ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«مست عشق» در ایران مجوز ساخت ندارد

یک سال پیش
دبیر جشنواره فیلم فجر: فیلم «مست عشق» ساخته حسن فتحی در حال فیلمبرداری است و اصلا به جشنواره نمی‌رسد، ضمن اینکه در ایران مجوز ساخت ندارد.

به گزارش سلام سینما ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر جشنواره فیلم فجر در حاشیه بازید از جشنواره سینماحقیقت و در جمع خبرنگاران درباره حضور فیلم‌های کارگردانان شاخصی چون حسن فتحی و مجید مجیدی در جشنواره امسال، گفت:

"فیلم حسن فتحی در حال فیلمبرداری است و اصلا به جشنواره نمی‌رسد. ضمن اینکه در ایران مجوز ساخت ندارد، بنابراین به جشنواره نمی‌رسد.

مجید مجیدی هم فرم ثبت‌نام پُر کرده اما هم‌چنان در حال فیلمبرداری است. ما که نباید تلاش کنیم، بلکه تولیدکنندگان باید تلاش کنند تا فیلمشان به جشنواره برسد. ما دوست داریم همه آثار فاخر و خوب چه از سوی کارگردان مطرح باشد چه نباشد در جشنواره حضور داشته باشد."

وی با تاکید بر اینکه بیش از صد فیلم در جشنواره شرکت کرده‌اند و تنها ۲۲ فیلم می‌توانند در بخش مسابقه حضور داشته باشند طبیعتاً صاحبان حدود ۸۰ فیلم ناراضی خواهند بود، ادامه داد:

"وقتی فیلم‌ها نمایش داده شود و با فیلم‌های بازمانده مقایسه شود، می‌تواند ببینید چه این انتخاب‌هایی درست بوده است یا نه. اینکه برخی از قبل به هیات انتخاب تهمت می‌زنند درست نیست ما هر سال این مسأله را داریم که از بین آن‌ها باید تعدادی را انتخاب کنیم."

 

"مست عشق" محصول مشترک سینمای ایران و ترکیه است و سرمایه گذاران آن شركت سيماريا(simarya film production) و شركت ای. ان. جی(ENG yepim medya) هستند.

داستان فیلم همزمان با دوران زندگی مولانا و شمس تبریزی اتفاق می‌افتد.

نظرهای منتشرشده