بی نظمی در پخش سریال های تلویزیون ادامه دارد

پس از مجموعه «یاور»، «رعد و برق» و «کلبه‌ای در مه» که هرکدام به علتی با بی نظمی در پخش مواجه بودند، سریال «دودکش 2» نیز پخش نامنظمی داشته است.

بی نظمی در پخش سریال های تلویزیون ادامه دارد

به گزارش سلام سینما به نقل از روزنامه خراسان، عواملی همچون تصویربرداری سریال ‌های تلویزیون همزمان با پخش آنها، انجام مراحل فنی سریال تا آخرین لحظات پیش از رفتن روی آنتن یا پخش مسابقات فوتبال باعث ایجاد بی نظمی در زمان پخش و یا حتی پخش نشدن مجموعه های تلویزیونی شده است.

آماده نبودن قسمت ۲۴ سریال «دودکش» سبب شد تا جمعه‌ شب بازپخش قسمت ۲۳ روی آنتن برود. این اتفاق از ابتدای سال برای شمار زیادی از سریال‌های تلویزیون نیز رخ داده است و سریال‌ها پخش نامنظمی داشته‌اند.

کنداکتور نامنظم رمضانی

نوروز امسال مجموعه «گاندو 2» ساخته جواد افشار، در آخرین لحظات جایگزین مجموعه کمدی «بوتیمار» شد و به عنوان سریال نوروزی شبکه 3 روی آنتن رفت. این مجموعه طبق روال شبکه 3 ساعت 20:45 روی آنتن می‌رفت، اما به عنوان مثال قسمت پنجم این سریال با تاخیر طولانی به آنتن رسید. تصویربرداری تقریبا نیمی از «گاندو 2» انجام نشده بود، به همین دلیل 13 قسمت از آن نوروز 1400 روی آنتن رفت و قسمت‌های باقی‌مانده به زودی پخش خواهد شد. در ماه رمضان نیز مخاطبان شاهد بی‌نظمی زیادی در پخش سریال‌ها بودند. مجموعه «یاور» به دلیل آماده شدن ویژه ماه رمضان، همزمان با دو کارگردان و دو گروه تصویربرداری می‌شد. این سریال در ماه رمضان چند بار با تاخیر روی آنتن رفت و با مجموعه «بچه مهندس 4» تداخل پیدا کرد. سریال «رعد و برق» ساخته بهروز افخمی نیز پخش بسیار نامنظمی داشت. این مجموعه همزمان با دیگر سریال‌های رمضانی پخش نشد و پس از پخش قسمت اول، قسمت دوم به دلیل آماده نبودن روی آنتن نرفت. در اقدامی عجیب شبکه 5 تصمیم گرفت به دلیل تصویربرداری و مراحل فنی نیمه ‌تمام سریال، این مجموعه را از کنداکتور خارج و «رعد و برق» را در زمان دیگری روانه آنتن کند.

پخش نامنظم «کلبه‌ای در مه» و «دودکش 2»

به تازگی سریال «کلبه‌ای در مه» به کارگردانی حسن لفافیان به دلیل همزمانی با مسابقات یورو 2020، پخش بسیار نامنظمی داشته است. 

این مجموعه بعضی شب‌ها به طور کلی پخش نشد و بعضی شب‌ها نیز به جای 20:45، ساعت 22:30 و همزمان با «دودکش 2» روی آنتن رفت. به این ترتیب «کلبه‌ای در مه» چندان دیده نشد. جدیدترین نمونه بی‌نظمی در کنداکتور مربوط به سریال «دودکش 2» است که تصویربرداری آن نیز همزمان با پخش ادامه دارد. ابتدا اعلام شد این سریال از پنجم تیرماه پخش خواهد شد، اما با تاخیر سه روزه از هشتم تیر به آنتن رسید. در حالی که پنج‌شنبه ‌شب خلاصه قسمت‌های «دودکش 2» پخش شده بود، قسمت جدید این مجموعه جمعه ‌شب به دلیل آماده نبودن، روی آنتن نرفت.

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز