ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

حسن شریفی، یک پیشکسوت سینما درگذشت

۲ ماه پیش
حسن شریفی، یکی از پیشکسوتان سینما درگذشت.

به گزارش سلام سینما، حسن شریفی، یکی از پیشکسوتان سینما که سال‌ها قبل در عکاسی، فیلمبرداری، تدارکات و تولید سینما فعالیت داشت، روز گذشته، ۲۱ تیرماه از دنیا رفت.

بهرام بدخشانی دبیر انجمن فیلمبرداران خانه سینما با تایید این خبر گفت: حسن شریفی یکی از قدیمی‌های سینمای ایران بود که البته در سال‌های گذشته فعالیتی را در سینما نداشت، اما کتاب‌هایی نوشته که به یادگار مانده‌اند.

حسن شریفی تجربه‌های ارزشمندی در تدارکات، تولید، عکاسی، فیلمبرداری و... در کنار اسامی مطرح سینما همچون ساموئل خاچیکیان، پرویز خطیبی، مجید محسنی، اسماعیل کوشان، مهدی میثاقیه، عباس شباویز و سیامک یاسیمی داشت.

 او همچنین عضو پیشکسوت در انجمن مدیران و دستیاران تدارکات سینما بود.

سلام سینما این ضایعه را به خانواده محترم‌شان و جامعه هنری تسلیت می‌گوید.

 

محمد طباطبائی حسینی با صدور پیامی درگذشت حسن شریفی؛ پیشکسوت سینمای ایران و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت را تسلیت گفت:

خبر درگذشت جناب حسن شریفی موجب تاثر گردید و این روزهای‌مان را تلخ‌تر کرد.

زنده یاد شریفی بیش از 6دهه در حوزه‌های گوناگون سینما فعالیت کرد و نامی نیک از خود به جا گذاشت. او عاشق سینما بود و برایش سینما مهم بود، روزی دستیار فیلمبردار بود، روزی فیلمبردار. در یک فیلم مدیر تولید بود و در فیلمی دیگر مدیر تدارکات. گاهی بازیگری را تجربه کرد و گاهی عکاسی فیلم را. و در کنار همه این‌ها او در کتاب‌هایش از سینما نوشت؛ کتاب‌هایی که گامی در مسیر ثبت تاریخ شفاهی سینمای ایران است.

درگذشت ایشان را به جامعه هنری و پیشکسوتان سینما و نیز به خانواده محترم ایشان تسلیت گفته و از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم مغفرت و برای بازماندگان صبر مسئلت می‌کنم.

نظرهای منتشرشده