ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

جایزه فیلم‌های مرتبط با کودک مونیخ برای «نت‌های مسی یک رویا»

۵ ماه پیش
جشنواره مستند مونیخ جایزه بزرگ فیلم‌های مرتبط با کودک تحت عنوان را به فیلم «نت‌های مسی یک رویا» به کارگردانی رضا فرهمند اهدا کرد.

به گزارش سلام سینما به نقل از روابط عمومی فیلم، جشنواره مستند مونیخ (DOK.fest München) جایزه بزرگ فیلم‌های مرتبط با کودک تحت عنوان (DOK.fest   Award SOS-Kinderdörfer Weltweit) را که به  مستندهایی اهدا می‌شود که چشم‌انداز کودکان ونوجوانان را به شکلی برجسته ارائه می‌دهد، به «نت های مسی یک رویا» تقدیم کرد. این مستند پیشتر هم در عرصه بین‌المللی خوش درخشیده بود.

هیات داوران این جشنواره در بیانیه خود آورده است: «فیلمسازایرانی رضا فرهمند موفق شده ما را به وضوح به دنیای کودکان در مناطق جنگی و بحرانی ببرد. این دوربین همراه با ملوک و دوستانش ما را به عمق زندگی روزانه بعد از جنگ می‌برد؛کارهای ساده‌ای نظیر لباس شستن در صبح و شانه کردن موها، با همراهی دوربین رضا،تبدیل به حرکات معناداری می‌شوند. این‌ها نشان می‌دهند که در زندگی هر کودک، در هرزندگی انسانی  حتی در شرایط نامطلوب، عزت واحترام جاری است. رضا فرهمند خانه‌ها و شهرهای بمب‌گذاری شده را با یک دوربین قدرتمند اسیر می‌کند و داستانی جدی و چشمگیر از امید بچه‌ها برای آینده بهتر می‌گوید.»

« Michaela May» بازیگر، « ProfHeribertPrantl» مقاله‌نویس و نویسنده، « Michaela Braun» معاون رئیس هیات نظارت و کمیته پرسنل موسسه دهکده‌های کودکان SOS در سراسر جهان، « TimoGroßpietsch» فیلمساز مستند و سردبیر رومان کارزمدیر فاکس نیوز آلمان، « ChristineKehrer» مدیر  SOS Children's Villagesworldwide، « Wolfram Kons» مدیر RTL و « Martin Kowalczyk» تدوینگر، اعضای هیات داوران جشنواره مستند مونیخ 2020 را تشکیل می‌دهند.

«نت‌های مسی یک رویا» به تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی و کارگردانی رضا فرهمند، رقابت بین‌المللی خود را با حضور در میان هفت مستند شاخص جشنواره لوکارنو در ماه آگوست آغاز کرد و  کاندید دریافت جایزه بزرگ «هارل»  آمریکا شد و در جریان حضور در دیگر فستیوال های  بین المللی ، جایزه ویژه هیئت داوران را ازجشنواره المپیای یونان دریافت کرد.

پخش بین‌الملل فیلم با مرجان علیزاده کمپانی ArtHouse Cinematheque در کانادا است.

نظرهای منتشرشده