بهترین و محبوب ترین سریال های روز و در حال پخش دنیا/قسمت دوم

قسمت دوم معرفی پرطرفدارترین سریال های روز / سالانه ده ها سریال تهیه و پخش می شوند اما بهترین و پربیننده ترین سریال های در حال پخش دنیا کدام اند؟

بهترین و محبوب ترین سریال های روز و در حال پخش دنیا/قسمت دوم

اختصاصی سلام سینما-اکنون که کانال های مختلف در تلاش اند تا گوی رقابت را از یگدیگر بربایند؛ یک سریال خوب با داستانی قوی می تواند سال به سال مخاطب هایش را منتظر دیدن فصل جدید نگه دارد. سریال خوب و دیدنی زیاد و زمان برای تماشای آن کم است اما می توان از میان بهترین ها، آنهایی که حال و هوایشان مطابق سلیقه است را پیدا کرد.

سالانه ده ها سریال ساخته و از کانال های مختلف پخش می شوند اما سوال اینجاست که بهترین های آنها کدام اند؟ در این مطلب بهترین و پرطرفدارترین سریال های در حال پخش (ادامه دار) دنیا را معرفی می کنیم. سریال های این فهرست امتیاز بالای 7.5 با تعداد بیش از 100 هزار رای در imdb دارند و بناست تا در 2 بخش به معرفی آنها بپردازیم:


**بهترین و محبوب ترین سریال های روز و در حال پخش دنیا/قسمت اول**


19-آقای ربات/ (Mr. Robot (2015

بهترین سریال های در حال پخش-آقای ربات

امتیاز: 8.5 (با بیش از 283 هزار رای)

ژانر: جنایی، درام، مهیج

در این تریلر روان شناختی، آقای ربات، هکری توانمند اما گریزان از اجتماع به نام «الیوت» را به کار می گیرد تا شرکت «ای-کورپ» را هک کند. هدف او این است که با هک سیستم های مالی این شرکت تمام بدهی های مردم از آن پاک شوند.

فصل سوم این سریال، دسامبر 2017 به اتمام رسید و فصل جدید در راه است. فصل 4 سریال «آقای ربات» قرار است از 6 اکتبر 2019 (14 مهر) آغاز شود.

سریال «آقای ربات»، برنده 2 جایزه گلدن گلوب و 2 جایزه امی شده است.

 

20-سرگذشت ندیمه/ (The Handmaid's Tale (2017

بهترین سریال های در حال پخش-سرگذشت ندیمه

امتیاز: 8.5 (با بیش از 135 هزار رای)

ژانر: درام، علمی-تخیلی، مهیج

اگر در آینده ای نه چندان دور آمریکا به هم بریزد و درصد بالایی از زنان قابلیت باروری را از دست بدهند چه می شود؟ «مارگارت اتوود» در فضایی پادآرمانی به این سوال پاسخ می دهد. در این سریال، زنانی که هنوز قابلیت باردار شدن دارند در محیطی مردسالار که ظاهرا با قوانین دینی اداره می شود؛ تحت عنوان ندیمه برای مردان رده بالای جامعه به بردگی جنسی گرفته می شوند. زنی به نام «جون» اما زیر بار این ظلم نمی رود و اینجاست که ماجرا شروع می شود.

فصل سوم این سریال به تازگی به اتمام رسیده و انتظار می رود که فصل چهارم در سال 2020 پخش شود. سریال «سرگذشت ندیمه» برنده 2 جایزه گلدن گلوب، 14 جایزه امی و 1 جایزه بفتا شده است.

 

21-سوپرنچرال/ (Supernatural (2005

بهترین سریال های در حال پخش-سوپرنچرال

امتیاز: 8.4 (با بیش از 357 هزار رای)

ژانر: درام، فانتزی، ترسناک

در این سریال 2 برادر به نام های سم و دین وینچستر با شیاطین و پدیده های ماورایی مبارزه می کنند. در واقع آنها از شهری به شهر دیگر سفر می کنند تا آنجا را از شر این موجودات پاک کنند. آنچه این سریال را دیدنی و جالب توجه کرده این است که بیشتر داستان های آن برگرفته از افسانه های محلی است که بعضی به آن باور دارند.

تاکنون 14 فصل از این سریال پخش شده و فصل پانزدهم آن از 18 مهر (10 اکتبر) شروع می شود. سریال «سوپرنچرال» تنها 3 بار نامزد جایزه امی شده است اما با گذشت 14 سال، همچنان جزو سریال های محبوب و پربیننده است.

 

22-بروکلین نه-نه/ (Brooklyn Nine-Nine (2013

بهترین سریال های در حال پخش-بروکلین نه نه

امتیاز: 8.4 (با بیش از 162 هزار رای)

ژانر: کمدی، جنایی

این سریال یک سیت کام پلیسی است که اتفاقات آن در دپارتمانی ساختگی به نام مرکز پلیس «نود و نهم» رخ می دهند. در ساخت این سریال بعد از هر سکانس چند برداشت دیگر هم گرفته می شود تا بازیگران در صورت دلخواه به آن نکات خنده دار اضافه کنند.   

تا به حال 6 فصل از این سریال پخش شده است و انتظار می رود که فصل هفتم اوایل 2020 شروع به پخش کند.

سریال «بروکلین نه-نه» برنده 2 جایزه گلدن گلوب و 2 جایزه امی شده است.  

 

23-مردگان متحرک/ (The Walking Dead (2010

بهترین سریال های در حال پخش-مردگان متحرک

 امتیاز: 8.3 (با بیش از 797 هزار رای)

ژانر: درام، ترسناک، مهیج

این سریال با داشتن فضایی پساآخرالزمانی با زامبی های آدمخوار از همان ابتدا طرفداران این ژانر را مشتاق تماشا کرد. داستان از آنجا شروع می شود که کلانتری از کما بیدار می شود و متوجه می شود که شهر در دست زامبی ها است و باید برای بقا و حفظ خانواده اش مبارزه کند. شاید در ابتدای ماجرا زامبی ها مشکل اصلی به نظر برسند اما بعد از مدتی، خودِ مردم بر سر آذوقه و سرپناه به جان هم می افتند. 

تا کنون 9 فصل از این سریال پخش شده است و فصل دهم این سریال پرطرفدار از 14 مهر (6 اکتبر) شروع می شود.

این سریال بارها نامزد جایزه امی شده است و 2 امی در کارنامه اش دارد.

 

24-اوزارک/ (Ozark (2017

بهترین سریال های در حال پخش-اوزارک

امتیاز: 8.3 (با بیش از 112 هزار رای)

ژانر: جنایی، درام، مهیج

«مارتی» یک مشاور سرمایه گذاری است که با شریک تجاری اش شروع به پولشویی برای کارتل های مکزیکی می کند. بعد از مدتی به مشکل می خورد و بدهی به بار می آورد و مجبور می شود خانواده اش را از شیکاگو به اوزارک ببرد.

2 فصل از این سریال پخش شده است و «جیسون بیتمن» که علاوه بر بازیگری چند قسمت از این سریال را کارگردانی کرده در توییترش اعلام کرد که فصل سوم اواخر 2019 پخش خواهد شد.

این سریال در 2 بخش در گلدن گلوب و در 17 بخش در امی نامزد دریافت جایزه شده است اما جایزه ای به دست نیاورده است.

 

25-لوسیفر/ (Lucifer (2015

بهترین سریال های در حال پخش-لوسیفر

امتیاز: 8.2 (با بیش از 165 هزار رای)

ژانر: جنایی، درام، فانتزی

«لوسیفر» ارباب جهنم است اما آنجا برایش خسته کننده و تکراری شده پس جهنم را رها می کند و به لس آنجلس می رود. آنجا با یک کارآگاه پلیس به نام «کلویی» آشنا می شود و از او خوشش می آید. «لوسیفر» تصمیم می گیرد با پلیس لس آنجلس همکاری کند.

بعد از ساخت 3 فصل پربیننده و موفق، سازندگان «لوسیفر» تصمیم به توقف ساخت آن گرفتند اما با اعتراض شدید مخاطبان روبه رو شدند و در نتیجه تصمیم گرفتند ادامه آن را بسازند. فصل چهارم آن به تازگی به اتمام رسیده و فصل پنجم قرار است سال 2020 پخش شود.

 

26-داستان ترسناک آمریکایی/ (American Horror Story (2011

بهترین سریال های در حال پخش-داستان ترسناک آمریکایی

امتیاز: 8.1 (با بیش از 252 هزار رای)

ژانر: درام، ترسناک، مهیج

این آنتولوژی در هر فصل با موضوعی جدید و در زمان و مکانی جدید ماجرایی ترسناک را نشان می دهد. عنوان فصل ها به ترتیب: «خانه قتل»، «تیمارستان»، «محفل»، «نمایش عجایب»، «هتل»، «رونوک»، «فرقه» و«آخرالزمان» است. فصل جدید این سریال با عنوان «1984» از 27 شهریور (18 سپتامبر) شروع شده است. این فصل وقایع هولناکی که در یک کمپ تابستانی رخ می دهند را نشان می دهد.

