ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

بعد از اسکار، کرونا قوانین داوری را در جشن حافظ هم تغییر داد

۵ ماه پیش
بخش سینمایی جشن حافظ اعلام کرد که با آغاز اکران آنلاین در سینمای ایران به واسطه شیوع کرونا، تغییراتی در قوانینش ایجاد کرده است.

به گزارش سلام سینما به نقل از روابط عمومی، امید معلم، دبیر جشن حافظ اعلام کرد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و مسائل پیش‌آمده، ما نیز در جشن حافظ تصمیم گرفتیم که اکران آنلاین فیلم‌ها را در قوانین جشن لحاظ کنیم.

از این پس داوری‌های جشن حافظ شامل اکران اینترنتی فیلم‌ها نیز می‌شود؛ فیلم‌هایی که فقط نمایش اینترنتی دارند و در سالن‌های سینما به نمایش درنمی‌آیند  داوری خواهند شد. امیدواریم با افزودن این بند آثار بیشتری را مورد بررسی و داوری در جشن حافظ قرار دهیم. این بند شامل فیلم‌هایی با پروانه ساخت سینمایی خواهد شد که تا تاریخ مشخص شده از سوی جشن حافظ در سالن‌های سینما یا به صورت اینترنتی نمایش داده شده‌اند. وی ابراز امیدواری کرد، جشن حافظ از این طریق بتواند از این اتفاق تازه در سینمای ایران (اکران آنلاین) حمایت کند.

البته هنوز مشخص نیست این تغییر قرار است دائمی باشد یا تنها برای دوران کرونا خواهد بوذ. البته برای یافتن پاسخ این سوال، باید صبر کرد و دید اکران‌های آنلاین در رمان پس از کرونا به کجا خواهند رسید. 

نظرهای منتشرشده