ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

انتقادها به برخورد سحر قریشی با یک پاکبان/ باید عذرخواهی کند + ویدیو

۵ ماه پیش
واکنش ها و انتقادهای تند به سحر قریشی برای ویدیوی جدید منتشر شده از او و نحوه ی برخوردش با یک رفتگر شهرداری/ عضو شورای شهر تهران : خانم بازیگر عذرخواهی کند+ ویدیو

به گزارش سلام سینما ویدیویی از سحر قریشی منتشر شده است که در آن، این بازیگر سینما با یک پاک‌بان شوخی می‌کند. ویدیویی که در ساعات گذشته، حواشی و انتقادهای بسیاری را به همراه داشته است.


ویدیوی ماجرای سحر قریشی و پاکبان در یوتیوب سلام سینماویدیوی کاملی از «ماجرای سحر قریشی و پاکبان+ واکنش‌ها» در کانال یوتیوب سلام سینما


در این ویدیو، سحر قریشی در کنار یک رفتگر شهرداری می‌ایستد و می‌گوید: من با رفیقم، لباسم رو ست کردم.

در ادامه این پاکبان از این بازیگر می‌خواهد که در کنارش نایستد و سحر قریشی در واکنش به حرف او می‌گوید: همین مونده بود که این به من بگه برو…

این ویدیو که با عنوان‌های «برخورد عجیب سحر قریشی...»، «حرکت زشت سحر قریشی با رفتگر در پارک» و ... در فضای مجازی منتشر شده است، انتقادهای تند کاربران و فعالان شبکه‌های اجتماعی را در پی داشت.

در ادامه برخی از این واکنش‌ها را بخوانید:

- "فریدون جان مشیری این شعر رو واسه این روزامون سروده: قرن ها از مرگ آدم هم گذشت ای دریغ -آدمیت برنگشت- قرن ما روزگارِ "مرگِ انسانیت" است..."

- "واقعا از سلبریتیا توقع ادب و انسانیت داشتید؟ چطور ثابت کنن که هیچی حالیشون نیس"

- "نه خانم سحر قریشی، لباس رفتگر با لباس شما «ست» نشده، اما اخلاق و شعور شما ــ اگر هم روزی داشته‌اید ــ حتماً «ریست» شده است. کار نکرده‌اید و نمی‌فهمید که هستند کسانی که خسته‌ می‌شوند. جامعه‌تان را نمی‌شناسید و نمی‌دانید که هستند کسانی که نخواهند با «سلفیشی» چون شما «سلفی» بگیرند."

- "بالاخره در روزهای بزرگداشت مقام شیخ اجل، سعدی شیرازی، هرکس به طریقی ارادتش را نشان داد و سحرقریشی هم با کلام ناشایست‌اش نسبت به مقام پاکبانان عزیزمان وصف این بیت شد که: بی کمالی‌های انسان از سخن پیدا شود پسته‌ی بی‌مغز گر لب وا کند رسوا شود"

- بابک غفوری آذر: "فیلم و نقش مهمی در کارنامه‌اش ندارد اما در مدت ده سال فعالیت در سینمای ایران نزدیک به ۴۰ فیلم بازی کرده است و نزد گروهی از تهیه کنندگان جریان سینمای تجاری نام محبوبی است. با این نوع ویدئوها هم احتمالا بر خواهان‌هایشان اضافه خواهد شد. به مناسبات سینمای ایران خوش آمدید."

- حجت نظری، عضو شورای شهر تهران: "لباس پاکبان‌های عزیز که در این روزهای کرونایی هم چهره شهرمان را پاکیزه نگه داشته‌اند، به رنگ شرافت و غیرت است که بعید می‌دانم با هر رنگی سِت شود. رفتار طبقاتی، توهین‌آمیز و غیرانسانی خانم ‎سحر قریشی با پاکبان محترم محکوم است و انتظار می‌رود هنرمندان مردمی به آن واکنش نشان دهند."

- "سرکار خانوم قریشی برای انسان از اسم اشاره “این” استفاده نمیشه"

پرویز پرستویی نیز درباره این برخورد و انتشار این ویدیو در اینستاگرامش نوشت:

"واقعا متاسفم!
راستش وقتی این صحنه رو از این خانم قریشی دیدم خیلی حالم بد شد،چرا که مردم عادی هم هیچوقت با این مرد شریف و زحمتکش چنین برخوردی نمیکنه!
نمیدونم ایشان تو این لحظه فکر نکردن اگه این فیلم تو دنیای مجازی منتشر بشه و خانواده اون پارکبان عزیز ببینند،چه حالی خواهند داشت ؟
بنظرم‌ ایشان باید به اون منطقه مراجعه کنه و رسما پای این پاکبان عزیز و ببوسه .
وحتی باید حکم کنند، این خانم یک روز کامل جای این پارکبان کار کنه،تا دیگه عبرت بشه و برای مزاح کردن راه دیگه ای پیدا کنه
من بشخصه دست چنین افراد زحمتکش را میبوسم."

 

عضو شورای شهر تهران: پیگیر شکایت مدیریت شهری از «سحرقریشی» می‌شوم.

مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران نیز در اینستاگرام خود در واکنش به انتشار کلیپی از سحر قریشی نوشت:

برخورد توهین آمیز سحر قریشی با یک پاکبان فضای سبز شهرداری قابل پذیرش نیست و درصورت عدم برخورد مناسب بیم ‌آن می رود که این ناهنجاری به عرف جامعه تبدیل شود.

پاکبانان وکارگران امروز با حداقل حقوق و مزایا بیش‌ترین زحمت را برای رفت وروب ‌و تمیزی شهر و بوستان‌ها می کشند و حداقل انتظار  برخورد محترمانه و قدرشناسانه با این فداکاری ها داریم.

لذا درصورت عدم عذرخواهی رسمی خانم سحر قریشی، به عنوان نماینده مردم قدرشناس تهرانی پیگیر شکایت مدیریت حقوقی شهرداری تهران از خانم سحر قریشی خواهم‌ بود تا خدای ناکرده اینگونه رفتارهای ناپسند تبدیل به هنجار جامعه نگردد.

 

دلایل پاکبان برای عکس نگرفتن با سحر قریشی

شهردار منطقه یک از پاکبانی که در پارک نیاوران با برخورد هنرپیشه زن سینما و تلویزیون مواجه شده و در فضای مجازی واکنش‌های زیادی را برانگیخته بود، با اهدای شاخه گل و هدیه از او تقدیر و دلجویی کرد.

امین سلطانی، پاکبان در دیداری که سیدحمید موسوی شهردار منطقه یک با او داشت؛ در پاسخ به این پرسش که چرا با این هنرپیشه معروف عکس یادگاری نگرفتید و از او خواستید که برود، گفت: چون به ما یاد دادند که برای منتقل نشدن کرونا و حفظ سلامتی مردم باید فاصله خود را با آن ها حفظ کنیم و به آنها نزدیک نشویم.

 

سحر قریشی: حرف پاکبان ندای طبیعت بود که از ایران برو!

سحر قریشی در واکنش به انتقادات از برخوردش با یک پاکبان نوشت

سحر قریشی در واکنش به انتقادات از برخوردش با یک پاکبان نوشت:

"از دیروز هجمه عجیبی در فضای مجازی علیه من در رابطه با اون پاکبان عزیز و محترم راه افتاده! اون هم قبل از اینکه فرصتی داشته‌باشم توضیحی درباره اصل ماجرا بدم. من خودم با افتخار اعلام می کنم در خانواده ای به دنیا اومدم که از همین قشر بودیم و هیچ وقت گذشته ی خودمو فراموش نمی کنم پس امکان نداره به خودم اجازه بدم به شخصی از این قشرکشورم اهانت کنم. این ماجرا رو کسانی راه انداختن که از تخریب آدم ها درآمد کسب می کنند یا برای گرفتن بیننده دست به انتشار هر تیتر و خبر بی محتوایی می زنن.
قصه از اونجایی شروع شد که من چند وقتیه به کلمه <برو> حساس شدم! به همین سادگی اونم بخاطر اینکه خیلی وقته دوستام و اطرافیانم دارن بهم توصیه می کنن که از ایران برو. وقتی اون پاکبان شریف هم به من گفت <برو>، انگار پیامی بود از طبیعت که اونم داشت بهم
می گفت <برو>.
اون پاکبان عزیز اصلا من رو نشناخت و قسم می خورم هرگز قصد اهانت به ایشون رو نداشتم و این اتفاقات چیزی جز‌ یک سوتفاهم کوچیک نیست.
در آخر اینکه چه چیزی از این جالب تر که من هم یک روز لباس شریف پاکبانی رو به تن کنم و کنار این قشر با غیرت، یک حس هیجان انگیز رو تجربه کنم
اتفاقا پوشیدن لباس پاکبانی اسمش تنبیه یا حکم دادگاه نیست، به نظر من هم یه افتخار بزرگه، هم نماد نجابت و غیرته"

