نخستین واکنش سعید پورصمیمی درباره اتهام تعرض به کتایون ریاحی

سعید پور صمیمی: اگر اخراج این خانم به معنای تعرض است پس من تعرض کردم! | پریزاد سیف: در حال جمع کردن مدارک برای شکایت کردن هستیم.

نخستین واکنش سعید پورصمیمی درباره اتهام تعرض به کتایون ریاحی

به گزارش سلام سینما، با گذشت چند روز از عنوان شدن روایت کتایون ریاحی درباره تعرض سعید پورصمیمی، نخستین واکنش از سمت سعید پورصمیمی اتفاق افتاد.

پریزاد سیف، کارگردان و بازیگر تئاتر و همکار قدیمی سعید پورصمیمی در پیامی صوتی از قول سعید پورصمیمی درباره‌ی اتهام تعرض به کتایون ریاحی توضیحاتی ارائه کرد و گفت:

ایشان اهل رفتن در فضای مجازی نیستند و حتی موبایل هم ندارند و در جریان هیچ چیز نبودند. الان در حال جمع کردن مدارک هستیم که به محض برگشت ایشان یک شکایتی را ترتیب بدهیم که در آن دقیقاً از این خانم خواسته شود که واضح صحبت کنند.

 قضیه مربوط به ۲۵ سال پیش هست، ۲۵ سال پیش سرکار خانم ریاحی سر یک سریالی بودند که من ترجیح میدهم اسم سریال و کارگردان را نگویم و سر این سریال که بودند درست زمانی بود که اولا آقای داوود رشیدی رئیس هیئت مدیره خانه سینما نبودند و رئیس انجمن بازیگران بودند و آقای پورصمیمی سالها داور خانه سینما بودند.

در آن زمان گزارش‌های بسیار زیادی از پشت‌صحنه فیلمبرداری این سریال به خانه سینما می‌رسید و تمام اعضای آن سریال، بازیگرها و عوامل دیگر که همگی هم آدم‌هایی هستند که الحمدالله بیشترشان در قید حیات هستند و این قضیه را میدانند.

این اخبار و گزارشات و این شکایات به دست خانه سینما میرسد و قاعدتا به دست چه کسی میرسد؟ به دست داور خانه سینما.

به هر حال برای تمدید کارتشان و ادامه عضویت و این حرف‌ها ایشان را میخواهند آنجا که خانوم محترم از شما این شکایت‌ها شده است و قضیه اصلا قرار است که در محدوده سینما حل بشود و حرمت‌ها نگهداری بشود و هیچکس به جای بیرون از این ماجراها کشیده نشود و جایی واگو نشود.

آن‌جا داوود رشیدی تشریف داشتند، آقای پورصمیمی تشریف داشتند و از ایشان هم همین سوال‌ها پرسیده می‌شود و ایشان تنها کاری که می‌کنند این است که عضویت خانم کتایون ریاحی را از خانه سینما موقتاً لغو می کنند و یعنی در واقع ایشان را اخراج می‌کنند براساس آن صحبت‌ها و حرف‌ها و شنیده‌ها.

من این را می خواهم بدانم در خانه سینما، در اتاقی که آقای داوود رشیدی هم حضور داشتند و حالا کسانی دیگر که نمیدانم، ایشان از موقعیت خودش استفاده کرده و به خانم ریاحی تعرض کرده است؟

کلمات بار معنایی قضایی دارند هر کلمه‌ای معنای خودش را دارد. ایشان با هوشمندی تمام کلمه تجاوز را به کار نبرده است، کلمه آزار جنسی و خشونت جنسی را به کار نبرده است اما در مورد تعرض هم توضیح نداده است، چون حداقل مخاطب عام فضای مجازی وقتی یک پستی را که به «می تو» و «۸۰۰ خانم» ارجاع میشه تعرض را هم تجاوز می‌بینند.

 آقای پورصمیمی در صحبتی که با من کردند دقیقا گفتند: اگر اخراج این خانم به معنای تعرض است پس من تعرض کردم!

 

پریزاد سیف و سعید پورصمیمی

پریزاد سیفی و سعید پورصمیمی

پریزاد سیف همچنین عنوان کرد: آقای پور صمیمی در زندگی‌اش آدم پرهیاهویی نیست. یک زندگی خاص خودش دارد و با تنهایی خودش حال میکند، آن چیزی که من از ایشان میشناسم، ایشان برای من مصداق این شعر حافظ هستند:

غلام همت آنم که زیر چرخ کبود / از آنچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

ایشان با من چندین کار کردند و سر یک چیزهایی مثلا من شاید عصبانی بشوم اما ایشان میگویند ولش کن! اصلا مهم نیست این چیزها!

من یک چیزی را میخواهم بگویم شاید برایتان جالب باشد، شما میدانید آقای پورصمیمی اصلا نمیخواستند بروند کن؟ یعنی وقتی گفتند کن ایشان گفتند که خیلی خوب!

تمام مدت آقای روستایی و بقیه دوست داشتند که ایشان تشریف ببرند و در انتها میدانید چه صحبتی با من کردند؟ گفتند من ترجیح میدادم اینجا باشم چون یک سری گلدان کاشتم و می خواهم به گلدان‌هایم برسم و چندتا نمایشنامه نیمه کاره دارم و کتاب نیمه کاره، حالا در کن چه اتفاقی قرار است بیفتد؟

در طول عمرشان نشان دادند به دنبال توجه جلب کردن نیستند و اصلا خیلی آدم وارسته‌ای هستند.

همان دیشب به ایشان گفتم خانوم یک استوری گذاشته است، هنوز استوری دوم و پستش را نذاشته بود ایشان به من گفتند خواهش می‌کنم به همه کسانی که به من لطف دارند بفرمایید که از من دفاع هم نمیخواد بکنند برای اینکه این خانم این را گفته است که اسمش تکرار بشود و من برای بنی بشری چیزی را توضیح نمی‌دهم.

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز