اولین واکنش منتقدان به فیلم برادر و خواهر | کن 2022

اولین نظر‌های منتقدان درباره فیلم جدید گلشیفته فراهانی و ماریون کوتیار به نام «برادر و خواهر»(frere et soeur) منتشر شد. این فیلم در کن 2022 حضور دارد.

اولین واکنش منتقدان به فیلم برادر و خواهر | کن 2022

ترجمه اختصاصی سلام سینما –  دیروز، جمعه، 30ام اردیبهشت فیلم «برادر و خواهر»(frere et soeur) برای اولین بار در هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و از امروز اکران خود را در سراسر فرانسه آغاز می‌کند. 

ماریون کوتیار در فیلم برادر و خواهر

 

برای تعریف از درامای جدید ارنو دپلشن باید از کجا شروع کرد؟ فیلم «برادر و خواهر»(frere et soeur) نوشته  ارنو دپلشن و جولی پی‌یر، داستان دو برادر و خواهری را روایت می‌کند که باهم غریب‌اند و سال‌هاست که از یکدیگر خبر ندارند. داستان فیلم سفر این خواهر و برادر را از آغاز رابطه‌ی آن‌ها تا خراب شدن اوضاع که تاثیر مخربی نیز بر روابط خانوادگی‌شان دارد، پیش می‌برد. 

گلشیفته فراهانی در فیلم برادر و خواهر 2022

پیتر بردشاو، منتقد مجله گاردین

استفاده مکرر ارنو دپلشن از عناصر هوس‌رانی و فانتزی در گذشته تاثیرگذار بوده، اما فیلم‌های جدید وی با بی قیدی  زیادی به سمت تجاری شدن پیش می‌رود. 

 

گای لادج، منتقد مجله ورایتی

با وجود هر مشکلی که فیلم «برادر و خواهر»(frere et soeur) دارد، به هیچ عنوان نمی توان آن را متهم به ریتم کند کرد. در ده دقیقه ابتدایی فیلم شاهد روابط تیره‌ی دو خواهر و برادر هستیم که با یک تصادف اتومبیل به یک تراژدی تبدیل می شود.

داستان «برادر و خواهر»(frere et soeur) بیشتر از این که نمایان‌گر عشق بی قید و شرط اعضای یک خانواده باشد، نمایان‌گر نفرت غیر منطقی است. 

 

النا لازیک، منتقد مجله پلی لیست

یکی از نقاط قوت فیلم جدید دپلشن که تماشای آن را لذت بخش می کند، منحصر به فرد بودن شخصیت‌های آن است. آن‌ها به تنهایی برای بخشیدن معنا به داستان ساخته نشده‌اند بلکه هرکدام از شخصیت‌ها دارای هدفی مستقل، سرکش و غیرقابل پیش‌بینی اند. 

 

شانا بنسون، منتقد مجله هالیوود ریپورتر

فیلم «برادر و خواهر»(frere et soeur) کینه‌ را به عنوان محرک داستان خود معرفی می‌کند. کینه‌ای که هیچ منطقی نمی‌شناسد. ما شاهد شخصیت‌هایی هستیم که ترجیح می‌دهند خود را درگیر پیچیدگی بکنند تا آن که بخواهند به دیپلماسی روی بیاورند.

با وجود تمرکز شدید داستان بر دو شخصیت اصلی، راوی به شخصیت‌های جانبی چون تیمزیت و فراهانی هم فضای کافی برای درخشیدن می‌دهد. گلشیفته فراهانی در نقش همسر پیریا تاثیر واضحی از خود در داستان به نمایش می‌گذارد.


صفحه ویژه جشنواره فیلم کن در سلام سینما


 

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز