ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

درباره برگزاری آنلاین جشنواره سینما حقیقت از زبان یکی از مستندسازان حاضر در جشنواره

۱۹ روز پیش
فتح‌الله امیری کارگردان و مستند ساز درباره برگزاری جشنواره سینما حقیقت در دوران کرونا گفت: سینماحقیقت آنلاین تجربه جذابی است.

به گزارش سلام سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این مستندساز که امسال با مستندی به نام «هوبره» متقاضی حضور در جشنواره سینماحقیقت شده است، گفت: با وجود این که تولید این مستند هشت سال زمان برده و ذهنیتی درباره‌ی کپی شدن آن با وجود اکران آنلاین نداریم، اما من و نیما عسگری کارگردانان این مستند به همراه تهیه‌کننده کار، دکتر محمد علاء دوست داشتیم در این تجربه جدید حضور داشته باشیم و به همین دلیل فیلم را به جشنواره فرستادیم.

وی ضمن تاکید بر اهمیت تبلیغات برای برگزاری آنلاین جشنواره تصریح کرد: در این دوره علاوه بر مسوولان اجرایی جشنواره که باید تبلیغات خوبی در فضای مجازی و رسانه‌ها پیرامون آثار منتخب این فستیوال داشته باشند؛ فیلمسازان هم می‌بایست با استفاده از عنصر تبلیغات برای دیده شدن فیلم‌های خود تلاش کنند.

امیری درباره‌ی جدیدترین مستندش توضیح داد: «هوبره» مستندی درباره‌ی پرنده‌ای به همین نام است که زنده‌گیری و قاچاق می‌شود. لوکیشن این مستند استان‌های یزد، اصفهان، کرمان، سیستان و بلوچستان و کشور قطر است.

فتح‌الله امیری و نیما عسگری با این مستند که در مدت زمان 68 دقیقه تولید شده، متقاضی حضور در بخش فیلم‌های نیمه بلند مسابقه ملی چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت شده‌اند.

امیری در یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت، موفق به دریافت جایزه ویژه تماشاگران شده بود و سال گذشته هم مستند «قرقبان» به کارگردانی مشترک او و نیما عسگری، جزء چند فیلم پُرمخاطب جشنواره بود.

*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرمـاه 1399 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

نظرهای منتشرشده