ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

سریال سوپرنچرال/ Supernatural: معرفی سریال و زمان پخش فصل 15

۸ ماه پیش
معرفی کامل سریال سوپرنچرال/Supernatural و هر آنچه لازم است درباره این سریال و فصل 15 آن بدانید.

اختصاصی سلام سینما-سریال «سوپرنچرال/ Supernatural» با امتیاز 8.4 در وبسایت  imdb جزو سریال های محبوب و پربیننده است. این درام فانتزی و ترسناک حدود 14 سال پیش در 13 سپتامبر 2005 شروع شد و تا امروز 307 قسمت از آن از کانال CW پخش شده است. فصل پانزدهم که قرار است آخرین فصل از این سریالِ دارک فانتزی باشد؛ به زودی پخش خواهد شد.

 

طرح کلی داستان

«سوپرنچرال» به معنای ماورای طبیعی است. هدف پدید آورندگان این سریال از ابتدا در برگرفتن داستان های ترسناک و ماوراییِ محلی در شهرهای مختلف آمریکا بوده است. حتی بعضی از این داستان ها برگرفته از انجیل هستند. به طور کلی سوپرنچرال در سبک دارک فانتزی با به کارگیری المان های ترسناک به بررسی پاگانیسم می پردازد.

در این سریال 2 برادر به نام های سم و دین وینچستر به مسائل ماورایی رسیدگی می کنند؛ در واقع این 2 با شیاطین، اروح خبیث و هیولاها مبارزه می کنند.

 

تیزر اصلی سریال سوپرنچرال/Supernatural

 

آنچه گذشت

**خطر لو رفتن داستان برای کسانی که هنوز سریال را ندیده اند**

بازیگران فصل 14 سریال سوپرنچرال

در فصلی که گذشت (فصل چهاردهم)، آخرالزمان شد و «مایکل»، «دین» را تسخیر کرد. او در نظر داشت تا هیولاها را علیه بشریت به خط کند و در همین حین نقاط ضعف آنها را برطرف کند.

«سم» به همراه «بابی» و «مری» به تعقیب «مایکل» رفتند و در نهایت به «دین» رسیدند که گویا به دلیل مقاومت زیادی که از خود نشان داده بود؛ «مایکل» او را رها کرده بود.

در همین حال «جک» که بیمار شده و در نتیجه آن نیروهای خود را از دست داده بود از دنیا می رود و روحش به بهشت صعود می کند. اما «شدو» که باور دارد روح «جک» متعلق به او است تصمیم می گیرد با «کاستیل» معامله کند.   

«مایکل» ارتش هیولاها را به شهر روانه می کند و برادران وینچستر با کمک «کاستیل» و «جک» که تازه از رستاخیز برگشته سعی دارند جلوی او را بگیرند. «مایکل» از هر چه در توان دارد کمک می گیرد. مثلا دوباره کنترل «دین» را به دست می گیرد اما در نهایت مغلوب می شود. 

«دین» تصمیم می گیرد برای محفوظ نگه داشتن دنیا از شر «مایکل» که در حال کشتن شکارچی های آخرالزمان است؛ خودش را در جعبه مالاک حبس کند اما «سم» همچنان در پی راه حل دیگری می گردد.

در آخر، خدا که به خشم آمده تصمیم می گیرد دنیا را پایان دهد. او تمام هیولاها و شیاطین کینه توز را از جهنم رها می کند و به زمین می فرستد و در آخر «سم»، «دین» و «کاستیل» می مانند و اجسادی که روی دستشان مانده است.

 

تاریخ پخش فصل 15 سریال سوپرنچرال

قسمت اول از فصل پانزدهم سریال «سوپرنچرال» از 17 مهر (10 اکتبر) پخش خواهد شد. فصل 15 این سریال در 20 قسمت تهیه شده است و طبق اعلام تهیه کنندگان آن، فصل 15 آخرین فصل سوپرنچرال است.

 

تیزر فصل 15 سریال سوپرنچرال/Supernatural

 

معرفی بازیگران سریال سوپرنچرال

بازیگران اصلی سریال سوپرنچرال

جرد پادالکی در نقش سم وینچستر: پسر کوچک خانواده وینچستر و شخصیت اصلی داستان که به شکار شیاطین می رود.

جنسن اکلس در نقش دین وینچستر: پسر بزرگتر خانواده که از سم 4 سال بزرگتر است و از همان 4 سالگی مسئول مراقبت از سم بوده است و حالا با هم در شکار هیولاها همکار هستند.

میشا کالینز در نقش کاستیل: به صورت فرستاده ای از طرف خدا در فصل چهارم سریال پدیدار می شود و با شخصیت ها همراه می شود .در واقع با ورود او سریال تم مسیحی می گیرد.

مارک پلگرینو در نقش لوسیفر/جک: فرشته رانده شده از درگاه خدا است. از او با عنوان پدر شیاطین نام برده می شود.

