تحریم مراسم گلدن گلوب 2022

رسوایی نژادی انجمن خبرگزاری خارجی هالیوود، باعث شده است تا مراسم گلدن گلوب 2022، بدون پخش‌کننده تلویزیونی و اهداکننده برگزار شود.

تحریم مراسم گلدن گلوب 2022

اختصاصی سلام سینما - برگزارکنندگان مراسم گلدن گلوب امسال تاکنون نتوانسته‌اند در مورد پخش تلویزیونی مراسم با هیچ شبکه‌ای به توافق برسند و از طرفی دیگر پس از بایکوت کردن این مراسم توسط هالیوود به دلیل رسوایی نژادی، هیچ کدام از سلبریتی‌های هالیوود نیز حاضر نشده‌اند تا به عنوان اهداکننده یا دریافت‌کننده‌ی جایزه، در این مراسم حضور یابند.

بنا بر گزارش ورایتی، برنامه‌ریزان مراسم گلدن گلوب امسال در قانع کردن تقریباً تمام چهره‌های بزرگ هالیوود برای حضور در مراسم ناکام مانده‌اند. این در حالی است که مراسم گلدن گلوب پس مراسم جوایز آکادمی یا همان مراسم اسکار، مهم‌ترین رویداد سینمایی در فصل جوایز است.

در مارچ 2021، بیش از 100 شرکت‌ و مؤسسه‌ی روابط عمومی در هالیوود اعلام کردند که همکاری خود با گلدن گلوب را لغو خواهند کرد. همچنین بسیاری از چهره‌های مطرح هالیوود از جمله تام کروز و اسکارلت جوهانسون با مصاحبه‌های انتقادی تند و تیز علیه گلدن گلوب و انجمن خبرگزاری خارجی هالیوود (HFPA) که برگزارکننده‌ی این مراسم است، اعلام کردند که در این مراسم شرکت نخواهند کرد. شبکه‌ی تلویزیونی NBC نیز اعلام کرد که پخش زنده‌ی مراسم گلدن گلوب را کنسل کرده است.

انجمن خبرگزاری خارجی هالیوود (HFPA) طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که مراسم گلدن گلوب طبق برنامه‌ی قبلی در هتل بورلی هیلتون برگزار خواهد شد تا به گفته‌ی آنها "جشن قدیمی انسان‌دوستی در هالیوود" را زنده نگه دارد. همچنین این انجمن اعلام کرد که اکتبر 2021 با انجام اصلاحاتی طبق خواسته‌ی گروه‌های فعال در حوزه‌ی حقوق مدنی شهروندان رنگین‌پوست، تلاش کرده است تا تنوع، وحدت و برابری را در صنعت سرگرمی افزایش دهد.

هیچ کدام از خبرگزاری‌ها اجازه‌ی حضور در مراسم امسال را ندارند و خبری از فرش قرمز نیز نخواهد بود. حضّار سالن نیز باید در جهت رعایت دستورالعمل‌های سفت و سخت بهداشتی، از ماسک استفاده کنند و همچنین کارت واکسن و تست منفی کرونا را نیز ارائه دهند. هنوز هم مشخص نیست آیا مراسم گلدن گلوب امسال، پخش زنده دارد یا نه.

دردسر انجمن خبرگزاری خارجی هالیوود (HFPA) از جایی شروع شد که روزنامه‌ی لس آنجلس تایمز، گزارشی از شب پیش از برگزاری مراسم گلدن گلوب 2021 منتشر کرد و در آن نسبت به عدم رعایت تنوع نژادی در میان رأی‌دهندگان انتقاداتی را مطرح کرد.

نامزدهای گلدن گلوب 2022 در ماه دسامبر توسط مجری مهمان «اسنوپ داگ» معرفی شدند. فیلم‌های «بلفاست» اثر «کنت برانا» و «قدرت سگ» اثر «جین کمپیون» با هفت نامزدی، پیشتاز هستند.

منبع: گاردین

نویسنده، مترجم و پژوهشگر حوزه سینما

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز