ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

آخرین وضعیت ارشا اقدسی ، بدلکار مطرح ایرانی در بیمارستان

۲ ماه پیش
ارشا اقدسی در صحنه بدلکاری یک فیلم در لبنان به علت تصادف ماشین دچار آسیب جدی شد + آخرين خبرها از حال و وضعيت او بعد از این حادثه در بیمارستان

در این یادداشت آخرین خبرها از وضعیت ارشا اقدسی را با شما مخاطبان سلام سینما به اشتراک می‌گذاریم.

به گزارش سلام سینما، ارشا اقدسی در صحنه بدلکاری مربوط به چپ شدن ماشین برای یک فیلم سینمایی در لبنان به علت تصادف دچار سانحه شد و هم اکنون در وضعیت بحرانی قرار دارد و در بیمارستانی واقع در بیروت بستری است.

به تشخیص پزشکان پس از رخ دادن این حادثه، قرار بود در روز دوشنبه ۱۱ مرداد او را تحت عمل جراحی مهمی قرار بدهند اما پایین آمدن علایم حیاتی او مانع انجام عمل شد و این هنرمند در روز ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ درگذشت.

ارشا اقدسی متولد ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۶۱ در تهران، بدلکار ایرانی است. او در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۸۵ گروه بدلکاران ۱۳ را تأسیس نمود و فعالیت‌های خود را با گروهش در ایران و عرصه بین‌الملل ادامه داد.

تکذیب شایعه به کما رفتن ارشا اقدسی در روزهای اولیه

در روزهای اول انتشار این خبر، مهنوش مرادی، یکی از اعضای تیم بدلکاری ارشا اقدسی با اعلام این که او به صلاحدید پزشک درمانگر خود با دارو به خواب مصنوعی رفته است، خبر به کما رفتنش را شایعه دانست و تکذیب کرد.

ارشا اقدسی در اکران «نگار» در جشنواره فیلم فجر35

ارشا اقدسی در اکران فیلم نگار در جشنواره فیلم فجر35 - سانحه تصادف در لبنان برای ارشا اقدسی

 

تثبیت وضعیت جسمانی ارشا اقدسی در روز یکشنبه ۱۰ مرداد

حسن عظیم زاده یکی از خبرنگاران صدا و سیما اعلام کرد وضعیت جسمانی ارشا اقدسی از نظر تنفس و ضربان قلب تثبیت شده و پزشکان معالج در حال انجام آزمایش‌ها و اقدامات لازم برای انجام عمل جراحی بر روی ناحیه سر وگردن او در روز دوشنبه هستند.

 

لغو عمل های ارشا اقدسی به علت کاهش علائم حیاتی او در تاریخ ۱۱ مرداد

درحالی که قرار بود امروز دوشنبه ۱۱ مرداد ارشا اقدسی تحت عمل جراحی ناحیه سر و گردن قرار بگیرد و روز گذشته علائم حیاتی او ثابت شده بود، این عمل ها لغو شد زیرا پزشکان وی اعلام کردند علایم حیاتی او از شب گذشته به شدت پایین آمده و با دستگاه تنفس مصنوعی توانسته‌اند او را زنده نگه دارند.

 

صحبت های مادر ارشا اقدسی در بیمارستان در تاریخ ۱۱ مرداد

مادر ارشا اقدسی که در بیروت در کنار او حضور دارد به گزارشگر صدا و سیما گفت:

«دکترها یک درصد به زنده ماندن پسر شجاع من امید دارند و من این یک درصد را به شما هدیه می دهم که برای ارشا دعا کنید او برای صنعت سینما خیلی زحمت کشید.»

 

ارشا اقدسی در اکران خصوصی فیلم «هجوم»

عکس ارشا اقدسی در اکران خصوصی فیلم هجوم - حادثه تصادف ارشا اقدسی - وضعیت ارشا اقدسی

اعلام یک درصدر امید برای سلامتی ارشا اقدسی در ۱۱ مرداد

گزارشگر صدا و سیما در لبنان درباره آخرین وضعیت ارشا اقدسی گفت:

«امید به زندگی او کاهش یافته اما پزشکان اعلام کردند حتی یک درصد امید هم میتواند ارشا اقدسی را به زندگی برگرداند. بخاطر همین همه تلاششان را انجام میدهند و از همه دوستان و طرفدارانش خواستند برای سلامتی اش دعا کنند.