«داستان ترسناک آمریکایی» تا کنون نامزد دریافت 7 جایزه گلدن گلوب شده است و 2 جایزه به دست آورده است. همچنین این سریال، در هر فصل نامزد چندین جایزه امی شده و 16 امی در کارنامه اش دارد.

 

27-ذهن های جنایتکار/ (Criminal Minds (2005

بهترین سریال های در حال پخش دنیا

امتیاز: 8.1 (با بیش از 140 هزار رای)

ژانر: جنایی، درام، اسرارآمیز

قرار بود نام این درام پلیسی و جنایی که 14 سال است در حال پخش است را «کوانتیکو» بگذارند. ماجرا از این قرار است که در واحد علوم رفتاری FBI گروهی نخبه و حرفه ای مسئول رسیدگی به پرونده قاتلان سریالی و جنایت های فردی هستند تا با پیش بینی رفتار آنها جلوی فاجعه های بعدی را بگیرند.

فصل پانزدهم که آخرین فصل این سریال است، قرار است در 10 قسمت، اوایل 2020 پخش شود.

 

28-فهرست سیاه/ (The Blacklist (2013

بهترین سریال های در حال پخش دنیا-ذهن های جنایتکار

امتیاز: 8 (با بیش از 163 هزار رای)

ژانر: جنایی، درام، اسرارآمیز

«رد ردینگتون»، افسر سابق نیروی دریایی، حالا خلافکار تمام عیار است و سال ها است که تحت تعقیب است. او بالاخره داوطلبانه خودش را تسلیم پلیس می کند اما دست پر می رود. او با شرط گرفتن مصونیت فهرستی از جنایتکاران بزرگ را در اختیار پلیس می گذارد. در ادامه در کنار دستگیری خلافکاران راز و رمزهای گذشته «ردینگتون» هم بر ملا می شود.

این سریال نامزد 2 جایزه گلدن گلوب و 6 امی شده است. فصل هفتم سریال «فهرست سیاه» از 12 مهر (4 اکتبر) شروع می شود.

 

29-سیزده دلیل برای اینکه/ 13 (Reasons Why (2017

بهترین سریال های در حال پخش-13 دلیل برای اینکه

امتیاز: 7.9 (با بیش از 223 هزار رای)

ژانر: درام، اسرارآمیز

به دنبال خودکشی دختری نوجوان به نام «هانا»، یکی از همکلاس هایش که از این اتفاق شوکه شده در جستجوی دلایل این فاجعه به چند کاست می رسد. «هانا» قبل اقدام به خودکشی عواملی که باعث شدند این تصمیم را بگیرد در کاست هایی ضبط می کند و بعد از مرگ توسط یکی از دوستانش به افراد دخیل در ماجرا می رساند.

بعد از پخش فصل دوم، اعتراض های بسیاری به حاشیه دار بودن و مضامین خشونت آمیز این سریال وارد شد و حتی از نتفلیکس خواستند آن را حذف کند. با این حال فصل سوم کلید خورد و چندی پیش پخش شد. نتفلیکس هنوز زمان پخش فصل 4 را  اعلام نکرده است.

 

30-فلش/ (The Flash (2014

بهترین سریال های در حال پخش-فلش

امتیاز: 7.8 (با بیش از 281 هزار رای)

ژانر: اکشن، ماجراجویانه، درام، علمی-تخیلی

«بری آلن»، بر اثر برخورد یک صاعقه چند ماه به کما می رود. بعد از اینکه بیدار می شود متوجه تغییراتی در وضعیت فیزیکی اش می شود و متوجه می شود که دارای قدرتی ماورایی شده است. او حالا باید در زمان سفر کند و جلوی رخ دادن یک مجموعه اتفاق را بگیرد.

این سریال جزو «اَرو وِرس» یا همان «دنیای تلویزیونی دی سی» است؛ سریال هایی مانند پیکان ، فلش ، افسانه های فردا و سوپرگرل از سریال هایی هستند که در این دنیای مشترک قرار دارند.

فصل ششم سریال «فلش» از 16 مهر (8 اکتبر) شروع می شود.

 

31-اِن سی آی اس: سازمان تحقیقات جنایی دریایی/ (NCIS (2003

بهترین سریال های در حال پخش-ان سی آی اس

امتیاز: 7.8 (با بیش از 109 هزار رای)

ژانر: اکشن، جنایی، درام

در این سریال گروهی ساختگی از سازمان تحقیقات جنایی دریایی به حل پرونده های جنایی می پردازند. این تیم متشکل از چند کارآگاه و متخصص رفتارشناسی جنایی است.

