ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

رئيس حوزه هنري: تحریم فیلم‌ها، دروغ و تهمت بزرگی به حوزه هنری بود / 27 سالن سينماي ديگر در اختيار حوزه هنري قرار خواهد گرفت

۷ سال پیش

به گزارش سلام سينما به نقل از تسنيم مومنی در نشست رسانه اي روز هنر انقلاب اسلامي با بیان اینکه از سال گذشته و با دستور مقام معظم رهبری قرار بوده که 27 سینمای دیگر به سینماهای حوزه هنری اضافه شود گفت: این سینماها متعلق به بنیاد مستضعفان، بنیاد شهید و کمیته امداد امام خمینی(ره) است، اما هنوز متاسفانه انتقال این سینماها به موقع صورت نگرفت.

وی تصریح کرد: امیدواریم در سال جهاد فرهنگی با نگاه جهادگونه به فرهنگ و هنر انتقال سینما بهتر صورت گیرد. با این اتفاق سینمای‌های حوزه هنری بالای 100 سینما می‌شود. سینماهای ما مدیریت واحدی دارند.

تحریم فیلم‌ها، دروغ و تهمت بزرگی به حوزه هنری بود

مومنی درباره عدم نمایش(تحریم) برخی فیلم‌ها در سینماهای حوزه هنری در سال گذشته گفت:  ما هیچ فیلمی را تحریم نکردیم و این تهمتی بود که به ما زده شد. ما هیچگاه اعلام نمی‌کنیم که فیلمی را نمایش می‌دهیم یا نمی‌دهیم.متاسفانه گاهی جو رسانه‌ای طوری می‌شود که یک دروغ و تهمت را آنقدر تکرار می‌کنند که اینگونه می‌شود، اما ما چون به دنبال کار کردن هستیم پاسخگوی اینگونه موارد هم نیستیم.

رئیس حوزه هنری افزود: نهادی که بخواهد بجای کار کردن پاسخگویی این و آن باشد که نمی‌تواند جلو برود. ما مانند همه سینماها حق انتخاب داریم و فیلمی را می پسندیم انتخاب می‌کنیم. ما با مسئولان سینمایی همه دولت‌ها تا زمانی که وفادار به آرمان‌های ما هستند همکاری می‌کنیم و با قبلی ها هم خیلی همکاری داشتیم.

با افتخار فیلم‌های ضدخانواده و فیلم‌هایی که آرمان‌های انقلاب و دستاوردهای نظام را زیر سوال می‌برد را پخش نمی‌کنیم

وی با تاکید براینکه ما فیلم‌هایی که باعث تزلزل در خانواده‌ها،‌مسائل اخلاقی را زیر سوال ببرند را برای سینماهای حوزه انتخاب نمی‌کنیم، اظهار داشت: در فیلمی که آرمان‌های انقلاب و دستاوردهای نظام زیر سوال برود با افتخار آن فیلم را در سینمای حوزه هنری نمایش نمی‌دهیم.

مومنی با اشاره به اینکه مسئولان سینمایی ارشاد دغدغه‌های ما را دارند، گفت: نظارت وظیفه ارشاد است و فیلم‌های ما هم با نظر ارشاد ساخته می‌شوند و تا آنجایی که بتوانیم با ارشاد همکاری می‌کنیم و در عین حال حق پخش فیلم در سینماهای خود را محفوظ می‌داریم.

رئیس حوزه هنری در پاسخ به سوالی که حق انتخاب حوزه هنری برای اکران فیلم‌ها قابل درک نیست، گفت: خیلی ساده است، در طول سال حدود 60 هزار کتاب منتشر می‌شود، آیا همه کتاب‌ فروشی‌ها از جمله فروشگاه‌های حوزه هنری ملزم به داشتن این کتاب ها هستند، نه! بالاخره حق هرجایی است که خودش انتخاب کند. اما نباید فراموش کنیم حوزه هنری یک ارگان انقلابی است و احتمال دارد در تغییر دولت‌های و سیاست‌ها نظرات مختلفی مطرح شود، اما ما نباید از آرمان خودمان عقب نشینی کنیم.

وی درباره اینکه آیا عدم نمایش فیلم‌ها اتفاقی سیاسی است، گفت: ما از مخاطبانمان دفاع کردیم، وقتی مخاطب فیلم سینمای حوزه را نپسندد و سالن‌های ما خالی شود، برای حوزه هنری هزینه دارد. اول اینکه تعداد این فیلم‌ها کم بودند و با اقدام حوزه هنری راه آن‌ فیلم‌ها بسته شد و در تولید‌ات بعدی هیچ مشکلی پیش نیامد و واقعا هیچ مسئله سیاسی وجود نداشت و این مسئله هم یک تهمت بود، متاسفانه کسانی که این تهمت‌ها را زدند‌، هیچ دلیلی برای ادعاهای خود نداشتند.

مومنی در ادامه با بیان اینکه امیدواریم در سال فرهنگ، با برخوردهای هیجانی و سطحی در این عرصه مواجه نشویم، گفت: فرهنگ را باید با همه عظمت آن ببینیم، فرهنگ ما مورد تهاجم قرار گرفته است، اما چه کسانی می‌توانند در مقابل تهاج فرهنگی بایستند؟ ابتدا کسی می‌تواند به باورها و داشته‌های فرهنگی خودمان تسلط داشته باشد، دوم اینکه بداند چرا این فرهنگ مورد هجوم قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی، محصول فرهنگ است. قطعا ابتکارات نظامی و نوآوری تاکتیکی ما را در جنگ جلو نبرد و دشمن را در جای خود ننشاند، بلکه این فرهنگ بود.

 

نظرهای منتشرشده