الکساندر کالورت در نقش جیک: او یک نفیلیم و فرزند لوسیفر است. برادران وینچستر به او کمک می کنند تا کنترل قدرت هایش را به دست بگیرد.

مارک شپرد در نقش کراولی: او پادشاه جهنم است و در فصل پنجم به سریال اضافه می شود.

 

اخبار و حواشی سوپرنچرال

-«میشا کالینز» بازیگر نقش «کاستیل» از حسش درباره تمام شدن این سریال در توییترش نوشت. او با این جمله شروع کرد که «سال 2008 (سالی که به این سریال پیوست) زندگی ام برای همیشه تغییر کرد» او افزود: «آنچه که قرار بود چند اپیزود از ایفای نقش در سریال باشد به تجربه کاری یک دهه از زندگی ام تبدیل شد» او در این نوشته از عوامل و بازیگران سریال با عنوان خانواده یاد کرد. «کالینز» درباره فصل آخر گفت: «این همان پایانی است که استحقاقش را دارید»

توییت میشا کالینز درباره سریال سوپرنچرال

-«جفری دین مورگان» بازیگر نقش «جان وینچستر» که تنها در فصل های ابتدایی این سریال حضور داشت؛ 12 سال بعد از اولین حضورش در تویتترش نوشت: «تمام خانواده سوپرنچرال فوق العاده بودند» سپس خطاب به «جرد پادالکی» و «جنسن اکلس» که نقش پسرانش را در سریال بازی می کردند گفت که به آنها افتخار می کند. او درباره پایان این سریال چنین گفت: «این سریال سوپرنچرال/ ماواری طبیعی است پس هر اتفاقی ممکن است در آن رخ دهد.»

توییت جفری دین مورگان درباره سریال سوپرنچرال

-تا کنون 2 اسپین-آف از این سریال ساخته شده است: یکی از آنها «Supernatural: The Animation» است که ماجرای برادران وینچستر و مواجهه انها با عوامل ماورایی را به صورت انیمیشن نشان می دهد. این سریال انیمیشنی از ژانویه 2011 در حال پخش است. دیگری، سریال «Supernatural: Bloodlines» است که ماجرای شکارچی ها و هیولاها در شیکاگو را به تصویر می کشد و از آوریل 2014 در حال پخش است. 

 

برترین قسمت های سریال سوپرنچرال از نظر کاربران imdb

قسمت 8 از فصل پنجم (امتیاز: 9.7): Swan Song

برترین قسمت سریال سوپرنچرال

 با فرا رسیدن آخرالزمان، سم و دین برای هیچ راهی پیش رو ندارند و باید تصمیماتی بگیرند که ممکن است زندگی آنها را برای همیشه تغییر دهد.  

 

قسمت 8 از فصل پنجم (امتیاز: 9.7): Changing Channels

قسمت 8 از فصل 5 سریال سوپرنچرال

سم و دین گرفتار یک شیاد می شوند که آنها را به درون یک برنامه تلویزیونی می فرستد و به آنها می گوید که یا نقش خود را ایفا کنید و یا برای همیشه در تلویزیون به دام می افتید. ناگهان سر و کله کاستیل پیدا می شود و این فکر به سر پسرها می رسد که ممکن رازی در پس این ماجرا باشد.

 

قسمت 16 از فصل سیزدهم (امتیاز 9.6): ScoobyNatural

قسمت 16 از فصل 13 سریال سوپرنچرال

سم، دین و کاستیل به دنیای انیمیشنی «اسکوبی دو» می روند و همراه با گروه آن یعنی: «شگی»، «فرد»، «دافنی» و «ولما» به حل یک مساله اسرارآمیز می پردازند.

 

قسمت 4 از فصل یازدهم (امتیاز: 9.6): Baby

قسمت 4 از فصل 11 سریال سوپرنچرال

ماجراجویی جاده ای سم و دین و شکار شیاطین، این بار کاملا از روی زاویه دید ایمپالا روایت می شود.

 

قسمت 15 از فصل ششم (امتیاز: 9.6): The French Mistake

قسمت 15 از فصل 6 سریال سوپرنچرال

«بالتازار» برای محافظت کردن از سم و دین از حیله های «رافائل»، آنها را به دنیایی موازی می فرستد؛ جایی که آنها در یک برنامه تلویزیونی به نام «سوپرنچرال» زندگی می کنند.

 

تصاویر منتشر شده از فصل جدید (فصل 15) سریال سوپرنچرال/Supernatural

فصل 15 سوپرنچرال

نمایی از فصل 15 سوپرنچرال

نمایی از فصل پانزدهم سریال سوپرنچرال

نمایی از قسمت دوم فصل 15 سریال سوپرنچرال

نمایی از قسمت دوم فصل پانزدهم سریال سوپرنچرال

نمایی از قسمت اول فصل 15 سریال سوپرنچرال

 

جوایز

این سریال 5 بار برنده جایزه انتخاب مردمی آمریکا (People's Choice Awards, USA) و 3 بار نامزد جایزه امی شده است.


زهرا توللیزهرا توللی

نظرهای منتشرشده