ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

شباهت و مقایسه بازی جواد عزتی با رابین ویلیامز توسط منتقد آمریکایی

۵ روز پیش
منتقد سایت ایندی وایر، ایفای نقش جواد عزتی در فیلم «خورشید» را با بازی رابین ویلیامز در آمریکای دهه 80 تشبیه کرده است.

به گزارش سلام سینما فیلم سینمایی «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی در بخش اصلی جشنواره بین المللی فیلم ونیز 2020 حضور دارد.

نیکلاس باربر منتقد ایندی وایر بعد از تماشای فیلم یادداشت جالب توجهی درباره آن نوشته است.  او ایفای نقش جواد عزتی در فیلم «خورشید» را با بازی رابین ویلیامز در آمریکای دهه 80 تشبیه کرده و نوشته: طرح کلی داستان دارای جزئیات مفصلی است که همه در 99 دقیقه جا داده شده‌اند.

انگیزه‌ی «مجیدی» برای پرداختن به موضوعات متنوع قابل تحسین است و او این کار را با مهارت بسیار بالایی انجام داده است. چیزی که به وضوح مشخص است، توجه «مجیدی» به استثمار کودکان فقیر توسط بزرگسالان است. و چیزی که از «خورشید» فراموش‌نشدنی است، چهره‌ی خسته و اشک‌آلود «علی» است.

روح الله زمانی بازیگر فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی موفق به کسب جایزه «مارچلو ماسترویانی» ویژه بهترین بازیگر نوظهور جشنواره ونیز شد.

روح الله زمانی که به دلیل ابتلا به کرونا نتوانسته بود در جشنواره حاضر شود در پیام ویدئویی که برای جشنواره ونیز ارسال کرده بود، گفت:

"از «آلبرتو بارابر» مدیر جشنواره ونیز و «کیت بلانشت» رئیس هیات داروان و همچنین آقای مجیدی تشکر ویژه می کنم که مسیر زندگی من را به طور کلی تغییر داد. من از دل بچه های کار بیرون آمدم و امیدوارم روزی در هیچ جای جهان هیچ کودک کاری وجود نداشته باشد و تمام امکانات پیش روی آنها باشد."

متن کامل نقد فیلم خورشید در سایت سلام سینما

نظرهای منتشرشده