ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

انتخاب ناموفق/«سرباز» نتوانسته نظر مخاطبان شبکه ۳ را جلب کند

۵ ماه پیش
اگر شرایط مهیا بود، خود مدیران شبکه سه هم سریال «سرباز» را برای افطارهای ماه رمضان در نظر نمی گرفتند. اما شیوع کرونا برنامه های رمضانی شبکه سه را بهم ریخته است.

به گزارش سلام سینما به نقل از هفت صبح، تجربه ثابت کرده که شبکه سه معمولا حساسیت ویژه‌ای روی سریال‌های ماه رمضان دارد و سعی می‌کند بهترین‌ها را برای این مناسبت انتخاب کند. به‌هرحال از آنجایی که باکس مخصوص سریال شبکه سه بلافاصله بعد از افطار تعریف شده، خیلی مهم است که چه سریالی در این ساعت روی آنتن باشد.اگر دقت کرده باشید در سال‌های اخیر هم سریال‌های رمضانی شبکه سه، جزو پرمخاطب‌های تلویزیون در این مناسبت بوده‌اند. «دردسرهای عظیم۲»، «برادر»، «نفس»، «رهایم نکن» و «برادر جان» به ترتیب سریال‌های رمضانی سال‌های ۹۴ تا ۹۸ این شبکه بودند و هرچهار سریال، در زمان پخش، بسیار پرمخاطب شدند. طبیعتا اگر برنامه‌‌های پیشین شبکه‌ سه برای رمضان به‌هم نمی‌خورد حالا با چنین وضعیتی روبه‌رو نبودیم.

همه چیز از جایی شروع شد که شبکه سه، به دلیل برخی حواشی، سریال «کتونی زرنگی» علی ملاقلی پور را از کنداکتور دهه فجر بیرون کشید و به جای آن سریال «پروانه»‌ی جلیل سامان را بازپخش کرد. سریال «پروانه» در بازپخش با سانسور روی آنتن رفت و جلیل سامان را به اعتراض وا داشت. گفته می‌شود این اعتراض به جایی رسید که سامان دیگر تمایلی به پخش سریال جدیدش از این شبکه نداشت. همزمان، شبکه یک هم که قرار بود سریال «نون.خ۲» را برای ماه رمضان روی آنتن داشته باشد به مشکل برخورد.

این سریال به خاطر شیوع کرونا، در ۱۴ قسمت بسته شد و عملا شانس پخش در رمضان را از دست داد. تمایل جلیل سامان و تایید معاونت سیما باعث شد «زیرخاکی» به شبکه یک برسد. بنابراین شبکه سه دستش خالی شد و سریال حاضر و آماده‌ دیگری جز «سرباز» برای پخش نداشت. شاید اگر شرایط مهیا بود، خود مدیران شبکه سه هم دست روی سریال «سرباز» برای لحظات بعد از افطار نمی‌گذاشتند.

همانطور که ذکر شد شبکه سه با این انتخاب به ناچار باکس طلایی ماه رمضانش را از دست داد. این شبکه در سال‌های پیش، دو برگ برنده‌ قدرتمند داشت؛ یکی سریال مناسبتی و دیگری «ماه عسل». سال گذشته «ماه عسل» به خاطر تولید «عصرجدید» از کنداکتور بیرون رفت اما «عصرجدید» خیلی سریع توانست به برگ برنده‌ دیگری برای این شبکه تبدیل شود. امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، تولید «عصرجدید» هم به تعویق افتاد و حالا عملا هردو برگ برنده را باهم از دست داده است. احتمالا به همین دلیل است که پخش سری جدید «اتفاق» را با اجرای رضا رشیدپور در دستور کار قرار داده و تیم تولید عصرجدید هم به سرعت مشغول تولید سری جدید آن هستند.

با گذشت یک هفته از شروع پخش سریال‌های رمضانی تلویزیون، حالا تیر اصلی انتقادها به سمت سریال «سرباز» روانه شده و اکثر مخاطبان معتقدند این سریال مناسب ماه رمضان نیست و انتخاب آن برای دقایق اولیه بعد از افطار کاملا اشتباه است.

نظرهای منتشرشده