اعتراض تند بازیگران زن در اسکار فرانسه به جایزه رومن پولانسکی

بازیگران و فیلمسازان زن سرشناس سینمای فرانسه در اعتراض به اهدای جایزه بهترین کارگردانی به رومن پولانسکی مراسم سزار 2020 را ترک کردند.

اعتراض تند بازیگران زن در اسکار فرانسه به جایزه رومن پولانسکی

به گزارش سلام سینما از مدت‌ها پیش، هنگامی که رومن پولانکسی با فیلم «افسر و جاسوس» در ۱۲ بخش نامزد دریافت جایزه سزار شد، جنجال به پا شده بود اما در شب اهدای جوایز به اوج رسید.

هنگامی که رومن پولانسکی برنده جایزه بهترین کارگردانی شد، صحنه جایزه سزار به هم ریخت. برخی بازیگران سرشناس مثل ادل اینل از جای خود برخاستند و سالن را به اعتراض ترک کردند.

ادل انل بازیگر فیلم‌های «سیمای زنی در آتش» و «۱۲۰ تپش در دقیقه» از شاکیان رومن پولانسکی است. او مدعی است که در نوجوانی مورد سوءاستفاده جنسی این کارگردان نامدار قرار گرفته است.

البته پولانسکی پیش از این اعلام کرده بود که در مراسم سزار شرکت نمی‌کند و در مراسم حضور نداشت.

سلین سایاما کارگردان سرشناس فرانسوی نیز پس از شنیدن نام پولانسکی محل مراسم را به نشانه اعتراض ترک کرد.

این پایان ماجرا نبود و فلورنس فارستی بازیگر سرشناس فرانسوی که اجرای مراسم را به عهده داشت نیز پس از جایزه پولانسکی دیگر روی صحنه نیامد و او هم مراسم را ترک کرد.

این حرت بازیگران زن بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت و مراسم سزار را که اسکار سینمای فرانسوی است، به هم ریخت.

رومن پولانسکی کارگردان لهستانی برنده جایزه اسکار اواخر دهه ۷۰ که در آمریکا به جرم برقراری ارتباط جنسی با فردی نابالغ محکوم شد و برای فرار از مجازات به فرانسه گریخت. حالا و با بالا گرفتن جنبش‌هایی نظیر «MeToo» او به شدت تحت فشار قرار گرفته است.

منبع: خبرآنلاین به نقل از بی‌بی‌سی


ویدیوی بهترین فیلم‌های عاشقانه سال 2019 در کانال یوتیوب سلام سینما

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز