ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

محسن قاضی مرادی درگذشت

یک ماه پیش
محسن قاضی مرادی بازیگر پیشکسوتی که او را عموما برای حضور در نقش های طنز به یاد می آوریم، در 25 فروردین 1400 دار فانی را وداع گفت.

به گزارش سلام سینما محسن قاضی مرادی  بازیگر پیشکسوت بازی در سینما را از سال ۱۳۵۱ با فیلم حسن سیاه به کارگردانی پرویز اصانلو آغاز کرد. وی در سال‌های بعد از آن در آثار متفاوتی در سینما و تلویزیون حضور یافت و با بسیاری از کارگردانان به‌نام و بزرگ در هر دو عرصه  سینما و تلویزیون همکاری کرد. 

متاسفانه محسن قاضی مرادی در ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ در سن 80 سالگی بر اثر عوارض بیماری پارکینسون از دنیا رفت. بیماری که مدتی طولانی همراه وی بود و زندگی را برای خود او و همسرش سخت کرده بود. خصوصا که آن‌ها از بسیاری از مزایای حضور در انجمن بازیگران پیشکسوت مانند بیمه تکمیلی و... بهره‌مند نبودند.

مهوش وقاری در پنج سال پایانی زندگی همسر خود عاشقانه از او پرستاری کرد. لازم به ذکر است که پیکر وی با حضور خانواده اش و جمع معدودی از هنرمندان( با در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی به دلیل شیوع کرونا) جمعه ۲۷ فرودین ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح در قطعه هنرمندان بهشت زهرا آرام می گیرد.

محسن قاضی مرادی درگذشتهمسر وی «مهوش وقاری»، بازیگر سینما و تلویزیون است. این زوج در اصل بازنشسته آموزش و پرورش بودند و به خاطر علاقه ای که به بازیگری داشتند پا به عرصه بازیگری گذاشتند.

محسن قاضی مرادی که فارغ التحصیل از مدرسه عالی مدیریت تهران بود، با هنرمندانی همچون بهرام بیضایی (سگ کشی)، بهمن فرمان آرا (خانه‌ای روی آب)، رخشان بنی اعتماد (زیر پوست شهر)،  پریسا بخت‌آور (دایره زنگی)، مازیار میری (قطعه ناتمام)، ابوالحسن داودی (تقاطع و مرد بارانی)، داود میرباقری (مسافر ری)، سیروس الوند (یک بار برای همیشه)، شهرام اسدی (اوینار)، مجتبی راعی (غزال)، ایرج طهماسب (دختر شیرینی فروش)، خسرو معصومی (رسم عاشق کشی)، مهدی صباغ‌زاده (صبحانه‌ای برای دو نفر ) در سینما و نیز با کارگردان‌هایی همچون داود میرباقری، مرضیه برومند، پریسا بخت آور و ... در تلویزیون همکاری داشت. این در حالی است که همانطور که اکثر رسانه گفته‌اند وی با وجود این کارنامه پربار هرگز به دنبال کسب جایزه یا مقام یا نشان هنری نبود.

سلام سینما این ضایعه را به جامعه هنری و خانواده محترم‌شان تسلیت می‌گوید.

نظرهای منتشرشده