ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

موضع تند خبرگزاری فارس علیه فیلم قصه‌های رخشان بنی اعتماد

۵۲ سال پیش

به گزارش سلام سینما، خبرگزاری فارس در متنی واکنشی نسبت به خبر صدور پروانه نمایش فیلم قصه‌ها، به انتقادی تند علیه فیلم قصه‌های رخشان بنی‌اعتماد و حجت‌الله ایوبی پرداخته است، در بخشی از این نوشته به نقل از خبرگزاری فارس میخوانیم:
رخشان بنی اعتماد در مصاحبه ای با خبرگزاری ایسنا اعلام کرده که آخرین فیلمش یعنی قصه ها موفق به دریافت پروانه نمایش شده است. این در حالی است که این فیلم پیش از این بدون دریافت پروانه ساخت تولید شده بود.

فیلم قصه های رخشان بنی اعتماد که بعد از فتنه 88 ساخته شده بیشتر از فیلم، یک بیانیه سیاسی است؛ بیانیه ای ناشی از عصبانیت که بواسطه توهمات کارگردانش از اتفاقات سال 88 تولید شده است.

«قصه‌ها» فیلمی است چند اپیزودی که به صورت علنی منویات سیاسی کارگردان را ارائه می کند. «پیام غیر مستقیم» و «نگاه هنری» و «نگاه غیر سیاسی به هنر» هم گویا سازنده را راضی نکرده و در مواردی بیانیه وار به سان تئاترهای درجه 3 که قرار است پیامش را به مخاطب القا کند عمل می کند.

مدیریت محترم سازمان سینمایی که پیش از این برای اکران «پل چوبی» با موضوع فتنه 88 که دست گل مدیریت سابق بود از کارگردان مورد علاقه تلویزیون مستقیم وارد عمل شده بود، این بار نیز گویا برای تکریم یک هنرمند، اجازه پخش فیلمی صریح به نفع فتنه 88 را صادر کرده است.

مدیران محترم سینمایی بهتر است برای جذب حداکثری برخی هنرمندانی که واقعا و بدون سیاسی کاری، سوالاتی را از اتفاقات 88 دارند ابهامات آن ها را پاسخ دهند و آنها را اقناع کنند نه اینکه اجازه دهند فیلمی که توهین به طیف گسترده ای از مردم و نظام است را اکران کنند تا به این شکل هنرمندی را از خود نرجانند.

به گزارش سلام سینما، خانم رخشان بنی‌اعتماد امروز در مصاحبه‌ای با ایسنا از صدور پروانه نمایش برای فیلم «قصه‌ها» و ارائه آن برای جشنواره فجر خبر داد، او همچنین در بخشی دیگر از صحبت‌هایش درباره جلسه‌اش با رییس سازمان سینمای، حجت‌الله ایوبی گفت:‌«من فقط یک جلسه به با دکتر ایوبی داشتم که در‌‌ همان روزهای اولیه مدیریتشان (چند ماه قبل) بود و دربارهٔ مسایل کلی سینما با هم صحبت کردیم نه درباره فیلم خودمم.»

نظرهای منتشرشده