ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

شقایق فراهانی در دورهمی: در بحران های مالی پول قرض می گیرم

یک سال پیش
صحبت های شقایق فراهانی در برنامه «دورهمی» مهران مدیری/ از قرض گرفتن پول در زمان کم‌کاری‌اش تا زندگی در خارج از کشور

به گزارش سلام سینما مهران مدیری شب گذشته میزبان شقایق فراهانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بود. فراهانی درباره شروع فعالیت هنری خود گفت: پدر و مادر من بازیگر بودند و این بر حضور من در دنیای بازیگری تاثیرگذار بود. اوایل تئاتر کار می‌کردم و در سال ۷۰ کار با تلویزیون را شروع کردم. بعد چند کار سینمایی بازی کردم، اما با فیلم «لیلا» اثر آقای مهرجویی بیشتر دیده و شناخته شدم.

مدیری درباره این روزهای خانم بازیگر و چگونگی گذران زندگی با وجود کم‌کاری سوال کرد. فراهانی پاسخ داد: کم‌کاری‌ام را با بدبختی جبران می‌کنم. من غیر از بازیگری منبع درآمد دیگری ندارم و در بحران های مالی پول قرض می‌گیرم!

وی ادامه داد: من گرافیک و نقاشی خواندم؛ دوره دانشجویی و قبل از آن طراحی داخلی و معماری هم انجام می‌دادم. آن سال‌ها حقوقم ۱۷ هزار تومان بود؛ حال و هوای گذشته خیلی خوب بود. دل‌ها بیشتر شاد بود و من از همان سال‌ها کار کردم و سعی کردم از پدرم پول نگیرم. حتی در هنرستان کار شاگردهای دیگر را انجام می دادم و در ازای آن پول می‌گرفتم.

مدیری از مادر بودن این هنرمند سوال کرد و اوگفت: پسرم متولد سال ۷۱ است و بازیگری می‌کند. سه کار خوب هم بازی کرد؛ اما متأسفانه هنوز پخش نشده است.

مدیری از اینکه فراهانی در فرانسه و آمریکا زندگی کرده، سوال کرد و او توضیح داد: من مدتی در فرانسه بودم و زمانی که انقلاب شد، برگشتم. البته در دوران جنگ ایران و عراق هم برای امنیت بیشتر یک سال در استرالیا بودم و بعد برای دوره دبیرستان به آمریکا رفتم و زمانی که جنگ تمام شد، دنبال فرصتی برای برگشت بودم و به ایران آمدم.

فراهانی در ادامه گفت: پشیمان نیستم که برگشتم؛ در آن سال‌ها با وجود خشم‌ و دوره بلوغی که هر انسانی دارد، به نظرم پیشرفت هنری و فرهنگی خوبی در آنجا نمی‌داشتم. اگر به عقب برگردم ۱۰۰ درصد دوباره بازیگری را انتخاب می‌کنم؛ چون وقتی آلبوم‌های بچگی را نگاه می‌کنم، در بیشتر عکس‌ها در حال بازی کردن هستم.

کودکی شقایق فراهانی در کنار پدرش - برنامه دورهمی مهران مدیری

این هنرمند در پاسخ به اینکه مادر خوبی است یا بازیگر خوبی، گفت: بهتر است پسرم به این سوال جواب بدهد؛ اما همیشه به من می‌گوید ببین مردم برای بچه‌هایشان همه چیز را فراهم کرده اند!

در بخش دیگر برنامه، مدیری سوالات کوتاه زیر را پرسید و فراهانی هم پاسخ داد.

تاحالا زیر آب کسی را زدی؟ بله.

به بازیگر دیگری حسادت کردی؟ فراوان.

کار غیرقانونی کردی؟ بله.

رانندگی ات خوب است؟ عالی.

مدیری در ادامه این پاسخ گفت: رانندگی خانم فراهانی عالی است! در سینما و تلویزیون و تئاتر به شدت در این زمینه معروف هستند. بخش بزرگی از درختان خیابان ولی عصر (عج) را یک تنه قطع کردند! بارها و بارها آدمی که با او تصادف کردند را بیمارستان بردند. حتی امروز که برای ضبط برنامه ما آمده بودند، دوستشان آمد و به ما گفت: خانم فراهانی اینجا هستند؟! ماشینی که پارک کردند روشن و سوئیچ روی آن است! (خنده)

فراهانی در ادامه درباره آینده کاری خود و وضعیت سینما گفت: من به شخصه افسرده، سرخورده و ناامید هستم. سینما غیر قابل پیش بینی است؛ چرا که هم فیلم‌های خوب ساخته می‌شود و هم فیلم‌هایی که شاید ما دوست نداشته باشیم.

شقایق فراهانی در برنامه دورهمی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظرهای منتشرشده