«درخت گردو» بهترین فیلم جشنواره فجر 38ام از نگاه کاربران سلام سینما

«درخت گردو» عنوان «بهترین فیلم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر» را از کاربران سایت سلام سینما کسب کرد. سه فیلم برتر این دوره از جشنواره فیلم فجر کدامند؟

«درخت گردو» بهترین فیلم جشنواره فجر 38ام از نگاه کاربران سلام سینما

سلام سینما همانند سال‌های گذشته در ایام جشنواره فیلم فجر همراه شما بود و شما همراهان همیشگی سلام سینما، با امتیازهای خود به فیلم‌هایی که دیده‌اید، بهترین فیلم‌های جشنواره را معرفی کردید.

در ششمین سال فعالیت سایت سلام سینما، بخش امتیازدهی به فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، همانند سال‌های گذشته، با استقبال خوبی از کاربران سایت سلام سینما همراه بود. بیش از 8 هزار رای در این ایام، به فیلم‌های جشنواره فیلم فجر سی و هشتم داده شد.

 

بهترین فیلم‌های جشنواره فیلم فجر 38 از نگاه کاربران سایت سلام سینما

رتبه

نام فیلم

امتیاز(از 10)

1

درخت گردو

7.6

2

شنای پروانه

7.5

3

روز صفر

7.4

 

 

 

 

 

رتبه اول: «درخت گردو»

«درخت گردو» یکی از مهم‌ترین فیلم‌های جشنواره‌‌ی امسال بود، فیلمی که درباره بمباران شیمیایی مردم کردستان و به گفته‌ی محمدحسین مهدویان، این اثر ادای دین سینما به مردم کردستان است.

«درخت گردو» فیلمی تلخ وغمگین است، تا جایی که بازیگر نقش اصلی فیلم درحین فیلمبرداری اثر به دلیل فشارهای فیلم، چند روز در بیمارستان بستری شد و با کمک قرص و آمپول توانست در صحنه‌ی فیلمبرداری حاضر شود.

این فیلم با کسب امتیاز 7.6 از کاربران سایت سلام سینما، رتبه اول را در بین فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر کسب کرد.

فیلم سینمایی «درخت گردو» پنجمین ساخته محمدحسین مهدویان توانست در 11 بخش نامزد دریافت سیمرغ بلورین شود و درنهایت دو سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کند.

سه فیلم برتر این دوره از جشنواره فیلم فجر کدامند؟

 

رتبه دوم: «شنای پروانه»

فیلم پربازیگر «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت، یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های این دوره از جشنواره فیلم فجر بود. فیلمی که در خلاصه داستان آن آمده است: در جنوب شهر، شنای پروانه طوفان به پا می‌کند.

محمد کارت، کارگردان جوان و شگفتی‌ساز جشنواره فیلم فجر سی و هشتم بود. او با اولین ساخته بلند سینمایی‌اش توانست امتیاز 7.5 را از کاربران سایت سلام سینما کسب کند و رتبه دوم را در میان فیلم‌های جشنواره به دست آورد.

فیلم سینمایی «شنای پروانه» رکوردار سیمرغ و صدرنشین نامزدهای این دوره از جشنواره نیز بود.

رتبه دوم - بهترین فیلم جشنواره فجر 38ام از نگاه کاربران سلام سینما

 

رتبه سوم: «روز صفر»

«روز صفر» اولین ساخته سعید ملکان، هنرمندی که سالیان سال به عنوان تهیه کننده و چهره پرداز در سینمای ایران فعالیت می‌کند، فیلمی اکشن و هیجانی بود.

این فیلم که درباره‌ی دستگیری عبدالمالک ریگی است، امتیاز 7.4 را از کاربران سایت سلام سینما کسب کرد و عنوان «سومین فیلم برتر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر» را به دست آورد.

رتبه سوم - بهترین فیلم جشنواره فجر 38ام از نگاه کاربران سلام سینما

 

سایت سلام سینما، در تمام طول سال، سلامت آرای مردم به فیلم‌ها را همواره رصد و بررسی خواهد کرد.

نظرهای منتشر شده