بهترین سریال های خارجی تمام شده |‌ دیگر نیازی به انتظار نیست

معرفی بهترین سریال‌های خارجی که پایان یافتند و نیازی به انتظار برای فصل جدید آن‌ها نیست، براساس امتیاز کاربران سایت IMDB / از خانواده سوپرانو و شنود تا دوستان و اداره

بهترین سریال های خارجی تمام شده |‌ دیگر نیازی به انتظار نیست

اختصاصی سلام سینما- یکی از دغدغه‌های اصلی و بزرگ سریال‌بازها این است که باید مدت زمانی طولانی را به انتظار برای پخش شدن و یا تولید فصل جدید سریال مورد علاقه‌ی خود بگذارنند که این انتظار در برخی موارد می‌تواند سال‌ها به درازا بکشد. برای کسانی که از انتظار خسته شده‌اند و می‌خواهند یک سریال تلویزیونی را بر طبق زمان‌بندی مورد علاقه‌ی خود تماشا کنند، 20 سریال را بهترین سریال‌های تاریخ تلویزیون را براساس امتیاز کاربران سایت IMDB معرفی کرده‌ایم.

به نظر شما کدامیک از سریال‌های زیر می‌تواند بهترین انتخاب باشد؟

 

20- اُز (Oz)

امتیاز: 8.7 (94000 رأی)

ژانر: جنایی، درام، هیجان‌انگیز

سال پخش: 2003-1997

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-از

بسیار قبل‌تر از اینکه سریال «نارنجی مشکی جدید است»(Orange is the new Black) خنده و رنج پشت میله‌های زندان را به تصویر بکشد، «اُز»(Oz) تصویری بسیار تاریک‌تر از زندگی زندانیان در ندامتگاه ایالتی اسوالد را به جهانیان ارائه داد.

«اُز»(Oz) به شکلی زیبا و جذاب، کاراکترهایی با پیشینه‌های شخصیتی متفاوت و گاهی متضاد را در زندان به جان هم می‌اندازد، آنها را دچار زخم‌های روانی و تروما می‌کند و داستان آنها را برای مخاطب خود روایت می‌کند.

اگر فکر می‌کنید که بهترین نقش‌آفرینی «جی.کی.سیمونز» را در آثار دیگری دیده‌اید، پس مشخص است که هنوز «اُز»(Oz) را تماشا نکرده‌اید. فقط یک توصیه‌ی کوچک هنگام تماشای «اُز»(Oz): "حتماً بین فصل‌های این سریال، سعی کنید یک سریال سبک و خنده‌دار ببینید".

 

19- بال غربی (The West Wing)

امتیاز: 8.8 (69000 رأی)

ژانر: درام

سال پخش: 2006-1999

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-بال غربی

برای مدت طولانی یک قسمت در «بال غربی»(The West Wing) قله‌ای به حساب می‌آمد که همه بازیگران تلویزیونی به دنبال ایفای نقش در آن بودند. درام سیاسی آرون سورکین باهوش و بامزه، هدیه نویسنده را برای گفتگوی سریع و داستانهای چند لایه با لحن سیاسی نشان داد و ثابت کرد که تلویزیون می‌تواند همزمان خنده‌دار و بصیرت‌انگیز باشد.

این سریال پس از خروج سورکین در پایان فصل 4 با رکود موقت روبرو شد، اما بلافاصله پس از آن با تعدادی تغییرات شگفت‌انگیز در نقش‌ها و کاراکترها به راه افتاد. در پایان دوره دوم ریاست جمهوری بارتلت، همه چیز به طور طبیعی به پایان رسید، اما «بال غربی»(The West Wing) در طول پخش، یکی از بهترین سریال‌های تلویزیونی و تصویری آرامش‌بخش از یک کاخ سفید خیرخواه و دلسوز بود.


18- فالتی تاورز (Fawlty Towers)

امتیاز: 8.7 (89000 رأی)

ژانر: کمدی

سال پخش: 1979-1975

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-فالتی تاورز

سوال اصلی «فالتی تاورز»(Fawlty Towers)، یکی از بزرگترین سریال‌های طنز در تلویزیون بریتانیا، سوال این بود که "چرا بدعنق‌ترین مرد جهان به فردی مهمان نواز تبدیل می‌شود؟" که تا پایان سریال بی‌پاسخ ماند.

طرح اصلی «فالتی تاورز»(Fawlty Towers) درخشان است که از طریق شخصیت‌های اصلی کمدی‌اش تحت عنوان باسیل(جان کلیز)، همسرش سیبیل(پرونلا اسکیلز)، پیشخدمت پُلی(کانی بوث) و مانوئل(اندرو ساکس) بیچاره و ساده‌لوح، به اجرا در می‌آید.

کاراکتر باسیل در مرکز داستان سریال «فالتی تاورز»(Fawlty Towers) قرار دارد که اغلب به طرز خنده‌داری در تلاشهای خود برای رسیدن به اهدافش شکست می‌خورد.


17- توئین پیکس (Twin Peaks)

امتیاز: 8.8 (185000 رأی)

ژانر: جنایی، درام، معمایی

سال پخش: 1991-1990

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-توئین پیکس

"چه کسی لورا پالمر را کشت؟" این سوالی بود که در طول 1990 بر سر زبان ها افتاد زیرا رمز و راز شهر کوچک دیوید لینچ بر روی صفحه نمایش ما ظاهر شد.

علیرغم دوز بالای سوررئالیسم در «توئین پیکس»(Twin Peaks)، همه چیز سر جایش قرار گرفت تا زمانی که شبکه لینچ را مجبور کرد تا در نیمه اول فصل دوم، معمای مرگ لورا پالمر را به پایان برسانند و مجبور شد سوالات جدیدی از جمله "ویندوم ارل کیست و واقعا چه ماجرایی در جریان است" را مطرح کند.

25 سال بعد، همانطور که قول داده بود سریال دوباره به جریان افتاد و ادامه‌ی سریال به طور کامل توسط لینچ کارگردانی شد. لینچ تعداد زیادی از بازیگران اصلی را برای سفری حتی تاریک تر و عجیب و غریب تر به مجموعه بازگرداند.


16- دوستان (Friends)

امتیاز: 8.8 (903000 رأی)

ژانر: کمدی، عاشقانه

سال پخش: 2004-1994

بهترین سریالهایی که پایان یافته‌اند-دوستان

چطور ممکن است یک کانال تلویزیونی دیجیتالی بتواند این سریال طنز اصلی 90 را در یک دوره زمانی نشان دهد و همچنان قدیمی بنظر نرسد؟ یا اینکه نتفلیکس ده‌ها سال پس از پخش اولیه می‌تواند با آن یک موج جهانی به راه بیاندازد؟ این به این دلیل است که همگان «دوستان»(Friends) را به عنوان یک کمدی عالی می‌شناسند.

در اولین روزهای خود، ماجراهای شش دوست بامزه در نیویورک که ظاهراً با نوشیدن قهوه یکدیگر را بدست آورده بودند، درونمایه‌ای بسیار عمیق‌تر از آنچه که از نظر ظاهری به نظر می رسید، داشت. حتی وقتی کیفیت در اواسط سریال کمی افت کرد  این گروه کاملاً هماهنگ بود و بهترین گروه بازیگران کمدی تاریخ تلویزیونی باقی ماند.


15- سیرک پرنده مانتی پایتون (Monty Python’s Flying Circus)

امتیاز: 8.8 (71000 رأی)

ژانر: کمدی

سال پخش: 1974-1969

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-سیرک پرنده مانتی پایتون

چهل و پنج قسمت از یک نابغه، پایتون‌ها را در سخت‌ترین، شفاف‌ترین و بهترین حالت به نمایش می‌گذارد. طرحی جسورانه و الهام‌بخش برای کمدی‌های مطرح انگلیسی در سالهای آینده که کمی شبیه "روزگاری،دالی" اثر لوئیس بونوئل، فقط با پاهای غول پیکرتر و جوجه‌های جهش‌یافته است.

این مجموعه به نوبه خود دیوان‌سالاران مضحک یک کشور، خلافکارها، میزبانان گیم شو و ارکستر فیلارمونیک سلطنتی را به تصویر می‌کشد. «سیرک پرنده مانتی پایتون»(Monty Python’s Flying Circus) از طریق قرار دادن یکی فرد احمق روستایی به عنوان باهوش‌ترین کاراکتر سریال، جهان بینی وارونه خود را ارائه می‌دهد.


14- ساینفلد (Seinfeld)

امتیاز: 8.8 (271000 رأی)

ژانر: کمدی

سال پخش: 1998-1989

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-ساینفیلد

این سریال به عنوان یک سریال جایگزین تابستانی آغاز شد، اما به «ساینفیلد»(Seinfield) چیزی که این روزها تعداد کمی از نمایش ها به آن دست می‌یابند، داده شد و آن نیز دادن زمان به تماشاگران برای پیدا کردن این سریال بود. صبر و شکیبایی شبکه به ثمر نشست و «ساینفیلد»(Seinfield)، از هیچ تبدیل به پرطرفدارترین سریال زمان خودش شد.

تماشاگران عاشق چهار رفیق خودمحور شدند که مشارکت و یاری رساندن، آنها را به هم نزدیک می‌کند و جری ساینفیلد، ایلین، جورج و کریمر را به یک خانواده تبدیل کرد. ناگفته نماند که شخصیت‌های فرعی مانند نیومن، پادی، بابو بات، والدین جورج، فرانک و استل، عمو لئو و البته سوپ نازی نیز حضور پررنگی دارند. به عنوان بازتابی از جامعه، «ساینفیلد»(Seinfield) تصویری زیبا نیست اما یک تصویر کلاسیک است.


13- آبشار جاذبه (Gravity Falls)

 امتیاز: 8.9 (86000 رأی)

ژانر: انیمیشن، اکشن، ماجراجویی

سال پخش: 2016-2012

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-آبشار جاذبه

شهر خیالی «آبشار جاذبه»(Gravity Falls) در ایالت اورگون، جایی است که قصه‌ی این سریال تلویزیونی محبوب دیزنی به کارگردانی الکس هیرش در آن می‌گذرد.

جیسون ریتر و کریستن شال صدای دوقلوهایی را ارائه می‌دهند که در خانه عموی بزرگشان گرانکل استن بزرگ می‌شوند، که در نهایت منجر به ماجرای قتلی در شهر عجیب و ماورا طبیعی می‌شود. این نمایش پس از دو فصل به پایان رسید اما هنوز هم به دلیل جذابیت‌، سبک انیمیشن و جذابیت داستانی‌اش برای همه سنین محبوب است.

"«سیمپسون‌ها» و «توئین پیکس» فرزندی دارند و آن را می‌توانید در شبکه دیزنی ببینید". این توصیفی است که الکس هیرش، خالق «آبشار جاذبه»(Gravity Falls)، از مجموعه انیمیشن فوق‌العاده محبوب خود را که از ژوئن 2012 تا فوریه 2016 اجرا شد، ارائه می‌دهد.


12- فقط احمق‌ها و اسب‌ها (Only Fools and Horses)

امتیاز: 8.9 (49000 رأی)

ژانر: کمدی

سال پخش: 2003-1981

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-فقط احمق‌ها و اسب‌ها

ویژه برنامه‌های کریسمسی ممکن است حسن نیت ما را هدف بگیرند اما در مقایسه با سایر ویژه برنامه‌های پخش شده از تلویزیون، «فقط احمق‌ها و اسب‌ها»(Only Fools and Horses) یک کمدی طنز بود که موقعیت در حد یک گنجینه ملی دائمی را برای خود به دست آورد.

تلاش‌های محکوم شده دل بوی و رودنی تروتر برای میلیونر شدن، ملت را بیش از 20 سال خنداند و به لطف تکرارهای مداوم، آنها هنوز هم می‌توانند امروز خنده‌ای را برانگیزند. مهم نیست چند بار بهترین قسمت‌های «فقط احمق‌ها و اسب‌ها»(Only Fools and Horses) را تماشا می‌کنید(صحنه لوستر، سقوط یوپی بار، اجرای بتمن و رابین)، آنها هرگز از طنازی خود کوتاه نمی‌آیند.


11- اداره (The Office)

امتیاز: 8.9 (474000 رأی)

ژانر: کمدی

سال پخش: 2013-2005

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-اداره

تلاش‌های آمریکایی برای اقتباس از سریال‌های طنز انگلیسی به ندرت به خوبی «اداره»(Office) انجام می‌شود. گرچه در اینجا گرگ دنیلز با غلبه بر یک چرخش اولیه، ماجرا را به شیوه خود جذاب کرد. استیو کارل در نقش مایکل اسکات تنها نوک کوه یخ کیفیت بازیگری در این سریال است.

زندگی ظاهراً پیش پا افتاده گروهی از شرکتی در یک شرکت کاغذسازی باعث می‌شود ماجرا کاملاً تماشایی و حسابی خنده‌دار شود‌، و نه اینکه فقط یک نسخه کربنی از سریال بریتانیایی ایجاد کند. «اداره»(Office) به طور کامل از محیط آمریکایی خود استفاده کرده است. نسخه آمریکایی در جهت تقویت کمدی و شخصیت‌های آن و ارائه چشم‌انداز شیرین‌تر نسبت به نسخه بریتانیایی، موفق بوده است.


10- کابوی بیباپ (Cowboy Bebop)

امتیاز: 8.9 (98000 رأی)

ژانر: انیمیشن، اکشن، ماجراجویی

سال پخش: 1999-1998

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-کابوی بیباپ

«کابوی بیباپ»(Cowboy Bebop) مجموعه کاملی از ژانرهای کلاسیک است که همه در یک مجموعه ترکیب شده‌ و همه آنها به درستی به اجرا درآمده‌اند، تا حدی که به یک ژانر بسیار کهنه روحی تازه می‌بخشد. در یک قسمت ممکن است تاریک، صاحب سبک و جدی باشد و در یک قسمت دیگر روشن و مملو از طنز بی‌نظیر و حس‌های متضاد، اما در هر مورد این کار به درستی انجام شده است.

پشتوانه بازیگری و نویسندگی عالی، جلوه‌های بصری خوب، تکنولوژی فوق‌العاده یکپارچه‌سازی با سیستم عامل‌، و برخی از متنوع‌ترین و خوش‌آهنگ‌ترین موسیقی‌هایی که تا به حال در یک سریال شنیده‌اید از جمله قطعه‌ی یوکو کانو که همه چیز را از هِوی متال گرفته تا سبک‌های جهانی پوشش می دهد، بسیار عالی و لذت‌بخش است. «کابوی بیباپ»(Cowboy Bebop) چندان عمیق نیست اما دارای سبک و خلاقیت در همه جا برای جبران کمبودهای اصلی خود است و از ابتدا تا انتها این یک محصول فوق‌العاده به حساب می‌آید.


9- سریال انیمیشن بتمن (Batman: The Animated Series)

امتیاز: 9 (94000 رأی)

ژانر: انیمیشن، اکشن، ماجراجویی

سال پخش: 1995-1992

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-سریال انیمیشن بتمن

در سال 1989، تیم برتون فقط بتمن را احیا نکرد اما او قسمت تاریک‌ترین شوالیه تاریکی، بسیاری از تصاویر و تم‌ها و قوس‌های شخصیتی الهام گرفته از بسیاری از کمیک‌ها را وارد صحنه کرد. پیش از این بیشتر خوانندگان کتاب‌های مصور بودند که واقعاً جنبه‌های تاریک دی سی و شاید همه محبوب‌ترین مبارزان جنایی کمیک را می‌شناختند.

«سریال انیمیشن بتمن»(Batman: The Animated Series) ممکن است تاریک‌تر و خشن‌تر از نمونه‌های گذشته یا حتی هم‌دوره‌های خود در آن برهه باشد اما این نمایش بسیار بیشتر از مجموع تصاویر بصری و محتوای آن، تعداد کل گلوله‌های شلیک شده یا مشت‌های پرتاب شده یا مواردی که شخصیت اصلی و تعدادی از متحدانش با شخصیت‌های شرور مقابله می‌کنند‌ که بتمن که مانع از اقدامات موفق جنایی آنها می‌شود، به تصویر کشیده شود.

این یک تغییر پارادایم جدید در محصولات تصویری اقتباس شده از کمیک‌بوک‌های بتمن است که به اپیزودها اجازه می‌دهد عمیقا و اساساً با کشف کامل اشرار، افشای داستانهای اصلی آنها و کشف ساختار روانی که آنها دارند، مخاطب را عمیق‌تر و اساسی‌تر به چالش بکشد.


8- منطقه گرگ و میش (The Twilight Zone)

امتیاز: 9 (76000 رأی)

ژانر: درام، فانتزی، ترسناک

سال پخش: 1964-1959

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-منطقه گرگ و میش

همانطور که رود سرلینگ به بینندگان توضیح داد، «منطقه گرگ و میش»(The Twilight Zone)، "نقطه وسط بین نور و سایه، بین علم و خرافات" بود. این مفهوم انتزاعی به مانند هر شخصیت ادامه‌دار در تلویزیون معرفی شد و ادامه یافت. در بیشتر قسمت‌ها نقطه‌ای به وجود آمد که در آن شخصیت اصلی متوجه شد در موقعیتی قرار دارد که اطرف خود را نادیده می‌گیرد.

در مواقع دیگر‌، این بیننده تلویزیونی بود که در «منطقه گرگ و میش»(The Twilight Zone) گرفتار شد و نتوانست آنچه را که روی صفحه نمایش اتفاق می‌افتد را تا انتها درک کند. یک احساس غیرواقعی ناراحت‌کننده، کل سریال را درگیر کرده و بینندگان را حتی برای قسمت‌های فرعی نیز مجذوب خود کرده است.


7- شرلوک (Sherlock)

امتیاز: 9.1 (853000 رأی)

ژانر: جنایی، درام، معمایی

سال پخش: 2017-2010

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-شرلوک

شرلوک هلمز مانند دراکولا (که اقتباسی از اثر استیون موفات و مارک گتیس بود)‌، یکی از آن شخصیت‌های پرارجاع است که بی‌وقفه بازسازی می‌شود، یا بطور مناسب برای امروز کسی که با آن ماجراها دست و پنجه نرم می‌کند، مورد اقتباس یا برداشت آزاد قرار می‌گیرد.

کامبربچ و فریمن برای مورد دومی موفق عمل کردند و کارآگاه بزرگ را با ارسال پیام کوتاه و برومنس و ذوق و شوق به روز کردند. بندیکت کامبربچ و مارتین فریمن مدتها است که وارد قانون شرلوک‌ها و واتسون‌های بزرگ شده‌اند و هر حرکت آنها توسط یک موج طرفداری عظیم و مشتاق ترسیم شده است. برداشت کلاسیک بی بی سی، موفات و گاتیس از کارآگاه بزرگ هم شوخ‌طبعانه و هم فوق‌العاده است.


6- کیمیاگر تمام فلزی: برادری (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)

امتیاز: 9.1 (140000 رأی)

ژانر: انیمیشن، اکشن، ماجراجویی

سال پخش: 2012-2009

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-کیمیاگر تمام فلزی: برادری

در هالیوود، بازسازی، راه‌اندازی مجدد و اقتباس مجدد برای مدت طولانی بخش بزرگی از صنعت سینما و تلویزیون بوده است. چرا ایده جدیدی ارائه می‌شود، در حالی که ایده‌ای کاملاً خوب در انتظار حذف تاریخچه و استفاده مجدد است؟

علیرغم اینکه صنعت انیمه به طور فزاینده‌ای از ریسک گریزان است، در این زمان‌های آشفته ، بازسازی‌های انیمه به طرز شگفت‌آوری پر نوسان است. این امر «کیمیاگر تمام فلزی: برادری»(Fullmetal Alchemist: Brotherhood) را تبدیل یک مورد غیرمعمول می‌کند- به ویژه اینکه انیمه اصلی آن به سال 2003 برمی گردد.

«کیمیاگر تمام فلزی: برادری»(Fullmetal Alchemist: Brotherhood) اقتباس وفادارتر از مانگای منبع است. انیمه اصلی به طور قابل توجهی از طرح جدا شد و تقریباً کل نیمه دوم مواد جدید بود. در نسخه جدید اما به نحوه نگارش داستان در اصل بسیار نزدیکتر است.


5- خانواده سوپرانو (The Sopranos)

امتیاز: 9.2 (339000 رأی)

ژانر: جنایی، درام

سال پخش: 2007-1999

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-خانواده سوپرانو

«خانواده سوپرانو»(The Sopranos) یک سریال اکشن مسلحانه و گانگسترمحور است. البته از قسمت دوم یا سوم آن متوجه خواهید شد که «خانواده سوپرانو»(The Sopranos) با تمام داستان‌های گانگستری قبلی که می‌شناسید، متفاوت است.

واقعیت این است که «خانواده سوپرانو»(The Sopranos) داستانی است که آرام، عمدتاً بی سر و صدا، با انفجارهای نادر از تیراندازی با اسلحه و زورگیری که زندگی روزمره روزانه دو خانواده را در هم می‌شکند، روایت می شود. این سریال حتی در شدیدترین حالت اکشن خود نیز هرگز شبیه «رفقای خوب»(Goodfellas) نبوده است، اما بقایای احساسی ناشی از آن اغلب باعث می‌شود که اینطور به نظر برسد.

«خانواده سوپرانو»(The Sopranos) چشم‌انداز صنعت سریال‌سازی را تغییر داد. یک تحول تاریخی که طی هشت سال ئخش آن از شبکه HBO، رویکرد شبکه‌ها، توسعه و تولید سریال را به طور اساسی تغییر داده، انتظارات بینندگان و حتی خواسته آنها از سریال‌های مورد علاقه خود و خاطره‌انگیزترین قهرمانان را تغییر داده و به طور چشمگیری باعث کمرنگ شدن مرز بین سینما و تلویزیون شد.


4- بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

امتیاز: 9.2 (1900000 رأی)

ژانر: اکشن،‌ ماجراجویی، درام

سال پخش: 2019-2011

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-بازی تاج و تخت

در سرزمینی که تابستان‌ها چند دهه طول می‌کشد و زمستان‌ها می‌توانند یک عمر طول بکشد، مشکلات در حال ایجاد است. دو خانواده قدرتمند از جنوب نقشه کشیده و سرزمین‌های وحشی شرقی گرفته تا شمال یخ‌زده و دیوار باستانی که قلمرو را از تاریکی محافظت می‌کند، درگیر یک بازی موش و گربه مرگبار برای کنترل هفت پادشاهی وستروس هستند.

همانطور که خیانت، شهوت، دسیسه و نیروهای ماوراءالطبیعه چهار گوشه پادشاهی را متزلزل می‌کند، مبارزه خونین آنها برای تاج و تخت آهنین عواقب پیش‌بینی‌نشده و گسترده‌ای خواهد داشت.

سریال «بازی تاج و تخت»(Game of Thrones) بر اساس پرفروش‌ترین مجموعه کتاب‌های فانتزی "نغمه یخ و آتش" به قلم جورج آر آر مارتین، بازی تاج و تخت پادشاهان و ملکه‌ها، شوالیه‌ها و خلافکاران، دروغگوها و اشراف‌زاده را دنبال می‌کند تا برای قدرت رقابت کنند.


3- آواتار: آخرین بادافراز (Avatar: The Last Airbender)

امتیاز: 9.3 (274000 رأی)

ژانر: انیمیشن، ‌اکشن،‌ ماجراجویی

سال پخش: 2008-2005

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-آواتار: آخرین باد افراز

اگر چه مخاطبین «آواتار: آخرین بادافراز»(Avatar: The Last Airbender) کودکان 6 تا 11 ساله هستند، اما بیشتر از تماشاگران این سریال، شباهت‌های زیادی با یک قوس داستان پیچیده و اپیزودیک که درام‌، طنز و اکشن را ترکیب می‌کند را تجربه می‌کنند.

