ری لیوتا ستاره رفقای خوب در سن 67 سالگی درگذشت

ری لیوتا بازیگر فیلم‌های «هانیبال»، «داستان ازدواج» و «رفقای خوب» در سن 67 سالگی در خواب از دنیا رفت.

ری لیوتا ستاره رفقای خوب در سن 67 سالگی درگذشت

ترجمه اختصاصی سلام سینما – طبق گفته‌های نماینده‌اش، ری لیوتا در حالی‌ که مشغول فیلم‌برداری پروژه جدید خود، «آب‌های خروشان»(Dangerous Waters) در جمهوری دومینیک بود، در خواب درگذشت. 

ری لیوتا

ری لیوتا در نیوجرسی متولد شد. مادر وی او را به پرورشگاه سپرد تا این‌که در سن شش ماهگی به فرزندخواندگی خانواده‌ای درآمد. بعد از ایفای نقش‌های کوچک در تلویزیون و همچنین نقش کمی در فیلم «زن تنها»(The Lonely Lady) در سال 1983،  برای نقش خود در فیلم «یک چیز وحشی»(Something Wild) نامزد گلدن گلوب شد. سپس در فیلم «رفقای خوب»(Goodfellas) مارتین اسکورسیزی در نقش هنری هیل خوش درخشید. 

ری لیوتا در فیلم رفقای خوب

مارتین اسکورسیزی بعد از مرگ ری لیوتا در بیانیه‌ای از او قدردانی کرد و گفت:"  که از مرگ او بسیار شوکه و نابود شدم. او بازیگر بسیار توانا، منحصربه‌فرد و شجاعی بود. بازی نقش هنری هیل کار هر کسی نبود. چون شخصیت او جنبه‌های گوناگونی داشت و از لایه‌های پیچیده‌ای تشکیل شده بود. ری لیوتا در تک تک صحنه‌ها از پس این شخصیت به نحو احسنت برآمد. ری کاملا من رو شگفت‌زده کرد و من همیشه مفتخرم که به‌خاطر اون فیلم باهم همکاری کردیم. با تمام وجودم به خانواده‌اش تسلیت می‌گم و واقعا درد می‌کشم از این‌که می‌بینم این‌قدر زود ما رو ترک کرد."  

ری لیوتا سر صحنه فیلم یک چیز وحشی

منبع: گاردین 

 

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز