ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«کشتارگاه»‌ در یک قدمی اکران آنلاین

۵ ماه پیش
به احتمال زیاد فیلم «کشتارگاه» ساخته عباس امینی به عنوان سومین فیلمی که به شکل آنلاین اکران می‌شود، به زودی روی وی او دی ها قرار خواهد گرفت.

به گزارش سلام سینما شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سینماها باعث شد تا پدیده اکران آنلاین فیلم‌ها باب شود. این اتفاق با «خروج»‌شروع شد و بعد از آن «طلا»‌ روی پرده اینترنتی آمد و حالا خبرها حاکی از آن است که «کشتارگاه» فیلم عباس امینی که در جشنواره فیلم فجر ۳۸ به نمایش درآمد، سومین فیلمی خواهد بود که به‌شکل آنلاین اکران می‌شود.

 عباس امینی در این باره به ایسنا گفت: با همراهی سرمایه‌گذار در حال تحقیق و مشورت برای اکران آنلاین فیلم «کشتارگاه» هستم، چون اگرچه از صمیم قلب راضی به چنین کاری نیستم ولی واقعیت این است که فکر می‌کنم با توجه به شرایطی که پیش از این هم وجود داشته، نتوانم از پس ماجرای پیچیده اکران عمومی بربیایم چون به هر حال در این سال‌ها انحصاری در اکران وجود داشته است و به نظرم من در آن قدرتی ندارم.

وی با حمایت از اکران‌های آنلاین ادامه داد: این اتفاق می‌تواند فرصتی برای فیلم‌های مستقل باشد که مردم بتوانند آن‌ها را ببینند و به مرور بازدید و بیننده آن‌ها هم بیشتر می‌شود. این اکران حتی به آنچه من همیشه ایده‌آلم بوده کمک می‌کند، چون به نظرم باید به زمانی برسیم که به جای اینکه بگوییم یک فیلم چند میلیارد تومان فروخته، بگوییم چند نفر آن را تماشا کرده‌اند. از این طریق حداقل آمار دقیقی از تعداد مخاطبان به دست می‌آید. البته تاثیرگذاری پرده و تماشای فیلم روی آن یک چیز دیگر است ولی این هم ظرفیتی است که دنیا به سمت آن رفته و با توجه به شرایط فعلی بیشتر هم رونق گرفته است. با این حال من هم با توجه به شرایط مشغول ‌بررسی هستم تا به اکران آنلاین فیلم برسیم. البته از آنجا که صدای فیلم «کشتارگاه» برای پرده سینما تنظیم شده بود، اگر قرار باشد به صورت نسخه اینترنتی پخش شود لازم است صدای آن تغییر کند چون ممکن است یک نفر روی موبایل فیلم را ببیند و باید متناسب با مدیوم جدید صدا را تنظیم کنیم.

اکران آنلاین کشتارگاهاین کارگردان که همانند بسیاری دیگر از مردم روزهای کرونایی را بیشتر در خانه گذرانده، علاوه بر تماشای فیلم، کتابی را هم برای چاپ آماده کرده است.

او در این باره توضیح داد: من یکسری داستان و خاطره از دوران بعد از جنگ در آبادان داشتم که احساس می‌کردم هیچ وقت قابلیت فیلم شدن ندارند و حداقل توان من به لحاظ پرودکشن آنقدر نبود که برای ساختنش اقدام کنم، به همین دلیل از مدتی قبل فکر کردم بهتر است آن‌ها را در قالب یک کتاب تصویری روایت کنم؛ یعنی کتاب فرمتی دارد که انگار یک فیلم را تماشا می‌کنید. این کتاب در همین ایام تمام شد و باید ناشری پیدا کنم که بشود آن را چاپ کرد.

مانی حقیقی,  امیرحسین فتحی,  باران کوثری,  حسن پورشیرازی,  حامد علیپور از جمله بازیگران «کشتارگاه» هستند و در خلاصه داستان آن آمده: 

رفیق: اینجا صلیب سرخی ها بهت میگن چیتا / امیر: چی ؟؟ / رفیق: چیتا ... یوزپلنگ...

جدال لفظی در نشست خبری فیلم کشتارگاه در جشنواره فجر

نظرهای منتشرشده