 

تکذیب شایعه درگذشت ارشا اقدسی توسط همراهان او در بیمارستان

شایعه فوت ارشا اقدسی توسط تعدادی رسانه منتشر شده است اما دوستان و همراهان او در بیمارستان با گذاشتن پست، استوری و لایو در اینستاگرام این موضوع را تکذیب می‌کنند و اعلام کردند از این رسانه‌ها شکایت خواهند کرد و خواستار جلوگیری از انتشار این شایعه شدند.

 

وضعیت ارشا اقدسی در ۱۲ مرداد

پزشکان معالج ارشا اقدسی اعلام کردند با این که علایم حیاتی وی بسیار پایین است، اما این بدلکار زنده است. به دلیل آسیب شدید مغزی، ضربان قلب وی ناپایدار شده است.
 

اطلاع از وضعیت ارشا اقدسی توسط دکتر گیو شریفی جراح مغز و اعصاب در ۱۲ مرداد

دکتر گیوشریفی پس از مکالمه با پزشکان ارشا اقدسی در لبنان و کسب اطلاعات لازم درباره وضعیت او چنین گفت:

"در سانحه تصادف ماشین، ضربه از بالا به جمجمه ارشا اقدسی وارد شده و مهره اول و دوم گردن او را خورد کرده است که شکستگی این مهره‌ها آسیب عصبی جدی برای او در پی نداشته اما جابه‌جایی استخوان جمجمه باعث ایجاد ایست تنفسی در صحنه تصادف برای او شده است.

احیا کردن اقدسی پس از ایست تنفسی حدود نیم ساعت زمان برده که خون رسانی به مغز در این زمان مختل بوده است، علاوه بر این آسیب‌ها یک شکستگی وجود دارد که ایجاد آسیب نخاعی کرده است و در حال حاضر شرایط برای ارشا اقدسی خوب نیست و احتمال تایید مرگ مغزی توسط پزشکان برای او هست."

 

صحبت های مادر ارشا اقدسی درباره اهدای اعضای بدن او

"ارشا همیشه می‌گفت مادر اگر برای من اتفاقی افتاد دلم میخواد که اعضای بدن من را اهدا کنی البته که من این حرف ها را همیشه شوخی به تلقی می‌کردم اما الان فکر می‌کنم باید به تنها وصیت پسرم عمل کنم بنابراین مترصد هستم که در وقت معین حتما این کار را انجام دهم."

 

وضعیت سلامتی ارشا اقدسی از زبان ماهی عرب روابط عمومی او در تاریخ ۱۳ مرداد

ماهی عرب روابط عمومی ارشا اقدسی گفت:

پزشکان لبنان پس از انجام تست های لازم تشخیص دادند مغز او آسیب دیده است اما هنوز کار میکند و مرگ مغزی اتفاق نیفتاده است، شاید با ثابت شدن شرایط فیزیکی در چند روز آینده امید بالاتر برود.

 

گفت و گوی مهنوش مرادی عضو تیم بدلکاران ارشا اقدسی با خبرگزاری مهر در تاریخ ۱۳ مرداد

مهنوش مرادی که در حال حاضر در بیروت به سر می‌برد، درباره وضعیت این بدلکار سینما بیان کرد:

وضعیت ارشا همانطور است که پیش از این بوده و تغییری در شرایط جسمانی او ایجاد نشده است. در واقع ما هنوز به همان یک درصد احتمال بهبودی‌اش امید داریم و از مردم می‌خواهیم برای سلامتی‌اش دعا کنند.

وی با تاکید بر اینکه ارشا اقدسی هنوز زنده است، توضیح داد: هتل مادر، من و دو دوست دیگر ارشا که در حال حاضر در بیروت هستیم تنها سه دقیقه با بیمارستان ارشا فاصله دارد و مدام در کنار او هستیم نمی‌دانم چرا افرادی دیگر مدام درباره وضعیت جسمانی ارشا اخباری نادرست در اختیار مردم قرار می‌دهند و می‌گویند او فوت کرده، این در حالی است که ارشا هنوز نفس می‌کشد، همه ما به همان یک درصد امید داریم و در انتظار معجزه برای او هستیم.

مرادی در پایان عنوان کرد: نظر پزشکان درباره وضعیت ارشا همانی است که پیش از این اعلام کرده‌اند. این وضعیت ارشا مشخص نیست تا چه زمان ادامه داشته باشد اما ما برای همان یک درصد احتمال بهبودی‌اش می‌جنگیم و امیدواریم هرچه زودتر از این وضعیت خارج شود اما آنچه مهم است این است که ارشا هنوز زنده است و نفس می‌کشد.

سلام سینما برای ارشا اقدسی هنرمند جوان کشورمان آرزوی سلامتی دارد.

نظرهای منتشرشده