ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۳ به نقل از گاردین

۷ سال پیش

به گزارش سلام سینما، گاردین ۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۳ را معرفی کرده است که در این لیست نام فیلم‌های وجده و کاشکی از آسیا به چشم می‌خورد و عنوان فیلم رتبه اول را یک مستند تصاحب کرده است. اسامی این ۱۰ فیلم به قرار زیر است:


1: مستند بازی آدم‌کشی از دانمارک، برنده جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره برلین

 

2: زیبایی بزرگ از ایتالیا، بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان گلدن گلوب، بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان اسکار، نامزد نخل طلای جشنواره کن ۲۰۱۳، بهترین فیلم، کارگردانی بازیگری و تدوین بیست و ششمین جوایز فیلم اروپا

 

3: پشت چلچراغ، محصول آمریکا. نامزد نخل طلای فیلم کن در سال ۲۰۱۳

 

4: جاذبه،  محصول آمریکا. برنده هفت جایزه از مراسم اسکار از جمله بهترین کارگردانی

 

5: جانگوی زنجیر گسیخته (جانگوی آزاد شده)

 

6: پیش از نیمه‌شب، آمریکا. دنباله فیلم‌های پیش از طلوع (۱۹۹۵)، پیش از غروب (۲۰۰۴) می‌باشد. نامزد بهترین فیلم‌نامه اقتباسی اسکار، نامزد بهترین بازیگر زن در گلدن گلوب. نامزد بهترین فیلم خارجی‌زبان منتقدان آرژانتین. برنده بهترین فیلم‌نامه از فستیوال هالیوود و منتقدین نیویرک و جامعه بین‌الملل منتقدین امریکا.

 

7: برای الن، محصول آمریکا. در فستیوال بین‌المللی برلین نمایش داده شد. راجر ابرت در شیکاگو سان تایمز به این فیلم امتیاز ۳.۵ از ۴ را داد و بازی دانو را تحسین کرد.

 

8: تنها خدا می‌بخشد. محصول مشترک فرانسه و دانمارک. برنده جایزه بزرگ (Grand Prize). این فیلم در جشنواره کن بازخورد‌های متفاوتی دریافت کرد به طوری که بعضی از تماشاگران و منتقدین فیلم را هوو کرده و بعضی دیگر ایستاده آن را تشویق کردند

 

9: کاشکی (I wish) محصول ژاپن. برنده بهترین کارگردانی جایزه آسیا پاسیفیک. نامزد بهترین فیلم خارجی زبان واشینگتن دی سی اریا (WAFCA)

 

10: وجده، محصول عربستان. اولین فیلم مطرحی که تماما در عربستان فیلمبرداری شده است. این فیلم در فستیوال ونیز ۲۰۱۲ بسیار مورد توجه منتقدین قرار گرفت و جایزه بهترین فیلم خارجی را در این جشنواره دریافت کرد. نامزد جایزه بهترین فیلم برای بچه‌ها در آسیا پاسیفیک، برنده بهترین فیلم فستیوال بین‌المللی دوبی، نامزد بهترین فیلم خارجی منتقدین سانفرانسیسکو و ... . این فیلم اولین نماینده عربستان صعودی برای جایزه بهترین فیلم خارجی زبانی جوایز اسکار بود که بعد از پذیرش اولیه موفق به ورود به جمع نامزد‌های نهایی نشد.

نظرهای منتشرشده