ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«مطرب» پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران/ «هزارپا» پرمخاطب تر از «مطرب»

یک سال پیش
«مطرب» رکورد فروش «هزارپا» را زد و پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شد اما از نظر تعداد تماشاگر فاصله‌ی خیلی زیادی با «هزارپا» دارد و بعید است بتواند رکورد تعداد تماشاگر را بزند.

به گزارش سلام سینما فیلم سینمایی «مطرب» به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی مصطفی کیایی با فروش 38 میلیارد و 73 تومان توانست رکورد فروش فیلم سینمایی «هزارپا» به کارگردانی ابوالحسن داوودی و تهیه کنندگی رضا رخشان را بزند.


امتیاز و نظر مردم، نقد، آنونس، تصاویر و ... در صفحه فیلم «مطرب»


اما نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت است، تعداد مخاطبان این دو فیلم است. با وجود اینکه «مطرب» به فروش «هزارپا» دست پیدا کرده است اما نتوانسته، رکورد تعداد تماشاگران این فیلم را بزند.

تعداد تماشاگران فیلم «هزارپا» بیش از 4 میلیون نفر و تعداد تماشاگران فیلم «مطرب» بیش از 3 میلیون نفر بودند. بنابراین تعداد مخاطبان «مطرب» با «هزارپا» فاصله قابل توجهی دارد و بعید به نظر می‌رسد که «مطرب» بتواند تا پایان اکرانش، رکورد تعداد تماشاگران «هزارپا» را بزند.

همچنین گفتنی است که «مطرب» تاکنون با 16هفته اکران و افزایش قیمت بلیت، 38 میلیارد و 74 میلیون تومان فروش داشته است و «هزارپا» با 10هفته اکران که به دلایل نامشخصی اکرانش متوقف شد، در گیشه، 38 میلیارد و 48 میلیون فروش داشت.

با وجود افزایش قیمت بلیت، افزایش سینماها و سالن‌های سینمایی و افزایش فروش کلی فیلم‌ها، روز به روز مخاطبان سینمای ایران کم‌تر شده‌اند.

فیلم «عقاب‌ها» ساخته ساموئل خاچیکیان در سال 1363 با بیش از 8 میلیون تماشاگر، پرمخاطب ترین فیلم سینمای ایران بعد از انقلاب است.


پرمخاطب‌ترین فیلم‌های سینمای ایران بعد از انقلاب


در فیلم کمدی «مطرب» پرویز پرستویی,  الناز شاکردوست,  محسن کیایی,  مهران احمدی,  حسین امیدی,  امین مقدم,  محمدرضا شیرخانلو,  دیانا دهقان,  عایشه گل جوشکن بازی می‌کنند.

در خلاصه داستان «مطرب» آمده است: اینا اصلا ما رو قبول ندارن بهمون میگن مطرب.


ویدیوی بخش اول پرفروش‌ترین فیلم‌های ایرانی سال 98 در کانال یوتیوب سلام سینما

نظرهای منتشرشده