ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نمایش فیلم سینمایی موریانه در ایتالیا

۳ ماه پیش
فیلم سینمایی موریانه به كارگرداني مسعود حاتمي در تازه ترین حضور جهانی خود در شانزدهین دوره ی جشنواره بین المللی فیلم Biogra در بخش "زندگی معاصر" به نمایش درآمد.

به گزارش سلام سینما جشنواره Biogra با نگاه متنوع و منحصر به فرد خود به روایت های سینمایی از زندگی شناخته می شود، در این دوره به دلیل محدودیت های ناشی از همه گیری ویروس کرونا، نمایش آثار منتخب خود را به صورت اکران آنلاین در محدوده ی سراسری کشور ایتالیا و سپس نمایش آنها در فضای باز، در زمانی پس از تغییر شرایط ناشی از همه گیری برنامه ریزی کرده است. 

موریانه روایتگر سفر تارا و پیمان است. زوجی جوان که در ابتدای مسیر زندگی خود قرار دارند و برای فروش ملکی قدیمی به زادگاه کودکی خود سفر می کنند. آنها بازیگران روایتی هستند که مرزی با واقعیت ندارد. 
این فیلم حاصل بداهه پردازی در فیلمنامه، بازی ها، میزانسن و حتی برخورد دوربین در صحنه ها با سوژه می باشد که با پیش فرض های سینمای داستانی تفاوت های بسیاری دارد. 
با وجود بداعت در شیوه ی داستان گویی، در نمایش آنلاین موریانه در جشنواره فیلم Biogra قریب بر یک هزار بازدید کننده به مشاهده ی نخستین اثر سینمایی مسعود حاتمی نشستند که نظر مثبت مخاطبین را پیرامون این اثر را در پی داشت. 
عوامل فیلم موریانه عبارتند از: 
تهیه کننده: غلامرضا موسوی؛ نویسندگان: مسعود حاتمی، محمد حدادی، مریم مقدم، بهتاش صناعی ها؛ مدیر فیلمبرداری: محمد حدادی؛ تدوین: حمید نجفی راد، مسعود حاتمی؛ بازیگران: مریم مقدم، بهتاش صناعی ها، سیاوش چراغی پور، خورشید چراغی پور، نهال دشتی، پاشا جمالی، سوده آقازندی، آوا آوانس، کوهن ون نیکرک، ریرا صبوری، یسنا میرزایی؛ طراح صدا: حسین قورچیان؛ موسیقی: آرش انتظامی؛ صدابردار: علی علوی؛ رنگ آمیزی تصاویر: حمیدرضا فتوره چیان، سیندخت رحیمیان (استودیو ضدنور)، عکاس: شاهین دانشفر، مشاور رسانه اي : نگين موسوي

پخش و عرضه ی بین المللی موریانه به عهده ی مجموعه GlobeCSF به مدیریت پوریا موسوی است.

نظرهای منتشرشده