازی در فیلم حمید نعمت‌الله 210 میلیون تومان دستمزد گرفت؛ چرا فقط برای من نشانه گرفته است؟ ایشان با این کارش فقط می‌خواهد ترور شخصیت کند.

با آقای عباس اکبری به عنوان تهیه‌کننده، برای این فیلم پروانه ساخت گرفتیم و قصد ساخت آن را داشتم اما به خاطر همین تقاضاهای امثال آقای بهداد مجبور به توقف کار شدیم. این درخواست‌ها کاملا ناعادلانه است.

این اختلاف‌های ناسالم این روزها در سینمای ایران باب شده است و عملا سینما به یک جایگاه دلال‌بازی تبدیل شده است و من فکر می‌کنم آقای بهداد هم گول دلال‌ها را خورده است؛ چرا که بیشتر اوقات زمانی که می‌خواهیم با بازیگر قرارداد ببندیم با دلال طرف می‌شویم. 

نظرهای منتشرشده