سه جایزه از جشنواره فیلم توکیو 2019 برای سینمای ایران

جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول مرد برای «متری شیش و نیم» و جایزه روح آسیا برای «پیرمردها نمی‌میرند» از جشنواره فیلم توکیو 2019 برای سینمای ایران

سه جایزه از جشنواره فیلم توکیو 2019 برای سینمای ایران

به گزارش سلام سینما، سینمای ایران در اختتامیه سی و دومین جشنواره فیلم توکیو، سه جایزه دریافت کرد.

سعید روستایی و نوید محمدزاده برای فیلم «متری شیش و نیم» به ترتیب جایزه بهترین کارگردانی و بازیگر مرد و فیلم «پیرمردها نمی‌میرند» ساخته رضا جمالی نیز که در بخش «آینده آسیا»ی جشنواره فیلم توکیو حاضر بود، جایزه روح آسیا را از سوی بنیاد فرهنگی ژاپن دریافت کرد.

سی و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو از ۲۸ اکتبر، ۵ نوامبر (۶ تا ۱۴ آبان‌ماه) در ژاپن برگزار شد.


شوخی های نوید محمدزاده و سعید روستایی در توکیو/ ویدیو


صحبت‌های سینماگران ایرانی:

جایزه روح آسیا برای «پیرمردها نمی‌میرند»

رضا جمالی پس از کسب جایزه و تقدیم آن به همسرش که گفت در مسیر سخت ساخت فیلم «پیرمردها نمی‌میرند» با او همراهی کرده است در سخنانی اظهار کرد: بسیار خوشحالم که فیلمم در اولین حضور جهانی خود از جشنواره فیلم توکیو جایزه دریافت می‌کند و بسیار خوشحالم که این جایزه را از کشور ژاپن دریافت می‌کنم. در این چند روز اخیر به دلیل فاصله زمانی نتوانسته‌ام بخوابم اما با دریافت این جایزه آن‌قدر هیجان‌زده هستم که می‌توانم ۲۴ ساعت دیگر هم نخوابم.

 

جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد برای «متری شیش و نیم» از جشنواره فیلم توکیو 2019

نوید محمدزاده با اظهار خرسندی از دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره توکیو برای فیلم «متری شیش و نیم»، این جایزه را متعلق به سعید روستایی دانست که در واقع این نقش را خلق کرده است. او همچنین گفت: آن‌چه خوشحالی من را دوچندان می‌کند حضور یکی از مهم‌ترین کارگردانان تاریخ سینمای ایران در سالن است، کسی که من و نسل من با دیدن فیلم‌هایش مثل «تنگنا»، «سازدهنی» و «دونده» عاشق سینما شدیم. امیر خان نادری دوستت داریم.

 

 جایزه بهترین کارگردانی برای «متری شیش و نیم» از جشنواره توکیو 2019

سعید روستایی هم پس از کسب جایزه بهترین کارگردانی این رویداد سینمایی برای فیلم «متری شیش و نیم» با تشکر از جشنواره فیلم توکیو و هیات داوران بخش رقابتی برای توجه به فیلمش گفت: بسیار خوشحالم از سرزمینی می‌آیم که بزرگانی چون عباس کیارستمی و امیر نادری را به خود دیده است و خوشحالم از سرزمینی برای فیلمم جایزه می‌گیرم که «آکی‌را کوروساوا» در آن فیلمساز بوده است. 

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز