قهرمان و ۳ فیلم دیگر از ایران نامزد جوایز آسیاپاسیفیک شدند

با اعلام نامزدهای چهاردهمین دوره جوایز آسیاپاسیفیک، سینمای ایران و ژاپن هر کدام با ۷ نامزدی، بیشترین تعداد نامزدی در این دوره را برای خود ثبت کردند.

قهرمان و ۳ فیلم دیگر از ایران نامزد جوایز آسیاپاسیفیک شدند

به گزارش سلام سینما، نامزدهای چهاردمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک اعلام شد.

به نقل از ددلاین، فیلم «قهرمان» به کارگردانی  اصغر فرهادی در کنار فیلم «ماشینم را بران» به کارگردانی ریوسوکه، بیشترین تعداد نامزدی را در این دوره از جوایز آسیاپاسیفیک کسب کرده‌اند. 
«قهرمان» نامزد دریافت جوایز بهترین فیلم (اصغر فرهادی و الکساندر ماله‌گیبهترین کارگردان (اصغر فرهادی)، بهترین فیلمنامه (اصغر فرهادی) و بهترین بازیگر نقش اول مرد (امیر جدیدی) است.

قهرمان درچهار رشته اصلى جوايز آسیاپاسیفیک نامزد شد

به نقل از ایسنا، فیلم ژاپنی «ماشین من را بران» به کارگردانی «ریوسوکه هاماگوچی» که به همراه «قهرمان» دیگر برگزیده جشنواره فیلم کن بود نیز در چهار شاخه بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه و همچنین بهترین بازیگر نقش اصلی مرد نامزد کسب جایزه شناخته شده‌ است. 

دیگر نامزدها در شاخه بهترین فیلم این جوایز سینمایی عبارت‌اند از:

«شیطان وجود ندارد» به کارگردانی محمد رسول اُف از ایران

«شب دانستن هیچ چیز» ساخته «پایال کاپادیا» از هند

«مداد» ساخته «ناتالیا نازارووا» از روسیه

نسیم احمدپور و شهرام مکری نیز برای «جنایت بی دقت» دیگر نماینده سینمای ایران در شاخه بهترین فیلمنامه جوایز آسیاپاسیفیک هستند.

فیلم سینمایی «وقت جیغ انارها» ساخته گراناز موسوی نیز در بخش بهترین فیلم بلند جوانان با آثاری از کشورهای کره جنوبی، ترکیه، ژاپن و یک محصول مشترک عراق، امارات و عربستان رقابت می‌کند.

وقت چیغ انار نامزد بهترین فیلم آسیاپاسیفیک شد

ددلاین گزارش می‌دهد که در چهاردهمین دوره این جوایز، سی و هشت فیلم از کشورهای مختلف منطقه آسیاپاسیفیک برای کسب جوایز این دوره در بخش‌های گوناگون حضور دارند. برندگان این جوایز در تاریخ یازدهم نوامبر (بیستم آبان ماه) اعلام خواهند شد.

گفتنی است سینمای ایران در سیزدهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک در استرالیا موفق به کسب جایزه “تنوع فرهنگی یونسکو” برای فیلم «شکستن همزمان بیست استخوان» به کارگردانی جمشید محمودی و تهیه‌کنندگی نوید محمودی شد.

نظرهای منتشر شده