آغاز جنجالی مهران مدیری/ پخش سری جدید «دورهمی» از ۱۱دی

مهران مدیری از ۱۱ دی با برنامه «دورهمی» سه روز در هفته میزبان مخاطبان شبکه نسیم خواهد بود. + ویدیویی از کنایه مهران مدیری به رئیس جمهور

آغاز جنجالی مهران مدیری/ پخش سری جدید «دورهمی» از ۱۱دی

به گزارش سلام سینما فصل جدید برنامه تلویزیونی «دورهمی»، شب گذشته، ۳۰ آذرماه با یک ویژه برنامه برای یلدا آغاز شد. قرار است این مجموعه با اجرای مهران مدیری از ۱۱ دی ماه، سه روز در هفته به‌صورت ثابت از شبکه نسیم پخش شود.

برنامه «دورهمی» در نوروز 98، تنها یک تک قسمت ویژه در تاریخ 13 فروردین‌ماه پخش شد، بعد از پخش همان تک قسمت اول و انتقادات مطرح شده از سوی مهران مدیری، حاشیه‌های مختلفی برای برنامه به وجود آمد که دامنه آن تا توبیخ مدیر شبکه نسیم هم گسترده شد. از آن زمان به بعد، پخش برنامه «دورهمی» در هاله‌ای از ابهام قرار داشت.

از شب گذشته بعد از چند ماه توقف، مهران مدیری دوباره روی آنتن شبکه نسیم رفت و در ویژه برنامه یلدایی خود میزبان سروش صحت، پژمان بازغی و محمدرضا علیمردانی بود.

نکته جالب این ویژه برنامه حفظ رویکرد انتقادی مهران مدیری نسبت به دولتمردان و کنایه جنجالی او به اظهارات رئیس جمهور درباره بی‌اطلاعی از زمان‌بندی افزایش قیمت بنزین بود که بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی هم پیدا کرد.

 

مهران مدیری، سروش صحت، پژمان بازغی و محمدرضا علیمردانی در ویژه برنامه شب یلدا «دورهمی»

همچنین در یکی از پرسش‌هایی که در این برنامه مطرح شد، مهران مدیری علت خصومت پیدا کردن مردم با سلبریتی‌ها را از مهمانانش جویا شد و سروش صحت در پاسخ به این سوال گفت:

«فکر می‌کنم سلبریتی همان هنرمند است که ویژه، خاص و متمایز شده. اما در پاسخ به این سوال نمی‌توانم چیزی بگویم. دلیل آن را می‌دانم ولی هرجوابی بدهم مممکن است بعدا غصه بخورم چرا که ممکن است بعدا مواردی به ذهنم بیاید که آن‌ها را نگفتم. اما فکر می‌کنم یکی از دلایل این است که اگر آدم‌های ویژه از مردم فاصله گرفته باشند، این فاصله احساس می‌شود. شاید حس کنند حرفی که سلبریتی‌ها می‌زنند از جنس حرف خودشان نیست یا فکر کنند که آنان در یک دنیای دیگر زندگی‌ می‌کنند یا درباره مسائلی از آدم‌های یک دنیای دیگر اظهار نظر می‌کنند. خود ما هم دوست نداریم کسی که از فضای دیگر است درباره ما صحبت کنند. دوست داریم آدم‌هایی که از جنس خودمان هستند و مسائل ما را می‌دانند درباره ما اظهار نظر کنند.»

به نقل از خبرآنلاین، پژمان بازغی در ادامه صحبت‌های سروش صحت گفت:

«من فکر می‌کنم سروش درست می‌گوید علت اصلی می‌تواند چند مورد باشد یکی از این موارد این است که همه در سختی زندگی می‌کنند و تحمل می‌کنند و ما هم مستثنی از این قاعده نیستیم. یعنی این‌گونه نیست که ما در آسایش و آرامش زندگی کنیم. یک دلیل این اتفاق هم این است که همه چیز را سیاسی می‌کنند و واقعا همیشه گفتم که من آدم سیاسی نیستم و چیزی هم از سیاست نمی‌دانم و اگر در مورد موضوعی هم اظهار نظر می‌کنم، صرفا برداشت شخصی است. ما مقابل مردم نیستیم و همیشه هم تلاش کردیم که در کنارشان باشیم، چرا که هر چیزی داریم از مردم است. من کلمه سلبریتی را دوست ندارم اما فکر می‌کنم کسانی که منتخب مردم هستند حتما از دل خود مردم آمده‌اند. پدر من افسر نیروی دریایی بود، خود من هم تلاش کردم و دنبالش رفتم تا هنرپیشه شدم. پدر سروش صحت هم همینطور، معلم بود. هر کدام‌مان از یک طبقه اجتماعی متفاوت هستیم و هیچ تفاوتی با یکدیگر نداریم، اما یک مقدار تلاش‌هایمان کمتر یا بیش‌تر شده است.»

مهران مدیری در ادامه بحث مالیات دادن هنرمندان را پیش کشید و از مهمانان پرسید:

«یکی از مشکلات و مسائلی که مردم و هنرمندان دارند این است که چرا باید معلم، پرستار، کارمند، راننده تاکسی. همه اقشار جامعه مالیات بپردازند اما هنرمند نباید مالیات بدهد. شما معتقدید که هنرمندان باید مالیات بدهند یا خیر؟»

محمدرضا علیمردانی در پاسخ به سوال مدیری گفت:

«به نظر من همه باید مالیات بدهند.»

سروش صحت هم پاسخ داد:

«من اساسا مالیات دوست هستم.»

پژمان باغی ادامه داد:

«معمولا برای ساخت یک برنامه ۱۷ درصد از حقوق عوامل پشت صحنه با عنوان مالیات کسر می‌شود و زمانی که بحث مالیات پیش می‌آید و ما می‌گوییم که بچه‌ها مالیات پرداخت می‌کنند می‌گویند هرکسی هر درآمدی دارد باید مالیات بدهد و زمانی که اعتراض می‌کنیم می‌گویند این موارد به ما مربوط نیست شما باید با وزارت کار صحبت کنید. به نظرم یکسری پیچیدگی‌هایی به‌وجود آوردند و در نهایت می‌گویند هنرمندان مالیات ندهند.»

مهران مدیری در ادامه از مهمانان خود پرسید:

«خیلی چیزها هست که باعث می‌شود نگاه مردم به هنرمندان تغییر کند شما فکر می‌کنید وظیفه هنرمند نسبت به جامعه‌اش چیست.»

سروش صحت درباره وظیفه هنرمندان نسبت به جامعه‌اش گفت:

«هرکسی هرکاری را که دارد باید به خوبی انجام دهد. کار یک بازیگر این است که خوب بازی کند و هیچ کدام از ما تافته جدابافته‌ای از دیگر انسان‌ها نیست.»

 

مهران مدیری اجرای «دورهمی» و سیدمصطفی احمدی تهیه‌کنندگی این برنامه را بر عهده دارد.

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز