ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«قهرمان» اصغر فرهادی در شیراز با بازیگران بومی ساخته می شود

۵ ماه پیش
«قهرمان»‌ فیلم جدید اصغر فرهادی که یک تریلر روانشناسانه است، در شیراز جلوی دوربین می رود و اکثر بازیگرانش محلی و ناشناس هستند.

به گزارش سلام سینما به نقل از همشهری آنلاین نخستین و تنها فیلمساز ایرانی برنده اسکار، برای تولید جدیدترین فیلم خود «قهرمان» راهی شیراز می‌شود. نهمین فیلم اصغر فرهادی در مقام کارگردان به سبک ساخته‌های اخیر او یک تریلر روانشناسانه است و بسیاری از نقش‌های اصلی آن را بازیگران محلی و ناشناس شهر شیراز و استان فارس ایفا می‌کنند.
بخش سینمایی «آرته» وابسته به یک شبکه تلویزیونی فرانسوی آلمانی، در تولید «قهرمان» مشارکت می‌کند. ضمن اینکه به سیاق چند فیلم گذشته فرهادی، الکساندر ماله-گی، تهیه‌کننده فرانسوی و شرکت ممنتو فیلمز در تولید این پروژه حضور خواهند داشت. با توجه به شیوع کرونا در ایران و متوقف شدن بسیاری از پروژه‌های سینمایی، باید دید فیلمساز ایرانی از چه زمانی «قهرمان» را در شیراز مقابل دوربین می‌برد.

فرهادی پس از بردن اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان با «فروشنده»، به اسپانیا رفت و «همه می دانند» را با حضور جمعی از بهترین‌های سینمای این کشور چون خاویر باردم و پنه لوپه کروز ساخت. فیلم در بخش مسابقه جشنواره کن به نمایش درآمد و نامزد دریافت چند جایزه گویا از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان بود. هر چند این فیلم ۱۲ میلیون دلاری در گیشه فقط ۱۸ میلیون دلار فروخت تا چندان موفق نباشد.

نظرهای منتشرشده