از این سریال که هفتمین سریال لانگ اسکریپ آمریکایی است و 16 سال است در حال پخش است؛ چند اسپین-آف هم ساخته شده است.

سریال «اِن سی آی اِس»، 3 بار نامزد جایزه امی شده است. فصل هفدهم این سریال، به تازگی آغاز شده و هم اکنون در حال پخش است.

 

32-صد نفر/ (The 100  (2014

بهترین سریال های در حال پخش-100 نفر

امتیاز: 7.7 (با بیش از 184 هزار رای)

ژانر: درام، اسرارآمیز، علمی-تخیلی

ماجرا از این قرار است که زمانی که پایگاه هسته ای آرماگدون تمدن انسانی روی زمین را از بین برد؛ تنها بازماندگان کسانی بودند که در ایستگاه های فضایی مدار زمین مستقر بودند. 3 نسل بعد، 4هزار بازمانده با کمبود منابع مواجه شدند. آنها که برای حفظ بقای آینده ی بشریت ناامیدانه به دنبال راه حل بودند تصمیم گرفتند 100 جوان زندانی را به زمین بفرستند تا قابل سکونت بودن آن را بررسی کنند. این تبعیدشدگان که همیشه در فضا زندگی کرده بودند و بقای بشریت در دستان آنها بود زمین را جالب اما ترسناک یافتند و به جستجوی ناشناخته ها رفتند.

فصل 6 سریال 100 چندی پیش تمام شد. ساخت فصل هفتم تایید شده و گفته می شود سال 2020 پخش خواهد شد.

 

33-پیکان/ (Arrow (2012

بهترین سریال های در حال پخش-پیکان

امتیاز: 7.6 (با بیش از 384 هزار رای)

ژانر: اکشن، ماجراجویانه، جنایی

میلیاردری به نام «الیور کوئین» که بعد از غرق شدن کشتی اش تصور می شد از دنیا رفت؛ بعد از چند سال به شهر بر می گردد اما این بار آن آدم سابق نیست؛ او مسلح به کمان است و در نظر دارد شهر را از جرم و جنایت پاکسازی کند.

شخصیت «الیور» برگرفته از شخصیت معروف دی سی کمیکس، «گرین اَرو» است. در این سریال شخصیت های کمیک دیگری مثل: «اتم»، «قناری سیاه»، «روی هارپر» و «فلش» هم حضور دارند.

قسمت اول فصل 8 سریال پیکان یا همان اَرو از 23 مهر (15 اکتبر) پخش خواهد شد.

 

34-آناتومی گری/ (Grey's Anatomy (2005

بهترین سریال های در حال پخش-آناتومی گری

امتیاز: 7.6 (با بیش از 217 هزار رای)

ژانر: درام، عاشقانه

ماجراهای این سریال بیشتر در فضای بیمارستانی آموزشی در سیاتل رخ می دهند. آناتومی گری بیننده را با زندگی شخصی و حرفه ای چند انترن همراه می کند و همراه با پیش بردن حاشیه های داستان، تبدیل شدن آنها به رزیدنت و بعد جراحی متخصص را نشان می دهد. در این میان، عده ای موفق پیش می روند و عده دیگر به دلایل مختلف از ادامه راه باز می مانند.

سریال آناتومی گری، برنده 2 جایزه گلدن گلوب و 4 جایزه امی شده است.

فصل شانزدهم این سریال به تازگی آغاز شده و هم اکنون از کانال ABC آمریکا در حال پخش است.

 

از دیگر سریال های پربیننده و محبوب در حال پخش: (بین 50 تا 100 هزار رای)

-پسرها/ (The Boys (2019 با امتیاز 8.9

-بازی های مقدس/ (Sacred Games (2018 با امتیاز 8.9

-این ما هستیم/ (This Is Us (2016 با امتیاز 8.7

-تاج/ (The Crown (2016 با امتیاز 8.7

-اوت لندر/ (Outlander (2014 با امتیاز 8.4

-ورونیکا مارس/ (Veronica Mars (2004 با امتیاز 8.3

-جک رایان/ (Jack Ryan (2018 با امتیاز 8.2

-یک جای خوب/ (The Good Place (2016 با امتیاز 8.1

-نظم و قانون: واحد قربانیان ویژه/ (Law & Order: Special Victims Unit (1999 با امتیاز 8

-گناهکار/ (The Sinner (2017 با امتیاز 8

-واعظ/ (Preacher  (2016 با امتیاز 8

 


زهرا توللیزهرا توللی

تولید محتوا، مترجم، ویراستار

نظرهای منتشر شده