قسمت اول به سرعت یک اسطوره‌شناسی بالقوه غنی از داستان در مورد جهانی را رائه می‌دهد که در آن ملت‌های آب، زمین و هوا توسط ملت آتشین جنگی تهدید میشوند. ملت آتش به رهبری شاهزاده زوکو 14 ساله در آستانه تسلط بر جهان قرار دارد.

با موسیقی الهام گرفته از Zen، نمایش زیبا به یادآور کارهای خارج از استودیو گیبلی است که اغلب دیزنی شرق محسوب می‌شود. اما تأثیرات متمایز غربی، به ویژه سرعت گفتگو در اجرای آن وجود دارد. و آنچه در این سریال فاقد تأثیرات معنوی است، با تصور بی‌گناهی و عذاب وجدان ناشی از هوس در جهانی که مدتها است چنین مواردی را فراموش کرده است‌، جبران می‌شود.


2- شنود (The Wire)

امتیاز: 9.3 (306000 رأی)

ژانر: جنایی، درام، هیجان‌انگیز

سال پخش: 2008-2002

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-شنود

داستان «شنود»(The Wire) در خیابان‌های خطرناک مملو از مواد مخدر و قتل در بالتیمور، جایی که جنگ مواد مخدر هنوز در جریان است، اتفاق می‌افتد. این سریال یکی دیگر از محصولات درخشان HBO در ژانر جنایی است. جایی که جنگ مواد مخدر هنوز در جریان است.

«شنود»(The Wire) یک سریال درام و جنایی است که از هر زاویه‌ای به جنون دنیای مواد مخدر می‌پردازد. این یک داستان ساده نیست‌. آدم‌های خوب و آدم‌های بد که در این ژانر متداول است، در «شنود»(The Wire) به آسانی قابل شناسایی نیستند.

نویسندگان «شنود»(The Wire) یعنی دیوید سیمون و ادوارد برنز داستانی را نوشته‌آند که در آن کسانی که در اداره مواد مخدر و قتل در اداره پلیس بالتیمور، مافیا، قضات، دادستانها و وکلای مدافع و حتی نماینده‌های کنگره نیز برای مخاطب قابل اعتماد نیستند.


1- برکینگ بد (Breaking Bad)

امتیاز: 9.4 (1600000 رأی)

ژانر: جنایی، درام، هیجان‌انگیز

سال پخش: 2013-2008

بهترین سریالهای خارجی که پایان یافته‌اند-برکینگ بد

بین پخش فصل اول آن در سال 2008 و اوج آن در سال 2013، «بریکینگ بد»(Breaking Bad) به یکی از مورد بحث‌ترین و مورد احترام‌ترین سریال‌های تلویزیونی تبدیل شد. این سریال ترکیبی غنی از فیلم‌های نوآر، کمدی و وسترن و بیش از هر چیز یک تراژدی با ابعاد شکسپیر است که بر زندگی یک معلم شیمی 50 ساله در حومه نیومکزیکو می‌پردازد.

سریال تحسین برانگیز «بریکینگ بد»(Breaking Bad)، والتر وایت را به یک نماد در تاریخ تلویزیون تبدیل کرد که برایان کرانستون را به عنوان شخصیتی محبوب برای بازی در نقش معلم دبیرستانی که به مرور تبدیل به پادشاه ماده مخدر کریستال می‌شود را به شهرتی بی‌نظیر رساند.

کرانستون برای این نقش چهار جایزه امی را دریافت کرد. این سریال یکی از بزرگترین سریال‌های تلویزیونی تمام دوران محسوب می‌شود، زیرا به عنوان پربیننده‌ترین سریال تلویزیونی کابلی در تلویزیون آمریکا ساخته می‌شود و مورد تحسین منتقدان در همه دوران‌ها قرار گرفته است.

 

منبع: IMDB, ScreenRant, Empire, Stacker, Vulture

 

نویسنده، مترجم و پژوهشگر حوزه سینما

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز