ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

فیلم «پاسیو» در جشنواره داکا(DIFF)

۱۰ ماه پیش
فیلم «پاسیو» به كارگردانى مریم بحرالعلومی در بخش مسابقه زنان فیلمساز هجدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا (DIFF) رقابت مى كند.

به گزارش سلام سینما به نقل از مشاور رسانه‌ای «پاسیو»، جشنواره بین‌المللی فیلم داکا در هجدهمین دوره خود همچون سال گذشته به انتخاب فیلم‌های منتخب فیلم‌سازان زن جهان پرداخته و در همین راستا فیلم «پاسیو» ساخته مریم بحرالعلومی به بخش مسابقه زنان فیلمساز اين جشنواره راه یافته است.

هجدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا از 11 تا 19 ژانویه 2020 در شهر داکا پایتخت کشور بنگلادش برگزار می‌شود و رویکرد کلی این دوره از جشنواره «فیلم بهتر، مخاطب بهتر و جامعه بهتر» است.
 
«پاسیو» که پاييز و زمستان سال گذشته در سینماهای گروه هنر و تجربه اکران و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان و منتقدان سینما مواجه شده بود، از اواسط تیرماه سال جارى وارد شبکه نمایش خانگی شد.

«پاسیو» اولین ساخته سينمايى مریم بحرالعلومی است که سیمرغ بهترین کارگردانى را از بخش جلوه‌گاه شرق سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از آن خود كرد.

در خلاصه داستان «پاسیو» آمده است: گاهى شهر با تمام بزرگى‌اش براى بعضى آدم‌ها همقواره‌ى یک پاسیو، کوچک مى‌شود!

بهناز جعفرى، محدثه حیرت، کریم امینى، یاسمن ترابى، حسین ملکى، بهروز قادرى، سحر غمخوار، محمدرسول صفرى، على يعقوبى و بابک انصارى؛ با حضور پوریا پورسرخ و شقایق فراهانى در «پاسیو» ایفاى نقش کرده‌اند.
پخش بین‌المللی اين فيلم به عهده کمپانی الی ایمیج با مدیریت الهه نوبخت است.

نظرهای منتشرشده