ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

راه برندگان اسکار و امی از یکدیگر جدا می شود

۱۰ ماه پیش
در بیانیه جدید آکادمی تلویزیون آمریکا آمده است: آکادمی تلویزیون برای سال ۲۰۲۱ برنامه‌های نامزد اسکار را واجد شرایط رقابت برای امی نمی‌داند.

به گزارش سلام سینما به نقل از مهر، آکادمی تلویزیون از این پس بین جوایز امی و اسکار فاصله بیشتری ایجاد می‌کند تا دیگر فیلم‌هایی چون «او.جی: ساخت آمریکا» و «انفرادی آزاد» که هم به عنوان برنده اسکار انتخاب شدند و هم در جوایز امی موفق به کسب جایزه شدند، نتوانند از این موقعیت استفاده کنند.

آکادمی تلویزیون آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از تصمیم هفته پیش اسکار مبنی بر اینکه امسال فیلم‌هایی که نتوانستند به سینماها راه یابند و در شبکه نمایش خانگی به نمایش درآمدند می‌توانند در رقابت اسکار ۲۰۲۱ حضور داشته باشند حمایت کرده و افزوده است که نامزدهای اسکار نمی‌توانند برای امی رقابت کنند.

راه جدای اسکار و امی

در این بیانیه آمده است: آکادمی تلویزیون برای سال ۲۰۲۱ برنامه‌های نامزد اسکار را واجد شرایط رقابت برای امی نمی‌داند.

پیش از این مستندهایی چون «انفرادی آزاد» و «او.جی: ساخت آمریکا» ابتدا در سالن‌های سینما اکران می‌شدند تا اجازه رقابت در اسکار را به دست آورند و بعد از تلویزیون پخش شدند تا در رقابت امی هم حضور داشته باشند. با قانون جدید چنین فیلم‌هایی پس از کسب نامزدی اسکار دیگر اجازه رقابت برای امی را نخواهند داشت.

امی هفتاد و دوم ۲۰ سپتامبر امسال برگزار می‌شود.

نظرهای منتشرشده