غایبان مطرح سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

غایبان مطرح سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر: «مجبوریم» به کارگردانی رضا درمیشیان، «قاتل و وحشی» ساخته حمید نعمت الله و ...

غایبان مطرح سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

اختصاصی سلام سینما - با اعلام اسامی فیلم های بخش سودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، نگاهی می‌اندازیم به غایبانی که به دفتر جشنواه تحویل داده شده بودند و با نظر هیئت انتخاب از جشنواره کنار گذاشته شدند.

مجبوریم»

فیلم «مجبوریم» به کارگردانی رضا درمیشیان که بسیاری از علاقه مندان سینما در انتظار تماشای آن در جشنواره فیلم فجر بودند را می توان بزرگترین غایب فیلم های بخش سودای سیمرغ دانست. طبق شنیده ها، بعید به نظر می‌رسد که این فیلم به دلیل کیفیت پایین از جشنواره کنار گذاشته شده باشد.

 

- «قاتل و وحشی»

فیلم «قاتل و وحشی» به کارگردانی حمید نعمت الله دیگر غایب بزرگ لیست فیلم های بخش سودای سیمرغ می باشد. دبیرخانه جشنواره فیلم فجر با ارائه مستنداتی دعوای مالکیتی این فیلم را علت غیبت این فیلم عنوان کرد. دبیرخانه جشنواره اعلام کرد در صورت رفع مشکلات حقوقی این فیلم هیئت بازبینی مجددا امکان حضور این فیلم را بررسی خواهد کرد.

 

- «آشغال های دوست داشتنی اصل»

فیلم آشغال های دوست داشتنی اصل به کارگردانی محسن امیریوسفی از دیگر غایبان جشنواره می باشد. این کارگردان که با اضافه کردن ۵۵ دقیقه به فیلم آشغال های دوست داشتنی نسخه جدیدی با نام آشغال های دوست داشتنی اصل، قصد حضور در جشنواره داشت. حضور بهروز وثوقی به عنوان بازیگر در این فیلم جنجال ها و واکنش های زیادی ایجاد کرد. ستاد جشنواره فیلم فجر حاضر به نمایش این فیلم برای هیئت انتخاب نشدند.

 

- «عنکبوت»

فیلم «عنکبوت» به کارگردانی ابراهیم ایرج زاد که فیلم قبلی او به نام «تابستان داغ»، با استقبال خوبی مواجه شده بود، به عنوان آخرین فیلم در لیست رزرو جشنواره حضور دارد. می توان با اطمینان از غایب بودن این فیلم در جشنواره صحبت کرد.

شنیده می شود علت خروج این فیلم از لیست فیلم‌های بخش سودای سیمرغ امسال، سوژه بسیار ملتهب آن  است.

 

- «لامینور» و «جنایت بی دقت»

داریوش مهرجویی با فیلم «لامینور» و شهرام مکری با فیلم «جنایت بی دقت» مهمترین غایبان جشنواره امسال هستند که البته علت غیبت این دو فیلم عدم علاقه کارگردان‌هایشان از حضور فیلم‌هایشان در جشنواره است.

 

- فیلم‌هایی که نسخه ناقص داشتند.

فیلم‌های «دست انداز» به کارگردانی کمال تبریزی، «ستاره بازی» هاتف علیمردانی، «سلفی با دموکراسی» ساخته علی عطشانی، «آفتاب نیمه‌شب» به کارگردانی شهریار بحرانی و ... به دلیل اینکه کامل نبودند، اعضای هیأت انتخاب با دیدن نسخه ناقص این فیلم‌ها، قادر به قضاوت و ارزیابی این فیلم‌ها و رسیدن به اتفاق آرا نبودند.

 

«گورکن» به کارگردانی کاظم مولایی، «سگ بند» به کارگردانی مهران احمدی، «سبز سفید قرمز» به کارگردانی محمد حسین لطیفی و ... از دیگر غایبان بخش سودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر هستند.

نظرهای منتشر شده