ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

مراسم تشییع پیکر ابراهیم آبادی / گزارش تصویری

۱۶ روز پیش
پیکر ابراهیم آبادی برای خاک‌سپاری در جوار مزار استادش علی اصغر گرمسیری تشییع شد + عکس‌های مراسم تشییع پیکر ابراهیم آبادی

به گزارش سلام سینما مراسم تشییع پیکر ابراهیم آبادی که نهم آبان‌ماه پس از یک دوره بیماری درگذشت، صبح یکشنبه (دوازدهم آبان) در ساختمان شماره دو خانه سینما با حضور جمع محدودی از همکارانش برگزار شد.

به نقل از ایسنا، علی دهکردی از اعضای صنف بازیگران خانه سینما در ابتدای این مراسم گفت: او یکی از اولین هنرمندان و جزء نخبه‌هایی بود که برای یادگیری کارگردانی و بازیگری مدرن به چکسلواکی رفت و بعد به ایران برگشت. اندیشه نوین بازیگری را کسانی مثل ابراهیم آبادی وارد ایران کردند و او بود که از فانتزی‌ترین نقش‌ها تا تاریخی‌ترین و کلاسیک‌ترین‌ها را ایفا کرد. او یک مدافع صنفی فعال برای صنف بازیگران بود و ما همیشه از حضور ایشان استقبال می‌کردیم.

علی دهکردی - مراسم تشییع پیکر ابراهیم آبادی - گزارش تصویری

این بازیگر یادآور شد: همیشه به بازیگران می‌گویند مراقب باشند تا لهجه نداشته باشند ولی آقای آبادی خیلی خوب لهجه شیرین آذری خود را به یک امتیاز تبدیل کرده بود.

دهکردی ابراز امیدواری کرد اطلاعات و خاطرات ابراهیم آبادی ثبت شده باشد و گفت: اگر این‌طور نباشد خیلی حسرت‌برانگیز است. وظیفه مستندسازان است که این موضوع را پیگیری کنند. 

عزت‌الله رمضانی‌فر، بازیگر نیز در ادامه مراسم بیان کرد: ابراهیم آبادی یکی از ممتازترین افراد در نویسندگی و کارگردانی با ویژگی‌های طنازی بود. او از تئاتر به سمت سینما و تلویزیون کشیده شد و در این چند سال اخیر هم با وجود شرایط سخت همچنان کارگردانی تئاتر انجام می‌داد.

حبیب اسماعیلی، بازیگر، تهیه‌کننده و پخش‌کننده سینما هم ابراهیم آبادی را از بازیگرانی دانست که هیچ‌گاه برای کار پول در اولویتش نبود.‌

نرگس آبیار در مراسم تشییع پیکر ابراهیم آبادی

همچنین نرگس آبیار، کاگردان در سخنانی بیان کرد: متاسفانه هر ماه سرمایه‌های فرهنگی خود را از دست می‌دهیم و اگرچه سعادت همکاری با ایشان را نداشتم اما امیدوارم برای این تعداد از پیشکسوتان و هنرمندان باقی‌مانده قدر و ارزش قائل باشیم.

پایان‌بخش این مراسم نماز میت بود که بر پیکر ابراهیم آبادی خوانده شد و پیکر این بازیگر برای خاک‌سپاری به قطعه هنرمندان بهشت زهرا منتقل شد.

مراسم تشییع پیکر ابراهیم آبادی

مراسم تشییع پیکر ابراهیم آبادی در خانه سینما

مازیار میری و منوچهر شاهسواری مراسم تشییع پیکر ابراهیم آبادی در خانه سینما

نرگس آبیار در مراسم تشییع پیکر ابراهیم آبادی در خانه سینما

رض ناجی - مراسم تشییع پیکر ابراهیم آبادی

حبیب اسماعیلی - همایون اسعدیان - مراسم تشییع پیکر ابراهیم آبادی

مراسم تشییع ابراهیم آبادی

مراسم تشییع پیکر ابراهیم آبادی / گزارش تصویری

پیکر ابراهیم آبادی برای خاک‌سپاری در جوار مزار استادش علی اصغر گرمسیری تشییع شد.

حبیب اسماعیلی - پیکر ابراهیم آبادی برای خاک‌سپاری تشییع شدخاک‌سپاری پیکر ابراهیم آبادی

نظرهای منتشرشده