ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

افتخار دیگری برای فیلم نامو: بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم هنگ کنگ

یک ماه پیش
چهل و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم هنگ کنگ برندگان این دوره خود را معرفی کرد .

به گزارش سلام سینما در این دوره جشنواره بین‌المللی فیلم هنگ کنگ بختیار پنجه ای جایزه بهترین بازیگر مرد را برای بازی‌اش در فیلم ایرانی «نامو(بیگانه)» ساخته نادر ساعی‌ور دریافت کرد. 

جشنواره فیلم هنگ کنگ که یکی از مهمترین جشنواره های جهانی است علی رغم لغو به دلیل شیوع ویروس کرونا بصورت آنلاین برگزار و فهرست برندگان خود را معرفی کرد. 
فیلم «بیگانه» به کارگردانی نادر ساعی ور که به نمایندگی از سینمای ایران در بخش اصلی جشنواره فیلم هنگ کنگ حضور داشت در نهایت موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد این دوره از جشنواره برای بختیار پنجه ای شد. 
پنجه‌ای به خاطر بازی در فیلم «نامو» (بیگانه) نخستین تجربه کارگردانی نادر ساعی ور با تهیه‌کنندگی مستانه مهاجر  جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره تائورمینا را نیز پیشتر از آن خود کرده بود.
«بیگانه» همچنین در بخش فوروم هفتادمین جشنواره برلین حضور  داشت. پژمان بازغی و نوید محمدزاده سرمایه گذاران این فیلم‌ بوده‌اند. 
امسال قرار بود  نسخه ترمیم شده از سه فیلم از ساخته عباس کیارستمی شامل «بزرگداشت معلم»، «قضیه شکل اول، قضیه شکل دوم» و «دو راه حل برای یک مساله» نیز در بخش کلاسیک جشنواره هنگ کنگ به نمایش گذاشته شود اما این جشنواره هیچ نمایش فیزیکی و یا آنلاین نداشت و تنها فیلم های ایرانی «نامو» به کارگردانی نادر ساعی‌ور و «مارگه و مادرش» ساخته‌ محسن مخملباف و محصول ايتاليا و انگلستان در بخش اصلی جشنواره فیلم هنگ کنگ به نمایش درآمدند.

نظرهای منتشرشده