ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

کرک داگلاس در ۱۰۳ سالگی درگذشت

۸ ماه پیش
کرک داگلاس، بازیگر اسطوره ای سینما، از بازمانده های عصر طلایی فیلم سازی هالیوود و پدر «مایکل داگلاس» در 103 سالگی درگذشت.

به گزارش سلام سینما کرک داگلاس، هنرپیشه آمریکایی در سن 103 سالگی درگذشت. او متولد 9 سپتامبر 1916 بود.

او یکی از بازمانده های عصر طلایی فیلم سازی هالیوود است.

داگلاس، فعالیت هنری اش را در سن 30 سالگی و با بازی در فیلم «عشق عجیب مارتا ایورس» آغاز کرد. از فیلم های معروف او می توان «اسپارتاکوس»، «وایکینگ ها»، «شور زندگی» و «راه های افتخار» را نام برد.

او در سال 1995 به دلیل 50 سال حضور در سینما، جایزه افتخاری اسکار را به دست آورد.

کرک داگلاس همچنین 3 بار نامزد جایزه اسکار بهترین نقش اول شده و مدال ملی هنر را به دست آورده است.

کرک داگلاس درگذشت - کاترین زتاجونز - مایکل داگلاس

به نقل از همشهری آنلاین به نقل از گاردین مایکل داگلاس، پسر کرک داگلاس، در بیانیه‌ای برای مجله پیپل ‌(People) از مرگ پدرش خبر داد.

مایکل داگلاس در بیانیه‌اش نوشت: «او برای دنیا، یک اسطوره بود، بازیگری از عصر طلایی سینما که در سال‌های طلایی زندگی او ادامه یافت، انسان‌دوستی که تعهدش به عدالت و آرمان‌های که به آن باور داشت معیاری برای الهام به همه ما تعیین کرد.»

«اما برای من و برادرانم جوئل و پیتر او فقط پدر بود، برای کاترین پدرشوهری عالی و برای نوه‌ها و نتیجه‌هایش پدربزرگی دوست‌داشتنی و برای همسرش،آنا شوهری فوق‌العاده.»

مایکل داگلاس افزود:‌ «کرک زندگی خوبی را گذراند و میراثی را در سینما به جای گذاشت که برای نسل‌ها پایدار خواهد ماند و نیز سابقه‌ای به عنوان یک انسان‌دوست برجسته که برای کمک به مردم و آوردن صلح به این سیاره کار کرد.»

«بگذارید این نوشته را با کلماتی که در آخرین زادروزش به او گفتم و همیشه صادق خواهد بود، به پایان ببرم. پدر - تو را بسیار دوست دارم و بسیار مفتخرم که پسر تو هستم.»

نظرهای منتشرشده