بهترین سریال های نمایش خانگی سال 1400 از نگاه سلام سینما

معرفی بهترین سریال های شبکه نمایش خانگی سال 1400 از نظر کاربران سایت سلام سینما که بیشترین امتیاز را به «زخم کاری» دادند.

بهترین سریال های نمایش خانگی سال 1400 از نگاه سلام سینما

اختصاصی سلام سینما - سال ۱۴۰۰ سال شبکه نمایش خانگی بود. درحالی‌که همه‌گیری کرونا باعث تعطیلی سینماها شد و ریسک بیماری در زمان فعالیت سینماها هم آمار تماشاگران را شدیداً کاهش داد، شبکه نمایش خانگی، بیشتر و بیشتر موردتوجه مخاطبان قرار گرفت.

از طرف دیگر هم سینماگرانی که شرایط کار در سینما را سخت می‌دیدند و باتوجه‌به شرایط همه‌گیری از بازگشت سرمایه فیلم‌ها مطمئن نبودند، به شبکه نمایش خانگی و ساخت سریال روی آوردند.


سریال‌های سال ۱۳۹۹ شبکه نمایش خانگی که بیشترین امتیاز را از کاربران سلام سینما گرفتند


بهترین سریال‌های شبکه نمایش خانگی سال ۹۸ به انتخاب سلام سینمایی‌ها


این مسئله باعث شد تولیدات نمایش خانگی موردتوجه بیشتر وی‌او‌دی‌ها قرار بگیرد. آن‌ها توانستند با ورود به عرصه تولید و پخش انحصاری آثاری که خود بانی تولید آن‌ها بودند، جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده و به عبارتی در رقابت با سینما، از آن پیشی بگیرند.

سهم فیلیمو خصوصاً در این زمینه بیشتر از باقی وی‌اودی‌ها بود.

در این یادداشت پنج سریال شبکه نمایش خانگی در سال ۱۴۰۰ که توانسته‌اند بیشترین امتیاز را از کاربران سلام سینما دریافت کنند، مرور کردیم.

 

۵ سریال برتر ایرانی در سال ۱۴۰۰ از نگاه مردم در سلام سینما

۱- زخم کاری

رعنا آزادی ور و جواد عزتی در زخم کاری- بهترین سریال های نمایش خانگی سال 1400 از نگاه سلام سینماامتیاز سلام سینما: ۸.۸

کارگردان: محمدحسین مهدویان

بازیگران: جواد عزتی، رعنا آزادی ور، هانیه توسلی، سعید چنگیزیان، سیاوش طهمورث

سریال «زخم کاری» اولین حضور محمدحسین مهدویان در شبکه نمایش خانگی را به ثبت رساند. سریالی که بسیار موردتوجه قرار گرفت و مخاطبان زیادی داشت.

دلیل اصلی استقبال از «زخم کاری» موضوع جذاب آن بود که از یک تراژدی بزرگ در وهله اول یعنی «مکبث» ویلیام شکسپیر و رمان «بیست زخم کاری» در وهله دوم اقتباس شده بود.

این سریال داستان روابط و درگیری‌های درون‌گروهی یک هلدینگ بزرگ اقتصادی را تعریف می‌کند که اعضای اصلی آن بعد از کشته‌شدن رئیس اصلی، درگیر نزاع‌هایی بر سر قدرت می‌شوند که به قیمت جانشان تمام می‌شود.

علاوه بر داستان‌پردازی خوب سریال شخصیت‌پردازی آن و مثلث عشقی که میان بازیگران اصلی یعنی عزتی، آزادی ور و توسلی طراحی می‌شود هم از جمله دلایل جذابیت سریال است.

کاراکتر سمیرا با بازی رعنا آزادی ور هم با تصویرکردن شمایلی متفاوت از زن بی‌رحمی که با الگوی لیدی مکبث طراحی شده، شدیداً موردتوجه تماشاگران قرار گرفت.

«زخم کاری» را می‌توان مهم‌ترین محصول فیلیمو در سال گذشته دانست.

 

۲- خاتون

نگار جواهریان با لباس مهمانی در خاتون- بهترین سریال های نمایش خانگی سال 1400 از نگاه سلام سینماامتیاز سلام سینما: ۸.۲

کارگردان: تینا پاکروان

بازیگران: نگار جواهریان، اشکان خطیبی، شبنم مقدمی، بابک حمیدیان، مهران مدیری، ستاره پسیانی و ...

«خاتون» اولین تجربه سریال‌سازی تینا پاکروان است. کارگردانی که کار خود را در سینما به‌عنوان منشی صحنه و مدیر تولید آغاز کرد و بعد اولین فیلم سینمایی‌اش را ساخت و در سال ۱۴۰۰ وارد شبکه نمایش خانگی شد.

«خاتون» سریالی تاریخی است که در بحبوحه اشغال ایران توسط نیروهای نظامی خارجی در جنگ جهانی تعریف می‌شود و داستان زن قهرمانی به نام خاتون را تعریف می‌کند که از چارچوب‌های مردسالارانه زمانه خود بیرون می‌زند.

«خاتون» با هزینه زیادی ساخته شد تا شرحی بر مبارزات تاریخی زنان باشد. هرچند بیشتر تمرکزش را بر زندگی شخصی قهرمان زنش می‌گذارد.

نماوا حق پخش انحصاری «خاتون» را در اختیار دارد.

 

۳- جوکر

غلامرضا نیکخواه با لباس شعبده بازی در جوکرتایم و سام درخشانی- بهترین سریال های نمایش خانگی سال 1400 از نگاه سلام سینماامتیاز سلام سینما: ۸.۰

کارگردان: احسان علیخانی، حامد میرفتاحی

بازیگران: سیامک انصاری، علی لک‌پوریان، غلامرضا نیک‌خواه، سام درخشانی، مهران غفوریان، عباس جمشیدی‌فر

«جوکر» یک رئالیتی شوی ایرانی متفاوت است که در میان رئالیتی شوهای شبکه نمایش خانگی توانست به موفقیتی چشمگیر برسد.

دلیل اصلی این موفقیت را باید در تم کمدی برنامه «جوکر» جست. برنامه‌ای که مهمانان آن که عموماً بازیگران و کمدین‌های شناخته‌شده هستند و در طول مدت‌زمان شش‌ساعته مسابقه «جوکر» باید سعی کنند همدیگر را بخندانند اما خودشان نخندند.

هم تلاش‌ها برای خنداندن رقبا و هم سعی زیاد برای نخندیدن، باعث به‌وجودآمدن لحظات مفرح و شادی برای تماشاگران می‌شود.

فصل اول «جوکر» با استقبال بی‌نظیری روبه‌رو شد. پخش این مسابقه‌ی سریالی کماکان ادامه دارد و جزو برنامه‌های محبوب شبکه نمایش خانگی است.

حضور احسان علیخانی به‌عنوان تهیه‌کننده برنامه باعث شده کیفیت برنامه از حداقل‌های استاندارد پایین‌تر نیاید و اجرای جالب سیامک انصاری هم برای مخاطبان لذت‌بخش است.

از جمله ویژگی‌های دیگر برنامه می‌توان به دکور جالب و ۳۶۰ درجه‌ای برنامه اشاره کرد.

«جوکر» هم از جمله تولیدات پرخرج شبکه نمایش خانگی است که از فیلیمو پخش می‌شود.

 

۴- دراکولا

مهران مدیری و ویشکا آسایش در خانه اعیانی در جوکر- بهترین سریال های نمایش خانگی سال 1400 از نگاه سلام سینماامتیاز سلام سینما: ۷.۷

کارگردان: مهران مدیری

بازیگران: مهران مدیری، ویشکا آسایش، اندیشه فولادوند، بهنام تشکر، سیما تیرانداز، نیما شعبانی

پس از موفقیت «هیولا»، مهران مدیری فصل دوم این سریال را با عنوان «دراکولا» در دستور کار خود قرارداد.

«دراکولا» ادامه‌ی «هیولا» بود که البته داستانی متفاوت را با کلی شخصیت جدید تعریف می‌کرد.

حالا در این فصل جدید کامران، شخصیت اصلی، ازدواج مجدد کرده و همسر جدیدش، یکی از اشراف‌زاده‌های اصیل تهرانی است که بر ثروت او افزوده، سروکله یک معشوقه و همسر دوم هم در سریال پیدا می‌شود و پسر کامران حالا در خارج از کشور به بنگاه‌های شرط‌بندی پیوسته و یک شاخ اینستاگرامی شده است.

«دراکولا» هم در جذب مخاطبان بسیار موفق عمل کرد. مخاطبان بسیاری هر هفته منتظر پخش فصل جدید سریال بودند.

ادبیات خاص شخصیت‌های سریال مانند همه آثار دیگر مهران مدیری، ویژه و جالب بودند و از زبان بسیاری از تماشاگران این سریال شنیده می‌شدند مانند «می‌خوام خصوصی باشم.». نقش‌آفرینی اندیشه فولادوند در «دراکولا» هم موردتوجه ویژه قرار گرفت.

 

۵- جزیره

امیر مقاره و شادی مختاری و محمد رضا فروتن در جزیره- بهترین سریال های نمایش خانگی سال 1400 از نگاه سلام سینماامتیاز سلام سینما: ۷.۳

کارگردان: سیروس مقدم

بازیگران: شادی مختاری، امیر مقاره، محمدرضا فروتن، هنگامه قاضیانی، مینا وحید، غزل شاکری، امیر کاظمی، حسام منظور

سیروس مقدم کارگردان قدیمی تلویزیون که شماری از خاطره‌انگیزترین سریال‌های مناسبتی صداوسیما مانند مجموعه «پایتخت» را کارگردانی کرده است، در سال ۱۴۰۰ با سریال «جزیره» برای بار دوم، شبکه نمایش خانگی را تجربه کرد.

او به سراغ ساخت سریالی رفت که بازهم داستانش حول محور فعالیت‌های تجاری هلدینگ‌های بزرگ و مفاسد اقتصادی می‌گذشت.

نکته ویژه «جزیره» که باعث می‌شد تماشاگران آن را دنبال کنند در شخصیت قهرمان سریال بود. دختری جسور و کله خراب به نام صحرا که یک روزنامه‌نگار اقتصادی بود و سرش می‌خارید برای رفتن به دنبال ماجراهای مشکوک. در این میان رابطه عاشقانه او با اعضای اصلی یکی از این هلدینگ‌های بزرگ، داستان‌های جدیدی را به وجود می‌آورد.

هرچند که فیلیمو اعلام کرده است فصل دوم «جزیره» ساخته نخواهد شد و به دلیل استقبال کم مخاطبان، پروژه متوقف می‌شود اما آمار سلام سینما نشان می‌دهد که حداقل تماشاگرانی که سریال را دنبال می‌کرده‌اند، آن را دوست داشته و جزیره را لایق امتیاز بالایی می‌دانستند.

 

باید دید در سال جدید باتوجه‌به بازشدن دوباره سالن‌های سینما و ازسرگیری پخش آثار سینمایی، شبکه نمایش خانگی کماکان خواهد توانست گوی سبقت را از سینما بدزدد و روند تولیدات سریالی خود را افزایش دهد یا حضورش زیر سایه سینما تعریف خواهد شد.

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز