ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

ماجراهای اختلاس محمد امامی و فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»

۵ ماه پیش
سعید سعدی تهیه‌کننده «مغزهای کوچک زنگ زده» در نامه‌ای به منوچهر شاهسواری مدیر عامل خانه سینما، سرمایه‌گذاری محمد امامی در این فیلم را تکذیب کرد.

به گزارش سلام سینما صحبت درباره پول‌های کثیف در سینما و خصوصا شخص محمد امامی در روزهای گذشته بار دیگر بالا گرفته است. حالا همگی با نام محمد امامی به خوبی آشنا هستیم. فردی که از صندوق ذخیره فرهنگیان میلیاردها تومان از پول معلمان و فرهنگیان بازنشسته را بالا کشید و برای پولشویی و قانونی کردن این پول کثیف، آن را وارد جریان تولید در سینمای ایران کرد. 

او در حال حاضر در زندان به‌سر می‌برد و چند روزی است که صحبت‌ها از نامه‌ای که وی برای حسابرسی به پول‌هایی که در بعضی از فیلم‌ها و سریال‌ها سرمایه‌گذاری کرده، بالا گرفته است.

از جمله فیلم‌هایی که نامش در این نامه به چشم می‌خورد و بسیاری از رسانه‌ها هم روی آن مانور دادند، «مغزهای کوچک زنگ زده»‌ هومن سیدی بود. فیلمی که در زمان اکرانش هم درباره سرمایه‌اش سوال‌هایی مطرح شد اما راه به جایی نبرد.

حالا تهیه‌کننده فیلم سعید سعدی در نامه‌ای این اتهامات را مجددا رد کرده است.

متن نامه بدین شرح است: 

جناب آقای منوچهر شاهسواری

با سلام

احتراما همانطور که مطلعید چندی پیش نامه‌ای از سوی آقای محمد امامی خطاب به جنابعالی داده شده بود، که صراحتا اعلام حسابرسی فیلم‌ها و سریال‌های نمایش خانگی را که ایشان تولید یا به هر شکلی مالکیت آن آثار را به عهده داشته است را درخواست کرده بودند.

این چندین بار متوالی است که به هر شکلی از سمت رسانه‌ها به فیلم «مغزهای کوچک زنگ‌زده» و این بار از سمت خود آقای محمد امامی این فیلم را جزء تولیدات خود قرار می‌دهند که این امر براساس مستندات موجود خلاف واقع است.

فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده » بسیار به سختی تولید شده‌است، آنقدر سخت که فیلم چهار سرمایه‌گذار دارد و با خون دل ساخته شد و در دل مردم جا باز کرد، این نوع اشتباهات باعث خدشه‌دار شدن آبروی زحمت‌کشان سینما خواهد شد.

به هر شکل این فیلم دارای پروانه مالکیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که چهار شریک در آن قید شده است و نام آقای محمد امامی جزو هیچ‌کدام از سرمایه‌گذاران نیست و اسناد آن موجود و در صورت صلاحدید و نیاز قابل ارائه است.

با آرزوی توفیقات روز افزون

سعید سعدی تهیه‌کننده «مغزهای کوچک زنگ زده»

نظرهای منتشرشده