ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

لاله اسکندری درباره قتل رومینا: ما مسئولیت داریم

۴ ماه پیش
لاله اسکندری در واکنش به حرف‌های کیانوش عیاری و خبر قتل رومینا: ما به عنوان چهره‌های فرهنگی مسئولیت داریم.

لاله اسکندری در گفتگوی زنده‌اش(لایو اینستاگرامی) با سلام سینما درارتباط با محتوای فیلم «تیغ و ترمه» و اتفاق‌های جامعه گفت:
ماجرایی که برای فیلم «خانه پدری» پیش آمد، این فیلم 10 سال توقیف بود و از این زاویه به فیلم نگاه می‌کردن که دوره‌ی این موضوعات گذشته و ... درحالی که ما می‌فهیم که چنین فاجعه‌ای رخ می‌ده. این یکی از فجایعی است که در طول سال رخ می‌دهد و تعداد این فجایع کم نیست و آن‌های دیگر حتی اطلاعات‌رسانی نمی‌شوند.
از آقای کیانوش عیاری مطلبی را خوندم که نوشته‌بودند شاید اگر پدر رومینا، این فیلم را می‌دید، شاید چنین کاری نمی‌کرد و شاید هم اگر رومینا، این فیلم را می‌دید، دست به فرار نمی‌زد.
واقعیت این است که ما به عنوان چهره‌های فرهنگی و هنرمند، یک مسئولیتی داریم که در یک جاهایی، بخش‌هایی از آدم‌ها رو قلقلک بدهیم تا خودشان را بازنگری بکنند.
من نقش «لیلی»، مادر فیلم «تیغ و ترمه» را تایید نمی‌کنم و از نظر من، او، مادر ایده‌آلی نیست که دخترش را در کودکی گذاشته و دنبال زندگیش رفته است.
اگر در این فیلم، این مادر، نقد نشود، دیگر نمی‌شود از بخشی از آدم‌ها انتظار مادر ایده‌آل را داشت.
شاید با دیدن فیلم «تیغ و ترمه»، زن‌هایی از جنس لیلی که همچین تفکر و زندگی‌ای را دارند، به این فکر کنند که دخترشان در سال‌های بعد ممکن است دچار چنین معضلاتی شود، مثل «ترمه» در این فیلم که یک دختر عاصی است.
یکی از وظایف ما این است که نکات تاریک و نقاط ضعف را تصویر کنیم.
وقتی که آقای قائم مقامی و پوراحمد دست بر روی چنین سوژه‌ای می‌گذارند، این یک جسارت است که نشان می‌دهد، این آدم‌ها، این دغدغه‌ها را دارند

نظرهای منتشرشده