ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

از كل كل فوتبالي بازيگران تا كمك 100 ميليوني حسين هدايتي در مراسم اكران فیلم خط ویژه برای آزادی یک جوان اعدامي+ گزارش تصويري

۷ سال پیش
در مراسم اكران فیلم خط ویژه برای آزادی یک جوان اعدامي كه با حاشيه هاي جالبي همراه بود رقم قابل توجهي جمع آوري شد كه بنا به گفته تهيه كننده خط ويژه خانواده مقتول اعلام كرده اند پول ديه را صرف ساخت مدرسه خواهند كرد.

 شنبه شب سالن تالار ایوان شمس میزبان چهره‌هایی بود که برای یاری به یک جوان 26 ساله محکوم به اعدام دور هم جمع شده بودند.

ساعتی قبل از شروع رسمی مراسم و جمع آوری کمک‌ها، استقبال مردم از این حرکت خیریه بسیار چشم‌گیر بود، طوری که بیش از ظرفیت سالن بلیت خریداری شد و بسیاری ایستاده مراسم را دنبال کردند.

این مراسم با صحبت‌های رخشان بنی‌اعتماد کارگردان سینمای ایران آغاز شد. او گفت: «این دست‌ها و تشویق‌ها نثار عزیزانی که در اولین روز کاری بهار سال 93 به اینجا آمده‌اند تا در این حرکت خیر شرکت داشته باشند. درود بر کارگردان و عوامل فیلم «خط ویژه» که بانی خیر شدند و برای آزادی این جوان محکوم به قتل قدمی برداشتند. امشب را به فال نیک می‌گیریم.»

او ادامه داد: «از فقر، فقر زاییده می‌شود و از خشونت، خشونت. جای تاسف است که فشارهای اقتصادی و اجتماعی روز به روز آمار خشونت را در کشور ما بالا می‌برد. باید خدا را شکر کرد که هنوز انگیزه‌های مردمی وجود دارد اگر چنین اقداماتی صورت نمی‌گرفت، نمی‌دانم که تصمیم‌های سازمان‌های مختلف چه بر سر ما می‌آورد.»

بنی اعتماد گفت: «درود بر ملت ایران که در همه مقاطع و بزنگاه‌های حساس حضور دارند و این اراده جمعی به کار گرفته شده است. واقعا باید امیدوار بود و بیشتر از امیدواری باید مطالبه کرد که این فشارهای روانی و اقتصادی که روز به روز خشونت جامعه را بالا می‌برد، مدیریت شود و کاهش پیدا کند. چه ما که تریبونی در اختیار داریم و چه دولتمردانی که قدرت در اختیار دارند باید دست به دست هم دهیم تا برای جمع‌آوری دیه دور هم جمع نشویم. ممنونم از کسانی که با رقم‌های کوچک و بزرگ امشب برای آزادی این جوان اقدام کردند.»

 

مراسم آزادي زندانيان خط ويژه

 

منصور لشگری قوچانی تهیه‌کننده فیلم «خط ویژه» که بانی این مراسم بود، بعد از صحبت‌های بنی اعتماد روی سن حاضر شد و گفت: «آمدم روی صحنه تا حامل خبری باشم. در دیداری که با خانواده مقتول داشتم قرار شده است که این پول صرف دیه نشود. این خانواده می‌خواهند این پول را صرف ساخت مدرسه کنند. اتفاق خوبی که افتاده این است که خانواده مقتول قرار است با این پول مدرسه بسازد.

 

آزادي زنداني خط ويژه

 

دومین کارگردانی که برای حمایت از این مراسم روی صحنه حاضر شد تهمینه میلانی بود.

او صحبت‌های خود را این‌گونه آغاز کرد: «من جلوی خانم بنی‌اعتماد دست و پای خود را گم می‌کنم و نمی‌توانم درست حرف بزنم، اما این را می‌گویم در نبود ان‌جی‌او‌های غیر دولتی در کشورمان، خودمان مجبوریم در جمع‌های کوچک اقدام‌هایی از این قبیل را انجام دهیم. به جرات می‌توانم بگویم که این حرکت‌ها کارساز است. با این روش توانسته‌ایم چندین زندانی را از مرگ نجات بدهیم. امیدوارم این راهی که پیش گرفتید تداوم داشته باشد و باز هم بتوانیم جان انسان‌های زیادی را نجات دهیم. تشکر می‌کنم از مصطفی کیایی که باعث چنین حرکت بزرگی شدند و اجازه دادند این فیلم اکران شود.»

 

 

جمع‌آوری کمک‌های بیشتر با روی صحنه آمدن میلاد کی‌مرام بازیگر فیلم «خط ویژه» آغاز شد. تا پیش از آمدن او روی صحنه مجری دیگری این مراسم را اجرا می‌کرد که از مردم خواست هر کس مایل است کمک مالی بکند دستش را بالا ببرد.

کی‌مرام روی صحنه آمد و گفت: «من آدم عملیاتی هستم و نمی‌توانم صبر کنم که کسی دستش را بالا ببرد و از همین جا اجرای مراسم را بر عهده می‌گیرم.»

 

مراسم آزادسازي خط ويژه

 

پیمان قاسم‌خانی، بهاره رهنما از جمله چهره‌های حاضر در این مراسم بودند که مبلغ چهار میلیون تومان کمک کردند، اما در ردیف آخر سالن اتفاق‌های جالب در جریان بود.

رضا عطاران، مجید صالحی، مصطفی زمانی، حسین هدایتی مالک باشگاه استیل آذین و علی صالحی ردیف آخر سالن نشسته بودند و هر کدام از آن‌ها به نیابت از هدایتی به روی صحنه می‌آمدند و رقمی را اعلام می‌کردند.

 

 

وقتی رضا عطاران به درخواست میلاد کی مرام روی صحنه رفت، گفت: «امیدوارم باز از این مجالس برگزار بشه و ما هم بیایم و حضور داشته باشیم. من و آقای هدایتی 50 میلیون کمک می‌کنیم که 49 میلیون آن برای آقای هدایتی است و یک میلیون آن برای من!»

 

هانيه توسلي

 

او سپس از مجید صالحی خواست روی صحنه برود. صالحی هم با دست اشاره کرد: «بذارید با آقای هدایتی هماهنگ کنم.»

صالحی پس از آمدن روی صحنه گفت: «آقای هدایتی مبلغ 25 میلیون به این مراسم کمک می‌کنند.»

در این میان کل کل‌های فوتبالی بازیگران هم قوت گرفت. مصطفی زمانی به نیابت از هدایتی روی صحنه رفت به نیت شش گل معروف باشگاه پرسپولیس از پرداخت یک سکه بهار آزادی و مبلغ 26 میلیون و ششصد و شصت و شش هزار و ششصد تومان خبر داد.

علی صالحی بازیگران سینما، تئا‌تر و تلویزیون هم که طرفدار پر و پا قرص تیم استقلال است، مبلغ چهارصد و چهل و چهار هزار تومان به این مراسم کمک کرد.

 

 

کی‌مرام برای پایان دادن به این کل کل گفت: «من طرفدار تیم ملوانم و مبلغ 400 تومان به دو میلیونی که قبلا گفتم اضافه می‌کنم.»

یکی از افراد حاضر درسالن به نیابت از جمشید دانایی‌فرد، مرزبان شهید کشورمان مبلغ 50 هزار تومان پرداخت کرد و حضار به احترام او یک دقیقه سکوت کردند

 

خط وي‍ژه آزادي زنداني

 

مهدی همت فرزند شهید همت، علی کشوری فرزند شهید کشوری و داوود کریمی از حاضرانی بودند که هر کدام مبلغ یک میلیون تومان پرداخت کردند.

هومن سیدی بازیگر فیلم «خط ویژه» و مصطفی و محسن کیایی کارگردان و دیگر بازیگر این فیلم نیز هرکدام مبلغ یک میلیون تومان را برای آزادی جوان محکوم به قتل پرداخت کردند.

 

خط ويژه

 

محمد نیک‌بین، پرند زاهدی، علی سرتیپی، هنگامه قاضیانی، هانیه توسلی، پریناز ایزدیار، بهاران بنی احمدی، محسن افشانی، علیرضا رزین دست از دیگر حاضران این مراسم بودند.

 

 

کارگردان فیلم «خط ویژه» اخیرا در توضیح اکران خصوصی فیلم «خط ویژه» برای نجات یک جوان از اعدام به مهر، گفت: «این جوان 26 ساله از طریق یک رابط در قوه قضائیه به ما معرفی شده که طبق اعلام این نهاد از نظر آن‌ها بی گناه است، اما به دلیل اینکه شاکی خصوصی دارد یا باید اعدام شود یا 300 میلیون تومان دیه بپردازد.»

 

 

به گزارش سلام سينما در انتها مراسم فيلم "خط ويژه" به نمايش درآمد.

 

 

نظرهای منتشرشده

رضا
۷ سال پیش
تا باشه از این کارای خوب
خطر لو رفتن داستان
پاسخ