 

سام درخشانی: نصف فحش‌هایی که جامعه هنری میخوره از سر اشتباهات امثال شماست

سام درخشانی - انتقاد تند به سحر قریشی

سام درخشانی نیز در واکنش به انتشار این ویدیو، انتقادی تندی کرد و نوشت:

"دلم بدرد اومد
ای کاش فیلم حرکت زشتت رو بیرون نمیدادی
البته که ارزش هر لباسی، به شخصیه که اون لباسو تنش میکنه، یه وقتایی لباس هرچقدرم که برند و ست باشه و پول پاش رفته باشه، به تن آدمی میره که اون لباس رو بی ارزش ترین لباس دنیا میکنه و گاهی یه لباس ساده، به تن یه آدم شریف میره و ارزشمند ترین لباس دنیا میشه.

داستان از اونجایی شروع میشه که آدمای "هنربند" که با زد و بنداشون بالا اومدن، توهم هنرمند بودن برشون میداره و یادشون میره که کی هستن و کجان و چه جایگاهی دارن ،یادشون میره که همین مردم_ که" حالا کارشون به جایی رسیده که بهمون میگن برو"،بودن که بهشون بها دادن و احترام گذاشتن که اونا به اینجا برسن، جایی که لیاقتش رو ندارن.

ارزش غبار کف کفش همین پاکبانای شریف و نجیب، بیشتر از لباس ست میلیونی این آدماست، پاکبانای شریفی که تو روزای سخت کرونا جونشونو کف دست گذاشتن و به خاطر ما و شاید بخاطر یه دستکشی که استفاده کردیم قد نازنینشون رو خم کردن.. که اگه جاروی اونا یه روز تو این شهر نچرخه، خدا میدونه چه بلایی سر ما و سلامتیمون میاد؛ هر چند که این دفعه همین جاروی ساده بود، که گرد و خاک رو از روی جامعه ی هنرمندا پاک کرد و حساب هنرمندا رو از هنربندا جدا کرد ...

هنرمند خسرو شکیبایی بود، هنرمند پنج تن سینمای ایران(انتظامی،مشایخی،رشیدی،کشاورز و نصیریان) و کسایی هستن که راهشونو ادامه میدن و خودشون رو از مردم میدونن، نه آدمایی که تا ابد لباس هنرمندی واسشون گشاده و به تنشون زار میزنه...

به امید روزی که صفحه هنر از ننگ اسم ادمایی که دل مردم رو میشکونن پاک بشه... نصف فحشهایی که جامعه هنری میخوره از سر ندونم کاری و اشتباهات امثال شماست،خانم نسبتاً محترم"

 

عده‌ای دیگر از هنرمندان مانند هانیه توسلی، مهراوه شریفی‌نیا، علی شادمان، مهدی کوشکی، ریحانه پارسا، امیر نوری، سیاوش خیرابی، فریبا نادری و نازنین فراهانی با انتشار پست‌هایی کنایه‌دار یا صریح، از اظهارنظر پرویز پرستویی و سام درخشانی اظهار تعجب کردند.

آن‌ها در صفحات اینستاگرام خود دیگران را دعوت به قضاوت نکردن، رعایت انصاف و عیب‌پوشی کردند و واکنش دو چهره منتقد به ویژه درخشانی را نقد کردند..

نظرهای منتشرشده

گیسو خاتمی نژاد
۹ روز پیش
رفتار خانوم قریشی چندان جذاب نبود اما همه ی ما یک بار این اشتباهو‌کردیم‌ نمیشه گفت نکردیم و‌چون خانوم سحر قریشی شخصیت معروفی هستن دلیل بر این نمیشه بخوایم همش اون اشتباهشو به روش بیاریم‌یا این خبراتو‌منتشر کنیم خانوم‌سحر قریشی اگه ما ادمای ساده هم دخالت نکنیم خودشون میفهمن که کارشون درست بوده یانه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد پنهان
۵ ماه پیش
واقعا بدترین کاری که از هنرمندان شنیدم همین کار خانوم سحر قریشی بود...و به خاطر کار بی ادبانه اش دلیل میاورد **برو** او چون دوست هایش به او می گفتند از ایران** برو**ناراحت می شود و دفعه بعد به خاطر اینکه یه نفر برای سلامتی خود و خانوم قریشی می گوید **برو** به او بی احترامی می کند. و بخاطر کارش می گوید دوست هایم یه مدت می گفتند از ایران **برو** برای همان به ان مرد بی احترامی کردم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