ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

ملکه رنجبر در سن ۸۱ سالگی درگذشت

۷ ماه پیش
ملکه رنجبر، بازیگر، ظهر پنجشنبه ۸ اسفند ماه در سن ۸۱ سالگی درگذشت. درگذشت این هنرمند ارتباطی با شیوع ویروس کرونا نداشته است.

به گزارش سلام سینما ملکه رنجبر بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ظهر امروز پنجشنبه ۸ اسفندماه در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با تایید این خبر به مهر گفت: این هنرمند پیشکسوت از یک سال پیش به دلیل عمل قلب باز با عوارض جسمانی درگیر بود و سرانجام به دلیل کهولت سن ظهر امروز در بیمارستان کسرا دارفانی را وداع گفت.

وی با تاکید بر اینکه درگذشت این هنرمند ارتباطی با شیوع ویروس کرونا نداشته است گفت: براساس تصمیم خانواده این هنرمند به دلیل رعایت مسائل بهداشتی تصمیم براین گرفته شده است که آیین خاصی برای مراسم تشییع برگزار نشود و خاکسپاری این هنرمند فردا در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) صورت خواهد گرفت.

ملکه رنجبر درگذشت - عکسی از دوران جوانی او

ملکه رنجبر در  ۱۰ شهریور ۱۳۱۷ در رشت متولد شده بود. او از سن 6 سالگی فعالیت هنری خود را با نقش کوزت در نمایش بینوایان شروع کرد. پدر او، عبادالله رنجبر هنرمند و از اولین پایه‌گذاران تئاتر در ایران بود.

ملکه رنجبر در سال ۱۳۲۷ به تهران رفت و به ادامه بازیگری در «تئاتر سعدی» پرداخت. او از همان روزهای آغازین افتتاح تلویزیون به اجرای برنامه‌های زنده پرداخت و در سال ۱۳۳۵ کار در رادیو را شروع کرد.

ملکه رنجبر بازیگر درگذشت

«زیر آسمان شهر»، «آشپزباشی»، «سایه روشن» و ... از جمله مجموعه‌های تلویزیونی است که ملکه رنجبر در آنها به ایفای نقش پرداخته است

سلام سینما این ضایعه را جامعه هنری و خانواده محترم ایشان تسلیت می‌گوید.


ویدیویی از اشک ها و گله ملکه رنجبر


ملکه رنجبر: ای کاش به جای بازیگری در رستوران کار می‌کردم


 

نظرهای منتشرشده