ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

حواشی روز چهارم جشنواره/ جنجال در نشست درخت گردو

۸ ماه پیش
مرور حواشی روز چهارم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر/ از جنجال در نشست درخت گردو تا غیبت شهاب حسینی

روز چهارم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در کاخ رسانه دارای حواشی بیشتری از سایر روزهای جشنواره بود .  در این گزارش حواشی کوتاه روز چهارم این رویداد را مرور میکنیم.

۱. شهاب حسینی که در بیانیه ای به تحریم کنندگان جشنواره انتقاد کرده بود. در نشست فیلم آن شب حضور پیدا نکرد. تهیه کننده این فیلم علت غیبت آقای حسینی را بازی در فیلمی در خارج کشور عنوان کردند و در نمایش های مردمی فیلم در اواخر جشنواره حضور خواهند داشت.
۲. فیلم درخت گردو محمد حسین مهدویان با استقبال بالای اهالی رسانه مواجه شد. بسیاری از اهالی رسانه با چشمانی اشک بار فیلم را تماشا و سالن را ترک کردند. 
۳. مهران مدیری و مینا ساداتی دو بازیگر فیلم در پایان تماشای فیلم با چشمانی اشک آلود سالن را ترک کردند.
۴. نشست خبری با جنجال یک خبرنگار بر سر نحوه رضایت خانواده ای که قصه آن ها در درخت گردو روایت شده بود و شبهه در مورد دزدی بودن فیلم نامه به جنجال کشیده شده شد. توضیحات محمد حسین مهدویان در این ارتباط برای بیشتر اهالی رسانه مورد پذیرش بود البته خبرنگار معترض از توضیحات 
مهدویان قانع نشد.
۶. مهران مدیری در ابتدا نشست دو شب بی خوابی و گریه در پایان فیلم  را علت حضورش با عینک دودی در جلسه عنوان کرد.
۵. در زمانی که مهران مدیری قصد داشت با توضیحاتی به جنجال فیلم نامه و رضایت خانواده پایان دهد خبرنگار معترض با ضد مردمی خواندن عینک مهران مدیری به وی کنایه زد. 
۷. طبق شنیده ها فیلم خورشید از روز چهارشنبه نمایشش را در سینماهای مردمی آغاز می کند. با رسیدن فیلم خورشید هیچ توضیحی از سوی جشنواره درباره نحوه نمایش فیلم پسر کشی (فیلم جدید بخش سودای سیمرغ) در سینماهای مردمی و رسانه داده نشده است.
۸. با توجه به این که دو فیلم در جشنواره رده بندی سنی در کنار آن ها درج شده است. بنظر می رسد با توجه به صحنه های بسیار تلخ فیلم درخت گردو باید این هشدار درجه بندی سنی ب ای این فیلم هم لحاظ می گردید. 
۹. سعید پور صمیمی، مانی حقیقی و جواد عزتی در نشست فیلم دوزیست حضور نداشتند.
۱۰. از اقدامات مثبت امسال جشنواره می توان به نمایش فیلم های روز قبل در سالن های کوچک و جدید پردیس ملت اشاره کرد.

نظرهای منتشرشده